باهوش‌ترین شخصیت‌های سه‌گانه «بلید» چه کسانی هستند؟ • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

اکثر بینندگان شاید هنگام فکر کردن به سه‌گانه «بلید»، توانایی مبارزه چشمگیر شخصیت‌ها یا مهارت‌های شکار آن‌ها را به یاد آورند اما شایان ذکر است که انسان‌ها و موجودات هوشمندی نیز در این فیلم‌ها حضور داشتند. از نیسا باهوش گرفته تا سامرفیلد مبتکر، چندین شخصیت زیرک در این سه‌گانه وجود دارند. این افراد از دانش خود به روش‌های معناداری استفاده می‌کنند. برای مثال جرد سعی در رسیدن به اهداف خود دارد و ویسلر نیز در پی کمک به دیگران است.

۱۰. دیکن فراست

بلید

دیکن شاید شخصیتی قدرتمند در این سه‌گانه باشد اما قطعا باهوش‌ترین نیست. میل او به دستیابی به قدرت جاودانگی باعث می‌شود تا چشم خود را بر روی هر چیزی که ممکن است اشتباه باشد ببندد. او به اندازه‌ای مغرور است که فکر می‌کند استفاده از دوازده خون خالص برای احضار لاماگرا هیچ عواقبی نخواهد داشت و این همان تصمیمی است که در نهایت به او آسیب می‌زند.

درک ضعیف او از سلسله مراتب جهان مردگان، زمانی آشکار می‌شود که وی رئیس سلطنتی خون آشامان را می‌کشد و فکر می‌کند که این اتفاق به نوعی او را در راس کار قرار خواهد داد. دنباله فیلم ثابت می‌کند که این خلاء قدرت به واسطه چیزی شوم‌تر پر می‌شود. با این اوصاف، او توانست متون باستانی ظاهرا غیرقابل بازیابی را ترجمه کند اما حیف که به اندازه کافی باهوش نبود که بتواند دانشی را که در اختیار دارد به شکلی هدفمند مدیریت کند.

۹. دریک/دراکولا 

بلید

خشن‌ترین و اکشن‌ترین صحنه‌های این سه‌گانه متعلق به دراکولا است که دریک، نقش او را در عصر مدرن بر عهده دارد. او به عنوان اولین خون آشام، ظاهرا هزاران سال دانش و تجربه دارد که اصلا به نمایش گذاشته نمی‌شود.

او بیش از هر چیز دیگری یک فرد خشن پرخاشگر است که حتی در جایی از فیلم از یک نوزاد برای تهدید بلید استفاده می‌کند. یکی از معدود مواردی که نشان می‌دهد او فردی باهوش است، جایی است که وی متوجه می‌شود که بلید آینده‌ نژاد و نسل خون‌آشامان است و حتی او را به خاطر مهارت‌های مبارزه‌ای چشمگیرش تحسین می‌کند. دریک در هنگام مرگ به طوری استراتژیک به بلید تبدیل می‌شود تا قهرمان داستان، هم‌چنان ناشناس باقی بماند.

۸. نیسا داماسکینوس

بلید

طرفداران خیلی زود متوجه می‌شوند که نیسا فردی قدرتمند است، چرا که پس از سکانس اکشن حماسی خود با بلید، قهرمان داستان‌ مجبور می‌شود تا بلافاصله از سرم رفع تشنگی خود استفاده کند. استدلال او درباره هویت واقعی بلید ممکن است نادرست باشد اما به هر حال، طرز فکری هوشمندانه است.

در طول فیلم، نیسا نشان می‌دهد که به اندازه خون آشامان دیگر سرسخت نیست. مدتی طول می‌کشد تا نیسا متوجه شود که پدرش، او را فریب می‌دهد اما خیلی زود می‌فهمد که این وضعیت، درست نیست و در نهایت تصمیم مناسبی می‌گیرد.

۷. ابیگیل ویسلر

بلید

ابیگیل درست مانند پدرش یک قاتل خون آشام بداخلاق است و احتمالا می‌تواند ستاره اصلی فیلم خون آشامانه خودش باشد. او سال‌ها برای شکار خون آشامان و ادامه سنت خانواده ویسلر، آموزش دیده است.

تماشای شکار خون آشامان توسط او بسیار سرگرم کننده است و وی نشان داده که می‌تواند از لحاظ فنی با سامرفیلد رقابت کند و از افراد برجسته مزرعه خون باشد. با این حال، او هیچ کار فوق‌العاده درخشانی انجام نمی‌دهد و طرفداران نیز نباید وی را به خاطر این موضوع سرزنش کنند، زیرا ابیگیل اغلب مشغول تنظیم لیست شکار خود است.

۶. هانیبال کینگ

بلید

هانیبال که زمانی برده خون آشامان محسوب می‌شد، بقیه عمر خود را صرف محو کردن این موجودات از روی زمین می‌کند. شوخ طبعی هانیبال نشان می‌دهد که او فردی متفکر و در عین حال، بامزه است اما صحنه‌ای در این فیلم‌ها وجود دارد که ابعاد خاص‌تری از شخصیت او را به نمایش می‌گذارد.

طرفداران شاید به یاد بیاورند که او چند دقیقه‌ای را صرف صحبت درباره دراکولا کرد. او تاریخچه این خون آشام را کاملا توضیح داد و درباره تئوری‌های پیرامون قدرت بالقوه او صحبت نمود. وی آشکارا بخش مهمی از این فیلم است اما جای تاسف دارد که چندان درخشان نیست و زمان کمی برای خودنمایی دارد.

۵. بلید

بلید

بلید به دلیل کشتن هزاران خون آشام، در شکار آن‌ها مهارت پیدا کرده است. او آن‌قدر باهوش است که نمادهایی را که آن‌ها برای علامت‌گذاری مخفیگاه خود استفاده می‌کنند ردیابی کند و همچنین به سرعت یاد می‌گیرد که از ابزارهای جدید ویسلر و اسکاد استفاده نماید.

او همچنین همان‌طور که در چندین صحنه در مبارزات می‌بینیم، فردی استراتژیک است. اقدامات او مانند کشتن دیکن و استفاده از حواس پرتی دریک بر علیه خودش، بسیار هوشمندانه هستند. با این حال، او در انجام کارهای سنگین و طراحی سلاح و استراتژی، به اطرافیانش متکی است. بلید اغلب از درک چشم‌انداز و زیرلایه‌های اتفاقات، عاجز است و مصداق این مسئله را زمانی می‌بینیم که نگرانی ویسلر را درباره خون آشامانی که یک جنگ عمومی به راه انداخته‌اند نادیده می‌گیرد.

۴. اسکاد

بلید

اسکاد جزو دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های سه‌گانه «بلید» نیست اما قطعا یکی از باهوش‌ترین‌ها است. اسکاد یا همان اسکادستر که به طرز جالبی از شنیدن نام خود لذت می‌برد، اعتماد بلید را با نشان دادن توانمندی خود در غیاب ویسلر، جلب می‌کند.

در جایی از فیلم، ویسلر به او هشدار می‌دهد که بمب یووی نسازد، چرا که خودش هم نمی‌توانست این کار را انجام دهد اما اسکاد او را مسخره می‌کند و ظرف چند ساعت سلاح را تکمیل می‌کند. تنها نشانه آشکار حماقت او این است که با افراد اشتباهی همراه می‌شود که در نهایت به ضرر او تمام می‌شود.

۳. آبراهام ویسلر

بلید

هر زمان که بلید و ویسلر با انبوهی از خون آشامان روبه‌رو می‌شوند، تماشاگران شاهد مبارزه‌ای حماسی هستند و از آن لذت می‌برند. این پیرمرد همیشه هوای بلید را دارد. او معمولا مسئولیت مراقبت از پایگاه را بر عهده دارد و آن‌جا را به فناوری پیشرفته‌ای مجهز می‌کند که می‌تواند خون آشامان را دفع کند.

ویسلر باتجربه‌ترین سازنده تسلیحات است و اگرچه اسکاد چندین ترفند در آستین خود دارد اما این ویسلر است که سال‌ها تجربه در اجرای طرح‌های پیچیده دارد. او به اندازه‌ای باهوش است که علی‌رغم لجبازی‌های بلید در کنار او می‌ماند و می‌داند که باید دوستان خوب خود را برای تکمیل ماموریت، حتی پس از مرگش نیز، حفظ کند.

۲. دکتر کارن جنسون

بلید

کارن، خیلی شانسی و درست زمانی که به او نیاز دارند وارد زندگی بلید و ویستلر می‌شود. این متخصص خون می‌تواند کاری را که ویسلر از عهده آن برنمی‌آید، برای بلید انجام می‌دهد و سرم قوی‌تری می‌سازد.

او همچنین سازنده سلاح مرگباری است که دیکن را از بین می‌برد و همچنین اوست که در وهله اول، بلید را نجات می‌دهد تا شخصیت اصلی فیلم به آن مبارزه برسد. او قبل از این اتفاقات توسط یک خون آشام در بیمارستان مورد حمله قرار گرفته بود اما خیلی راحت با واقعیت جدیدش کنار می‌آید و سازگار می‌شود که در نوع خود بسیار جالب است.

۱. سامرفیلد

بلید

سامرفیلد بدون شک باهوش‌ترین شخصیت این سه‌گانه است. او یک شخصیت فرعی به یاد ماندنی است که نقش مهمی در توسعه سلاح زیست‌محیطی قدرتمند دیستار که خون آشامان را کاملا از بین می‌برد، ایفا می‌کند.

او حتی آن‌قدر باهوش است که متوجه می‌شود در صورتی که شخصی به سلول آن‌ها حمله کند باید یک برنامه جایگزین وجود داشته باشد اما متاسفانه دریک سر می‌رسد و او را می‌کشد. خوشبختانه او دستورالعمل دقیقی ارائه می‌دهد که در نهایت این امکان را برای سایر اعضای تیم فراهم می‌کند تا دریک را شکست دهند. بدون او، احتمالا مرگ و تاریکی، تمام جهان را فرا می‌گرفت و خواسته خون آشام باستانی محقق می‌شد.

منبع: screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *