آمازون با خرید مترو گلدوین مایر حق امتیاز پلنگ صورتی و جیمز باند را به دست آورد

[ad_1]

کمپانی آمازون با خرید استودیو مترو گلدوین مایر حق امتیاز فیلم‌های «جیمز باند»، «پلنگ صورتی» و «پلیس آهنی» را به دست آورد.

نزدیک به یک قرن از تاسیس استودیوی فیلم‌سازی مترو گلدوین مایر می‌گذرد و این کمپانی همواره یکی از مهم‌ترین استودیوهای هالیوود بوده است. مترو گلدوین مایر در سال‌های دور با فیلم‌های «بربادرفته»، «راکی» و «جیمز باند» خود را بر سر زبان‌ها انداخت و طی دهه‌های گذشته با همکاری در ساخت فیلم‌های تحسین شده‌ای همانند «سکوت بره‌ها» و «دختری با خالکوبی اژدها» نشان داده هنوز یکی از تاثیرگذارترین استودیوهای فیلم‌سازی آمریکایی است. اما در این سال‌ها هیچ‌گاه مشکلات مالی مترو گلدوین مایر را رها نکردند و از اواخر سال ۲۰۲۰ شایعات بسیاری در خصوص فروش حق امتیاز برخی از مجموعه‌های این استودیو شنیده می‌شد و ساعاتی قبل اعلام شد کمپانی آمازون، مترو گلدوین مایر را به قیمت ۸.۵ میلیارد دلار به صورت کامل خریداری کرده است.

این خرید را می‌توان قدم محکم آمازون برای تقویت سرویس آنلاین آمازون پرایم در جهت مقابله با نتفلیکس و دیزنی پلاس دانست؛ زیرا از این پس آرشیو آثار قدیمی و جالب توجه آمازون پرایم گسترده‌تر از قبل خواهد شد و در کنار آن احتمالا شاهد پخش اختصاصی برخی فیلم‌های مهم مانند کرید ۳ (Creed‎ ۳) یا جیمز باند بعدی از این سرویس باشیم. همچنین بر اساس اخبار و شنیده‌ها تا چندی دیگر فیلم لایو اکشن پلنگ صورتی به کارگردانی جف فاولر جلوی دوربین خواهد رفت و بی‌تردید در روزگاری که فیلم‌های لایو اکشن از محبوبیت بسیاری برخوردارند، پخش اختصاصی لایو اکشن پلنگ صورتی برای یک سرویس آنلاین بسیار حائز اهمیت است.

علاوه‌بر فیلم‌های ذکر شده، مترو گلدوین مایر در ساخت سریال‌های محبوبی همانند «سرگذشت ندیمه» و «وایکینگ‌ها» نیز نقش داشته و پیش‌بینی می‌شود آمازون برنامه‌هایی برای دریافت کامل حق پخش اختصاصی این مجموعه‌ها نیز داشته باشد. در کنار این سریال‌ها آمازون می‌تواند با توجه به پتانسیل فیلم‌های مترو گلدوین مایر سریال‌های جالب توجه‌ای تولید کند. به عنوان نمونه چندی قبل سیلوستر استالونه اعلام کرده بود تمایل دارد داستان شخصیت‌های مجموعه‌ی راکی را در قالب یک سریال گسترش دهد.

شایان ذکر است امتیاز برخی از فیلم و سریال‌های اشاره شده در بالا به طور کامل در اختیار مترو گلدوین مایر نیست و آمازون برای دریافت حقوق کامل آن‌ها می‌بایست با سایر کمپانی‌ها مانند کلمبیا پیکچرز و دانژاک مذاکره و توافق کند. در نتیجه ممکن است هرگز شاهد پخش اختصاصی جیمز باند یا سرگذشت ندیه از آمازون پرایم نباشیم، اما فیلم‌هایی مانند کرید ۳ احتمالا تنها از طریق این سرویس آنلاین در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا تصور می‌کنید در سال‌های آینده برای کمپانی‌های فیلم‌سازی سرویس‌های آنلاین ارزش بیشتری نسبت به سالن‌های سینما پیدا کنند؟ نظرات خود در این خصوص را با ما و سایر کاربران دیجی‌کالا مگ به اشتراک بگذارید.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.