ارتباط میان شخصیت شرور فیلم احضار 3 و آنابل چیست؟

[ad_1]

در این مطلب آن‌چه درباره‌ی شخصیت شرور اصلی جدید فیلم احضار ۳ به نام غایب (Occultist) و حضور احتمالی او در مجموعه‌های آینده می‌دانیم بیان خواهیم کرد.

در طول سال‌های گذشته، سری فیلم‌های احضار و مشتقاتش میزبان بسیاری از کارکتر‌های شرور و عمدتا شیطانی بوده‌اند. دو کارکتر که باعث تکمیل و بهتر شدن این سری فیلم شده‌اند، اد و لورین وارن هستند که در زندگی واقعی به عنوان اهریمن‌شناس شناخته می‌شدند. این مجموعه‌ فیلم اهریمنی با فیلمی درباره باتشبا شرمن آغاز شد، زنی که فرزندان خود را فدای شیطان کرد.

شخصیت شرور اصلی احضار ۲، شیطانی نیرومند به نام والاک بود که به شکل یک راهبه درآمد تا بتواند در مقابل ایمان افراد متعصبی مانند لورین وارن بجنگد. بیشتر تمرکز بر روی والاک در اسپین‌آف راهبه ادامه پیدا کرد و هم‌چنین او در چندین فیلم دیگر نیز حضور داشت که تا به این‌جا او را با اختلاف به عنوان وحشتناک‌ترین کاراکتر این مجموعه معرفی کرده است. پس از آن البته عروسک تسخیر‌ شده آنابل که سری فیلم‌های خاص خودش را دارد قرار‌ می‌گیرد و هم‌چنین مرد کج و کوله وحشتناک احضار ۲ و چند شخصیت دیگر که در حاشیه هستند.

غایب به عنوان یک انسان ممکن است ترسناک‌تر از ضدقهرمان‌های قبلی ماورا طبیعی داستان نباشد اما به گونه‌ای یک سوپر‌شیطان است که با قدرت شیطانی و جهنمی خود هر کاری بخواهد انجام می‌دهد. قطعا او عضو جدیدی در لیست بلندبالای شخصیت‌های شرور احضار است.

اوگنی بوندورانت بازیگر نقش غایب در احضار ۳

احضار ۳

بازیگر غایب در فیلم احضار: شیطان مرا وادار کرد (The Conjuring: The Devil Made Me Do It)، اوگنی بوندورانت نام دارد كه اهل نیواورلان است، شهری با تاریخ غنی و آداب و رسوم قومی و اجدادی خاص که بی‌ارتباط با موارد ماوراء‌الطبیعه نیست. بوندورانت از دهه ۹۰ بازیگری می‌کند و از نظر ظاهری کاملا مورد توجه است.

اندازه قامتش ۶ فوت و دارای هیکلی ورزشکارانه و لاغر است. در طول دوران حرفه‌ای خود، بوندورانت در پیشتازان فضا: نسل بعدی (Star Trek: The Next Generation) در صحنه‌هایی معدود، باشگاه مشت‌زنی (Fight Club) و تا قبل از احضار ۳ موثرترین حضور خود را در فیلم بازی‌های گرسنگی ۲: زاغ مقلد (The Hunger Games: Mockingjay Part 2) داشته‌ است. بازی در نقش غایب به عنوان کاراکتر شرور اصلی یک فیلم مشهور قطعا مهم‌ترین نقش دوران بازیگری وی تاکنون است. در این مهم او به افرادی مانند بانی آرون می‌پیوندد که بازی در نقش والاک را بر عهده داشت.

شرحی درباره غایب و پس زمینه او در احضار ۳

احضار ۳

در حالی که اد و لورین وارن در حال تحقیق درباره تسخیر دیوید گلتزل و آرنی جانسون در احضار ۳ هستند، با کشیش بازنشسته‌ای به نام پدر کاستنر، با بازی جان نوبل آشنا می‌شوند. کاستنر، مشاوره و اطلاعاتی را به اد و لورین ارائه می‌دهد اما سرانجام مشخص می‌شود که او بیش از آن‌چه بیان کرده می‌دانست و این‌که شخص پشت‌پرده تسخیر‌ها دختر خودش بوده است. نام اصلی غایب، ایسلا کاستنر است و این کشیش بازنشسته او را به دلیل قوانین خاص كلیسای كاتولیك، به صورت کاملا مخفیانه بزرگ کرد.

بعدا كاستنر فرقه‌ای شیطانی موسوم به مریدان رام را مورد تحقیق قرار داد و این امر، منجر به نتیجه‌ی بدی شد. ایسلا با کارهای غیبی و اسرار آمیز و جادوگری اخت شد و سرانجام یک شیطان قدرتمند، همان موجودیتی که دیوید و آرنی را تسخیر کرده‌ بود، احضار کرد. مشخص نیست که انگیزه او برای انجام این کار چه بود اما او برای اتمام کار خود نیاز داشت که سه نفر را به دست افراد تسخیر شده بکشد. وقتی او موفق به انجام این کار نشد، اهریمن روح او را تصاحب کرد و او را کشت و به جهنم برد.

آیا شخصیت غایب بر اساس داستان واقعی زندگی یک شخص است؟

احضار ۳

جای تعجب نیست که همه اطلاعات موجود حاکی از آن است که ایسلا کاستنر، معروف به غایب، براساس یک شخص واقعی ساخته نشده است. فیلم‌های احضار هرگز ادعا نکرده‌اند که تصویری کاملا دقیق از زندگی و کارهای اد و لورین وارن هستند و این قطعا در مورد شیطان مرا وادار کرد نیز صادق است. ایسلا به طور واضح ایجاد شده تا جدای از شیطان که دیوید و آرنی جانسون را تسخیر کرده، یک شخصیت ضدقهرمان اصلی برای فیلم فراهم شود و هم‌چنین کمک کند تا طرح فیلم را به یک نتیجه مطلوب برساند. این مسئله لزوما مشکلی ندارد؛ چون این یک فیلم داستانی است و نه یک مستند. بعضی مواقع لازم است برای موثرتر کردن خط داستان، یک عنصر اضافی را به آن افزود و در این مورد می‌توان گفت ورود غایب به فیلم، قصه را جالب و مهیج‌تر کرد.

غایب چه ارتباطی با آنابل دارد؟

احضار ۳

احضار تلاش کرده تا هر شخصیت و سری را به نوعی به باقی فیلم‌هایش مرتبط نگه دارد. حتی شخصیت لایورونا که صحبتی در مورد این که فیلم آن، اسپین آف احضار باشد، نشده بود. این ارتباطات بین فیلم‌ها، بعضی اوقات در طرح اصلی خلاصه می شود و بعضی اوقات فقط یک اشاره کوچک وجود دارد اما طرفداران سرسخت تمایل دارند از گنجاندن این موارد در فیلم لذت بیشتری ببرند. در مورد آنابل می‌دانیم اولین فیلم از سه گانه آنابل نشان داد که عروسک توسط شیطانی تسخیر شده‌ بود که خود آن شیطان به واسطه‌ی آنابل هیگینز، عضو فرقه شیطانی مریدان رام احضار شده‌ بود، دختری که در اثر خودکشی جان خود را از دست داد در حالی که عروسک آنابل در دستش بود.

مشخص نیست که ایسلا کاستنر، معروف به غایب، یک عضو واقعی مریدان رام بوده یا فقط همگام با افزایش قدرت‌های خود، در مورد راه و روش آنان تحقیق می‌کرد. در هر صورت، او توتم‌های جادوگری را مانند مریدان رام به عنوان راهی برای قرار دادن نفرین‌های شیطانی بر روی اهداف خود به جا می‌گذاشت. اگر او یک عضو سابق آن فرقه باشد، سوالی که پیش می‌آید این است که آیا دیگر مریدان رام بعد از این‌که بفهمند چه اتفاقی برای ایسلا افتاده، اد و لورین وارن را هدف قرار خواهند داد یا با توجه به این‌که از سرنوشت او باخبر هستند از این کار صرف نظر می‌کنند.

آینده غایب: آیا او در سری‌های بعدی احضار بازخواهد گشت؟

احضار ۳

حضور غایب در قسمت‌های بعدی احضار با نسبت خوبی محتمل به نظر می‌رسد و ممکن است با توجه به فروش خوب احضار ۳ در گیشه، اتفاق بیافتد. همان‌طور که در بالا ذکر شد، ایسلا، توسط شیطانی که خود او احضار کرده بود، کشته شد. با این حال، از آن‌جا که این یک مجموعه حول محور ماوراء‌الطبیعه است، ایسلا مطمئنا می‌تواند به عنوان یک روح یا شاید یک شیطان به داستان برگردد. هم‌چنین او می‌تواند در غالب انسانی خودش، در یک اسپین‌آف مربوط به عنوان یک عضو فرقه مریدان رام حضور داشته باشد.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *