بازیگران احتمالی نقش‌های مکمل جیمز باند در باند 26 چه کسانی هستند؟ • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

در فیلم باند ۲۶ چه کسانی بازیگران نقش‌های مکملی مانند ام، مانی‌پنی و کیو خواهند بود؟ بدون شک جیمز باند یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های تاریخ سینماست اما او تنها نام مشهور دنیای یان فلمینگ نیست. امثال ام، مانی‌پنی و کیو شاید مانند ۰۰۷ سرتیتر خبرها نباشند اما همگی به خودی خود حیاتی هستند و باند را در طول دهه‌ها در چندین فیلم حمایت کرده‌اند.

در دوران دنیل کریگ، نقش‌های مکمل جیمز باند بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کردند. با نگاه به سال‌های گذشته، می‌بینیم که هر یک از متحدان باند عملکرد خاصی داشتند.

ام تحلیلگری خاص بود (مخصوصا در قضیه باسیل)، مانی‌پنی همیشه باند را تحسین‌ می‌کرد و کیو نیز با شیطنت‌ها و ابزارهایش، فضای فیلم‌ها را جالب‌تر می‌نمود. از زمان فیلم کازینو رویال، این سه نفر به افرادی مهم‌تر و اصلی تبدیل شدند. البته هنوز در سایه ۰۰۷ زندگی می‌کنند اما اکنون کارآمدتر و برجسته‌تر هستند. مخاطبان می‌توانند انتظار داشته باشند که این روند در باند ۲۶ نیز ادامه یابد.

وقتی صحبت از آینده باند به میان می‌آید، همه توجهات به درستی بر روی انتخاب بازیگر جایگزین دنیل کریگ معطوف می‌شود اما علاوه بر آن، عوامل سازنده باید بازیگران مکمل مناسبی را برای انتقال جیمز باند به دهه بعدی و فراتر از آن انتخاب کنند. اما احتمال حضور چه کسانی در باند ۲۶ و بازی در نقش‌های مکمل این سری بیشتر است؟

ام – پیتر دینکلیج

باند

شخصیت ام در جیمز باند، به عنوان رئیس ام‌آی‌سیکس، نیاز به طبیعتی مقتدر، گوشی شنوا و ذاتی پولادین و صدایی هیجان‌انگیزتر از آن‌چه که هست، دارد. تعداد کمی از بازیگران هستند که به اندازه پیتر دینکلیج این خصوصیات را پوشش می‌دهند. دینکلیج که به خاطر اجرای بی‌نظیرش در نقش تیریون لنیستر در بازی‌های تاج و تخت شناخته می‌شود، با مهارت بالایی، توجه تماشاگران را به خود جلب کرد و پادشاهان، ملکه‌ها، لردها و کارگران و همه نفرات وستروس احترام خاصی برای او قائل بودند. این مسئله کاملا مرتبط با ماهیت و شخصیت جذاب و گیرای دینکلیج بود. تیریون همچنین برخی از بهترین مونولوگ‌ها و سخنرانی‌ها را در طول ۸ فصل بازی تاج و تخت به زبان آورد.

به راحتی می‌توان تصور کرد که ام دینکلیج بدون این که ظاهری باشکوه یا ظالمانه داشته باشد، می‌تواند قدرت یک رئیس ام‌آی‌سیکس را به نمایش بگذارد و این همان چیزی است که برنارد لی، جودی دنچ و رالف فاینس در آن عالی بودند. باند ۲۶ ممکن است بین جانشین دوران دنیل کریگ و ام، همان پویایی پدر و پسری سابق را برقرار کند اما با توجه به این که دنچ و کریگ، این رویکرد را با موفقیت در اسکای‌فال نشان دادند، باید گفت که دنباله زمانی برای مردن نیست به رویکرد متفاوتی نیاز دارد. پیتر دینکلیج می‌تواند در نقش ام، متحد ۰۰۷ در وایت هال باشد و همراه با جیمز مبارزه کند و اعتماد خود به وی را حتی در بد‌ترین شرایط نیز حفظ نماید.

دیگر بازیگران احتمالی نقش ام: شارلوت رمپلینگ، دلروی لیندو

مانی‌پنی – شارلوت ریچی

باند

روزهایی که خانم مانی‌پنی چند حرف تایپ می‌کرد، باند را نگاه می‌کرد و سپس در دفتر ام محو می‌شد، گذشته است. نائومی هریس به وقوع انقلابی در شخصیت مانی‌پنی کمک کرد و از یک دستیار پشت صحنه به یک مامور میدانی تبدیل شد. این شخصیت قبلا از راه دور از ۰۰۷ پشتیبانی می‌کرد و اغلب مجبور می‌شد بین وفاداری خود به جیمز و ام‌آی‌سیکس، یکی را انتخاب کند. باند ۲۶ مطمئنا به جای محدود کردن دوباره مانی‌پنی به میزش، مسیر نائومی هریس را ادامه خواهد داد و این شخصیت را بیشتر به عنوان یک مامور پشتیبانی داخلی یا کنترل‌گر معرفی می‌کند.

انتخاب شارلوت ریچی برای این نقش می‌تواند تصمیمی زیرکانه باشد. ریچی که به‌خاطر حضور در آثاری مانند دکتر هو، قابله را خبر کن، گوشت تازه و پیکسل‌های مرده شناخته می‌شود، اغلب در نقش‌های حرفه‌ای و رده متوسط رو به بالا بازی می‌کند که همگی پشتوانه خوبی برای حضور او در نقش مانی‌پنی در فیلم جیمز باند در آینده هستند.

در عین حال، نقش‌های فوق‌الذکر ریچی، همگی دارای عزمی درونی بودند و می‌توانند به ریچی کمک کنند تا مانی‌پنی باند ۲۶ را به همان سبک اکشنی که نائومی هریس بازی می‌کرد، هدایت کند. او به‌عنوان یک بازیگر جوان‌تر می‌تواند از رفتار مودبانه و اداری خود به عنوان پوششی برای پیوستن به باند در میدان استفاده کند و دشمنان بریتانیا را با مهارت‌های جنگی پنهان و ذهن تاکتیکی تیز خود غافلگیر نماید. شارلوت ریچی همچنین پیشینه‌ای غنی در کمدی دارد و می‌تواند وجهه‌ای جدید به شخصیت مانی‌پنی اضافه کند. معمولا بیان دیالوگ‌های خنده‌دار فیلم بر عهده کیو است اما در باند ۲۶ ممکن است شاهد یک شخصیت شوخ‌طبع دیگر باشیم.

دیگر بازیگران احتمالی نقش مانی‌پنی: زیو اشتون، اونا چاپلین

کیو – عادل اختر

باند

دزموند لولین، جان کلیس و بن ویشاو همگی به معرفی شخصیت کیو به عنوان دانشمندی دوست داشتنی و شوخ طبع که زبانش به اندازه ذهنش تیز است، کمک کرده‌اند. شاید اگر بخواهید از میان تمام چهره‌هایی که در جهان جیمز باند قرار دارند، یک شخصیت را برای نوشیدن یک فنجان چای در یک بعد از ظهر یکشنبه دعوت کنید، آن شخصیت کیو باشد. دوران دنیل کریگ، نقش کیو را نیز مانند مانی‌پنی در این فرنچایز گسترش داد اما هنوز محدودیت‌هایی درباره این سازنده گجت‌ وجود دارد. بازیگری که می‌تواند بدون ایجاد وقفه به تکامل کیو در باند ۲۶ ادامه دهد، عادل اختر است.

اختر در اتوپیا، نقش ویلسون ویلسون (که نامزد بفتا شد) را بازی کرد که یک فرد عجیب و غریب و بی‌دست و پا بود که در هر قسمت به آرامی رشد کرد. ویلسون علاقه‌مند به فناوری، بسیار آگاه و بی‌نهایت دمدمی مزاج بود و اگر مضامین نژادپرستانه را لحاظ نکنیم، به طرز جالبی به شخصیت کیو در جیمز باند مدرن نزدیک است.

نمونه‌های فراوان دیگری، فراتر از اتوپیا وجود دارند که نشان می‌دهند عادل اختر برای نقش کیو مناسب است. از شخصیت آرام و تراژیک کارآگاه لسترید در انولا هولمز گرفته تا دانشمند ترسوی فیلم سوییت توث، دکتر سینگ، همه این شخصیت‌ها عناصری مشترک با شخصیت کیو دارند. رزومه بازیگری این هنرمند دارای ریشه‌های جاسوسی خاص خود است و او قبلا نقش مامور پشتیبانی تام هیدلستون را در فیلم مدیر شب بازی کرده است.

بسیاری از اجراهای اختر بر خلاف کاراکترهای قبلی کیو، یک تاریکی درونی یا رگه غیرقابل اعتماد دارند و این ویژگی ممکن است چاشنی جالبی برای ترکیب با خصوصیات کیو باشد. کیو در باند ۲۶ می‌تواند دانشمند درخشانی باشد که بر خلاف جیمز باند، علاقه‌ای به نجات جهان ندارد، بلکه فقط می‌خواهد با استفاده از منابع پیشرفته ام‌آی‌سیکس ثابت کند که بزرگترین ذهن تکنولوژیک جهان است.

دیگر بازیگران احتمالی نقش کیو: لی ایوانز، هانا مورای

فلیکس لیتر – چاد کولمن

باند

فلیکس لیتر به عنوان مامور سیا و یکی از معدود متحدان مورد اعتماد جیمز باند، یک شخصیت جذاب است اما کلید اصلی پردازش خوب شخصیت فلیکس، این است که او بدون این که یک شخصیت جانبی به نظر برسد یک شخصیت جانبی باشد. به هر حال، این فرانچایز به نام جیمز باند است و ۰۰۷ نمی‌تواند تحت‌الشعاع همتای آمریکایی خود قرار گیرد. به همین ترتیب، فلیکس نیز نمی‌تواند یک شخصیت کمکی یا دنبال کننده صرف باشد.

این همان تاثیری است که جفری رایت در فیلم‌های دنیل کریگ بر این شخصیت اعمال کرد. او شخصیتی متعادل و ما بین بوچ و کسیدی و بتمن و رابین دارد و چاد کولمن می‌تواند مشعل فلیکس لیتر را در باند ۲۶ حمل کند. کولمن در نقش تایریس ویلیامز در مردگان متحرک به شدت کمرنگ بود اما طبیعتی آرام و قابل اعتماد داشت که به خوبی می‌تواند از آن در جهت ریختن آب سرد بر آتش جیمز باند استفاده‌ نماید.

چاد کولمن در نقش فرد جانسون در سریال فضای گسترده، کمی در سایه اما فردی رازدار و متحدی ارزشمند برای قهرمانان داستان است. همه این‌ها ویژگی‌های مفیدی برای این مامور سیا در جیمز باند هستند و کولمن با بازی در نقش‌های تایریس و فرد ثابت کرده که در فیلم‌های جنایی بسیار کارآمد و مفید است. حتی شخصیت او در سریال وایر نیز مانند بسیاری از شخصیت‌های قبلی چاد کولمن، مردمی است و به‌خوبی در مواقع لزوم خود را نشان می‌دهد و همین خصوصیات است که او را به گزینه‌ای مناسب برای بازی در نقش فلیکس لیتر تبدیل می‌کند.

دیگر بازیگران احتمالی نقش فلیکس: پاتریک فابیان، انسون مونت

منبع: screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *