«انتقام‌جویان: بازی پایانی» چطور مقدمات ساخت فیلم جاودانگان را فراهم کرد؟

[ad_1]

جاودانگان، حماسه کیهانی بعدی مارول، به بزرگ‌ترین فیلم این استودیو تا به امروز یعنی «انتقام‌جویان: بازی پایانی» متصل است. نبرد انتقام‌جویان با تانوس (جاش برولین) یک رویداد عظیم بود که در کل دنیای سینمایی مارول طنین‌انداز شد و با توجه به گستردگی و وسعت داستان آن، غیرممکن است که شخصیتی در دنیای مارول باشد که تحت تاثیر حوادث «انتقام‌جویان: بازی پایانی» قرار نگرفته باشد. این مسئله شامل گونه‌های اسرار‌آمیز خداگونه معروف به جاودانگان نیز هست که در مهم‌ترین رویدادهای زمین در سایه باقی مانده‌اند و بالاخره پس از آن‌که انتقام‌جویان موفق شدند نیمی از زندگی جهان را از نابودی بازگردانند، قرار است خود را نشان دهند.

تانوس پس از جمع‌آوری شش سنگ ابدیت در انتقام‌جویان: جنگ ابدیت، موفق شد نیمی از همه افراد جهان را با یک ضربه محکم و ناگهانی از بین ببرد. اقدامات او در انتقام‌جویان: بازی پایانی خنثی شد اما بازگشت به شرایط عادی، به یکباره اتفاق نیافتاد. همه افراد از دست‌رفته، پنج سال بعد توسط اسمارت هالک (مارک روفالو) بازگردانده شدند. اولین فیلم دنیای سینمایی مارول پس از انتقام‌جویان: بازی پایانی، مرد عنکبوتی: دور از خانه بود که نشان داد مردم عادی به درگیری  انتقام‌جویان و تانوس، چه عکس‌العملی نشان دادند. البته که سایر فیلم‌های دیگری هم که پس از انتقام‌جویان: بازی پایانی اکران‌ می‌شوند، عواقب آن اتفاق را بررسی خواهند کرد.

طرح داستان جاودانگان هزاران سال را شامل می‌شود اما به هر حال، این فیلم اثری خواهد بود که بعد از اکران‌ شانگ‌چی و افسانه ده حلقه، حوادث پس از انتقام‌جویان: بازی پایانی را شرح می‌دهد. جاودانگان توسط کلویی ژائو کارگردانی شده است و بازیگران آن، افراد مطرحی هستند و داستان آن درباره گروهی از بیگانگان باستانی و فوق‌العاده قدرتمند است که هزاران سال به طور مخفیانه روی زمین سکونت داشته‌اند. این فیلم دقیقا دنباله مستقیم فیلم انتقام‌جویان: بازی پایانی نیست اما به نظر می‌رسد بخش مهمی از داستان آن، از نبرد نهایی انتقام‌جویان در برابر تانوس منشعب می‌شود. اما کدام مضامین فیلم انتقام‌جویان: بازی پایانی با فیلم جاودانگان ارتباط مستقیم دارد؟

ضربه محکم و ناگهانی هالک باعث ظهور شد

جاودانگان

دومین تریلر کامل فیلم جاودانگان با صحنه‌ای از آیاک (سلما هایک) آغاز می‌شود که وقایع اصلی انتقام‌جویان: جنگ ابدیت و انتقام‌جویان: بازی پایانی را برای ایکاریس (ریچارد مدن) بازگو می‌کند و به او می‌گوید که بازگشت ناگهانی جمعیت، انرژی لازم و اولیه برای ظهور را تامین می‌کند. در ادامه تصاویر کوتاهی از فاجعه‌ای قریب‌الوقوع و هم‌چنین فرصت هفت روزه برای جمع‌آوری بقیه جاودانگان، به نمایش گذاشته می‌شود و  می‌توان گفت که ضربه اسمارت هالک، به طور رسمی، عوارض جانبی غیرمنتظره‌ای را به همراه داشته که زمین را در معرض خطر قرار داده است. آن‌چه ظهور در پی دارد، مشخص نیست اما اگر جاودانگان تنها کسانی هستند که پس از هزاران سال عدم مداخله در تاریخ بشر، می‌توانند جلوی عواقب را بگیرند، احتمالا فاجعه‌ای که توسط ضربه ناگهانی هالک به وجود آمده است، یکی از خطرناک‌ترین رویدادهای تاریخ دنیای سینمایی مارول باشد. این احتمال وجود دارد که این حادثه، دویانت‌ها را بیدار کند، توجه سلستیال ‌ها را به خود جلب کند یا حتی چالشی قوی‌تر در پی داشته باشد.

پیام پنهانی نیمور شاید اشاره‌ای به دویانت‌ها بوده باشد

در آغاز فیلم انتقام‌جویان: بازی پایانی، قهرمانان باقی‌مانده زمین، دور هم جمع می‌شوند تا درباره وضعیت جهان مشورت کنند. اوکویه (دانای گوریرا) می‌گوید زمین‌لرزه‌هایی در زیر آب در نزدیکی سواحل آفریقا رخ داده است. بیوه سیاه (اسکارلت جوهانسون) می‌پرسد واکاندا چگونه با این وضعیت کنار می‌آید و اوکویه در پاسخ می‌گوید: «این زلزله در زیر اقیانوس اتفاق افتاده است. ما در واقع با عدم دخالت خود، به آن رسیدگی می‌کنیم.» این جمله شاید به عنوان یک دیالوگ‌ اضافی تفسیر شده باشد که هیچ معنایی برای آینده دنیای سینمایی مارول ندارد اما بسیاری از افراد آن را اشاره‌ای به نیمور و آتلانتیس می‌دانند.

نویسندگان انتقام‌جویان: بازی پایانی، نظریه نیمور را رد کرده‌اند اما این تبادل نظر درباره زمین‌لرزه‌ها هنوز می‌تواند نوعی مرجع برای دنیای سینمایی مارول باشد. این احتمال وجود دارد که زمین‌لرزه‌ها نه با آتلانتیس، بلکه با دویانت‌ها ارتباط داشته باشند. دویانت‌ها یک شاخه ژنتیکی از انسان‌ها و دشمنان زیرزمینی جاودانگان هستند. آن‌ها در کمیک‌های مارول در شهر زیرزمینی لموریا زندگی می‌کردند که در زیر اقیانوس واقع شده است. این احتمال وجود دارد که این ضربه ناگهانی، باعث ایجاد جنگ داخلی یا درگیری دیگری بین دویانت‌ها شده باشد. در تریلر دوم فیلم جاودانگان، به نظر می‌رسد که یک سونامی آغاز شده است و سپس یک دویانت برای مبارزه با ایکاریس که شبیه سوپرمن است، از اقیانوس خارج می‌شود. همه این موارد می‌تواند نشان از ارتباط بین جملات اوکویه درباره زلزله زیر آب در انتقام‌جویان: بازی پایانی و هر فاجعه‌ای باشد که دویانت‌ها در فیلم جاودانگان باعث ایجاد آن می‌شوند.

بعضی از جاودانگان به مدت پنج سال ناپدید شدند

جاودانگان

جاودانگان چگونه تحت تاثیر این ضربه ناگهانی قرار گرفتند و وقتی بسیاری از اعضای آن‌ها ناپدید شدند، چه کردند؟ هم‌چنین کدام یک از آن‌ها ناپدید شدند و کدام یک زنده ماندند؟ پاسخ این سوالات می‌تواند تاثیر زیادی بر داستان‌ داشته باشد. به نظر می‌رسد آیاک رهبر جاودانگان در دنیای سینمایی مارول است اما شاید آیاک که رهبر آن‌ها در کمیک‌ها نیست، این موقعیت و جایگاه را در نتیجه ضربه محکم و ناگهانی هالک به دست آورده باشد.

رهبر قبلی جاودانگان در هزاران سال قبل، ممکن است تینا (آنجلینا جولی)، درویگ (بری کیوگان) یا ایکاریس بوده باشد. متناوبا آیاک ممکن است پیش از این نیز رهبر گروه بوده باشد و همان‌طور که از تریلرها مشخص است، او کسی است که برای هدایت تیم در ماموریت جدیدشان برای نجات جهان باز می‌گردد. در هر صورت، جاودانگان هزاران سال است که وجود دارند و علی‌رغم عمر طولانی خود، هرگز فاجعه‌ای به این اندازه را تجربه نکرده‌اند. بنابراین پس از زنده شدن همه، بازگشت شرایط به حالت قبل، چندان هم ساده نبوده است.

شاید انتقام‌جویان دیگر در زمین حضور نداشته باشند

پس از انتقام‌جویان: بازی پایانی، آینده انتقام‌جویان به عنوان یک تیم نامشخص است. سه فرد بزرگ تیم (کاپیتان آمریکا، مرد آهنی و ثور) فعلا حضور ندارند و بیوه سیاه مرده است. اگرچه تعداد زیادی از قهرمانان زنده ماندند اما انتقام‌جویان ممکن است برای همیشه منحل شوند. جاودانگان برای مدت زمان زیادی مخفی شده بودند اما پس از انتقام‌جویان: بازی پایانی، این وضعیت تغییر خواهد کرد. به لطف انتقام‌جویان، در حمله تهاجمی به چیتائوری، ظهور اولتران یا آخرین نبرد با تانوس، نیازی به جاودانگان نبود اما اکثر انتقام‌جویان در هنگام ظهور تهدید بعدی حاضر نخواهند بود. احتمالا دلیل ظهور جاودانگان پس از این همه مدت، همین باشد. اگر قدرتمندترین قهرمانان زمین از بین بروند، دیگر قهرمانان باید در مواقعی که سیاره زمین تهدید می‌شود، قد علم کنند. در فیلم جاودانگان خواهیم دید که دنیای سینمایی مارول بدون حضور انتقام‌جویان برای مراقبت از زمین، چگونه خواهد بود.

شاید تانوس، سلستیال ‌ها را عصبانی کرده باشد

جاودانگان

در کمیک‌ها جاودانگان به شاخه‌های مختلف تقسیم می شوند، چرا که در گذشته، قدیمی‌ترین جاودانگان، جدا و در قسمت‌های مختلف کهکشان مستقر شدند. بدیهی است که فیلم جاودانگان با گروه زمینی این موجودات سر و کار دارد اما جاودانگان تایتان نیز وجود دارند که تانوس به عنوان یکی از اعضای آن‌ها محسوب می‌شود. اگر تانوس اقدامات خود در کمیک‌‌ها را در دنیای سینمایی مارول نیز تکرار کند، احتمالا شرایط بدی برای پسرعموهایش در زمین رقم بخورد.

جاودانگان، مخلوقات موجوداتی کیهانی و شبیه خدا هستند که به سلستیال‌ها معروفند. سلستیال‌ها پس از خلق این موجودات، به صورت دوره‌ای با آن‌ها ملاقات می‌نمایند و درباره آن‌ها را قضاوت می‌کنند تا مشخص شود که آیا هنوز ارزش زندگی دارند یا خیر. چندی قبل یکی از مخلوقات آن‌ها نیمی از جهان را از بین برد و احتمالا نظر برخی از سلستیال‌ها درباره جاودانگان تغییر کرده است، چرا که تانوس تصمیم اولیه سلستیال‌ها را زیر سوال برد. به هر حال، او بود که باعث این همه ویرانی، مرگ و هرج و مرج شد. بنابراین شاید تانوس در طول فیلم، مشکلاتی برای جاودانگان زمینی بیافریند. اگر تداوم وجود جاودانگان به دلیل جنایات تانوس در معرض خطر قرار بگیرد، آن‌ها ممکن است چاره‌ای جز شکست دویانت‌ها و اثبات ارزش خود به خالقانشان نداشته باشند.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.