انیمیشن خانواده آدامز ۲؛ دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌ها از بدترین تا بهترین

[ad_1]

انیمیشن خانوادگی خانواده آدامز ۲ بار دیگر این خانواده ترسناک و بداخلاق را روی پرده سینما به تصویر کشید. این شخصیت‌های نمادین برای دهه‌ها در قلب طرفداران جا داشته‌اند و این انیمیشن برخی از آن‌ها را بازسازی‌ می‌کند و در عین حال، مواردی جدید به خطوط داستانی باقی کاراکترهای موجود می‌افزاید.

این فیلم به شخصیت ونزدی آدامز توجه ویژه‌ای دارد. او دارای شخصیتی خاص است که کلیت فیلم را شکل می‌دهد. با این حال، شخصیت‌های فرعی دیگر، از پاگزلی گرفته تا لرچ آوازه‌خوان و عمو فستر که تبدیل به اختاپوس می‌شود، لحظات خوشی را برای مخاطبان می‌آفرینند. هر یک از اعضای خانواده آدامز علی‌رغم ظاهر ترسناکشان واقعا دوست‌داشتنی هستند.

۸. سایروس استرنج‌

خانواده آدامز

سایروس استرنج که خود را به عنوان پدر بیولوژیکی ونزدی معرفی می‌کند، دانشمندی باهوش و سواستفاده‌گر است که هر کاری که لازم است انجام می‌دهد تا به فرمول ونزدی که به او امکان اصلاح دی‌ان‌ای را می‌دهد، دست پیدا کند.

سایروس یک دانشمند شرور دروغگو است که می‌خواهد از این فناوری در جهت اهدافی پلید استفاده کند. او روی بچه‌ها آزمایش می‌کند، سعی می‌کند ونزدی را از خانواده‌اش دور کند و تلاش می‌کند تا به زور، دی‌ان‌ای خانواده آدامز را برخلاف میل آن‌ها تغییر دهد و به همین دلایل، منفورترین شخصیت اصلی فیلم است.

۷. پاگزلی آدامز

خانواده آدامز

سایر اعضای خانواده آدامز با مسئله هویت والدین ونزدی سر و کار دارند اما پاگزلی بیشتر فیلم را صرف لذت بردن از سفر جاده‌ای خود می‌کند. او در طی فیلم، از لبه آبشار نیاگارا می‌افتد و در گرند کنیون، مواد منفجره جاسازی می‌کند.

پاگزلی برخلاف سایر اعضای خانواده، کاراکتر عمیقی ندارد اما فردی سرگرم‌کننده و جالب است. او همچنین قربانی برخی از بدترین کارهای ونزدی در فیلم است. برای مثال، ونزدی سعی می‌کند او را با یک بالش خفه کند یا این که او را با یک عروسک وودو کنترل می‌کند.

۶. پسرعمو ایت

خانواده آدامز

پسرعمو ایت، خانواده آدامز را در سفر جاده‌ای آن‌ها همراهی نمی‌کند اما چند بار و در چندین صحنه به یاد ماندنی ظاهر می‌شود و در ساحل، مهمانی به پا می‌کند و کنسرتی با صدای اسنوپ داگ در پایان فیلم اجرا می‌نماید.

او با لهجه مشخصی صحبت نمی‌کند اما رابطه‌ای صمیمانه با ونزدی دارد و او را متقاعد می‌کند تا با خودش صادق باشد و به او بیان می‌کند که خودش هم قبلا احساساتی مشابه داشته و حتی یک بار تمام بدنش را تراشیده است. او یک شخصیت جانبی سرگرم کننده است که لحظات خوبی در فیلم می‌آفریند.

۵. لرچ

خانواده آدامز

پیشخدمت خانواده، لرچ، یک شخصیت فرعی عمدتا ساکت و بدون دخالت است اما چندین بار فرصت پیدا می‌کند تا بدرخشد و شخصیت خودش را نشان دهد. یک سوءتفاهم منجر به این شد تا لرچ، صدای زیبا و تاثیرگذار خود را در کاور قطعه من زنده خواهم ماند به نمایش بگذارد.

لرچ در پرده سوم فیلم، کمی خشونت خود را نسبت به سایروس ابراز می‌کند و قدرت بدنی‌اش را به او نشان می‌دهد. این انیمیشن شاید بهترین قسمت خانواده آدامز نباشد اما به خوبی شخصیت به یاد ماندنی لرچ را واکاوی می‌کند.

۴. مورتیسیا آدامز

خانواده آدامز

مورتیسیا احتمال می‌دهد که ونزدی دختر بیولوژیکی او نباشد اما به هر حال، به شکلی واضح نشان می‌دهد که او را دوست دارد. مورتیسیا علی‌رغم شخصیت دارک و تاریکش، ثابت می‌کند که یک مادر عالی و همسری دوست‌داشتنی است.

همان‌طور که در اکثر فیلم‌های خانواده آدامز دیده‌ایم، در این‌جا نیز، لحظات شیرین رابطه پرشور مورتیسیا و گومز، بدون شک بهترین عنصر فیلم است. او با رفتار ثابت و شخصیت استوارش، ستون خانواده محسوب می‌شود.

۳. گومز آدامز

خانواده آدامز

گومز در بین تمام اعضای خانواده آدامز، اصلی‌ترین و برونگراترین شخصیت را دارد. او پرشور و دراماتیک است و احساسات خود را کاملا بروز می‌دهد. گومز بیشتر مدت زمان فیلم را با استرس سپری می‌کند و سعی دارد ونزدی را از سایروس و وکیلش، دور نگه دارد.

اسکار آیزاک در نقش گومز، پدرسالار خانواده آدامز، گزینه مناسبی برای صداپیشگی این شخصیت است، زیرا او با صدای خود به این شخصیت، گرما و صمیمیتی دوست‌داشتنی می‌افزاید. گومز تمام تلاشش را می‌کند تا خانواده‌اش را کنار هم نگه دارد و علی‌رغم تمام رفتارهای عجیب‌وغریبش، موفق به انجام این کار می‌شود.

۲. ونزدی آدامز

خانواده آدامز

خانواده آدامز ۲ از بسیاری جهات، فیلم اختصاصی ونزدی است، زیرا داستان فیلم حول محور ماجرای خودشناسی او می‌گردد. ونزدی در سرتاسر فیلم، با مسائل هویتی دست و پنجه نرم می‌کند و می‌خواهد بفهمد که واقعا چه کسی است.

ونزدی در برخی دیگر از نسخه‌های خود در آثار دیگر، شخصیتی قابل حذف است و نقش محوری ندارد اما او در این‌جا ملموس و احساساتی است و در عین حال، همان خصوصیات بنیادی خود را حفظ کرده است. کلنجار رفتن او با احساساتش درباره عدم تعلق به هیچ مکان و زمانی، یک چالش جهانی است و به همین خاطر، بساری از مخاطبان با او ارتباط برقرار می‌کنند.

۱. عمو فستر

خانواده آدامز

عمو فستر یک شخصیت فرعی سرگرم کننده و پر جنب و جوش است که بیشتر بار طنز انیمیشن بر دوش اوست. او حتی در میان خانواده آدامز نیز به عنوان عجیب‌ترین عضو شناخته می‌شود. او در این فیلم با عواقب ترکیب دی‌ان‌ای خود با اختاپوسی به نام سقراط، سروکار دارد.

این مسئله منجر به ایجاد خنده‌دارترین شوخی‌های ممکن در این فیلم می‌شود و عمو فستر در طی فیلم‌، ویژگی‌هایی مشابه با یک اختاپوس، مانند شاخک‌ پیدا می‌کند. عمو فستر عمیق‌ترین یا جذاب‌ترین شخصیت نیست اما خنده‌دار و سرگرم کننده است و همین خصوصیات، او را به دوست داشتنی‌ترین فرد این انیمیشن تبدیل می‌کند.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *