بررسی تمام ابرشرورهای مرد عنکبوتی در تریلر فیلم راهی به خانه نیست • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» شاهد بازگشت شخصیت‌های منفی کلاسیک مرد عنکبوتی از فرنچایزهای قبلی این فیلم خواهیم بود و تریلر فیلم نیز آن‌ها را به نمایش گذاشت. پیتر پارکر و دکتر استرنج تلاش می‌کنند تا راز هویت مرد عنکبوتی را از ذهن مردم پاک کنند اما ناخواسته چندجهانی را آزاد می‌کنند و دشمنان مرد عنکبوتی از واقعیت‌های دیگر وارد دنیای سینمایی مارول می‌شوند.

انتظار می‌رود که راهی به خانه نیست نه تنها نقطه اوج مجموعه فیلم‌های تام هالند در نقش مرد عنکبوتی دنیای سینمایی مارول، بلکه نقطه اوج فرانچایز فیلم‌های سم ریمی و مارک وب نیز باشد و باعث شود هر سه دنیا در اثری که شاید بزرگ‌ترین نبرد فیلم‌های مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول است با هم تلاقی پیدا کنند. هر یک از این شروران دارای یک داستان جذاب و کینه‌توزانه با مرد عنکبوتی هستند. در برخی موارد، شخصیت‌های شرور، متفاوت از ظاهر قبلی خود به نظر می‌رسند و سوالات جالبی درباره آینده آن‌ها ایجاد می‌شود.

مرد عنکبوتی پس از اولین ظهور خود در سال ۱۹۶۲ به سرعت به شخصیت شاخص کمیک‌های مارول تبدیل شد و با نمایش کاراکتری معمولی و در عین حال، خارق‌العاده، خوانندگان را به خود جلب کرد. چیزی پیتر پارکر را از خوانندگانش جدا نمی‌کند. او قدرت‌های فوق‌العاده‌ای دارد که باعث می‌شوند تا در موقعیت‌های مفهومی والایی قرار بگیرد.

فیلم‌های مرد عنکبوتی سم ریمی و مارک وب هر کدام از دوره‌ها و دهه‌های مختلف کمیک‌بوک‌های مرد عنکبوتی الهام گرفته‌ شده‌اند. فیلم‌های سم ریمی بیشتر از دوران استن لی و استیو دیتکو در عصر نقره‌ای دهه ۶۰ میلادی برآمده‌اند، در حالی که فیلم‌های مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز مارک وب شباهت بیشتری به کمیک‌های مرد عنکبوتی نهایی برایان مایکل بندیس در اوایل قرن جدید دارند. هر دو فرنچایز علاوه بر به تصویر کشیدن ماهیت خود پیتر پارکر، از شروران نمادین مرد عنکبوتی نیز، نهایت بهره را بردند.

داستان مرد عنکبوتی، شروران زیادی دارد و در واقع دارای برخی از معروف‌ترین افراد سرکش در ژانر کمیک ابرقهرمانی است. شخصیت‌های شرور مرد عنکبوتی معمولا دارای سطوحی از واقع‌گرایی، مشابه با خود پیتر پارکر یا مرد عنکبوتی هستند. پیتر پارکر به طور تصادفی قدرت‌های عجیب و غریب خود را کشف کرد و در نهایت از آن‌ها برای کمک به دیگران استفاده نمود. شرورانی مانند مکس دیلون و فلینت مارکو نیز به طور تصادفی به توانایی‌های خود دست یافتند اما در عوض و اغلب به دلایلی که از نظر اخلاقی، صرفا خوب یا بد نیستند، تبدیل‌ به تبهکار شدند.

فیلم‌های مرد عنکبوتی سم ریمی و مارک وب پیچیدگی (و اغلب داستان تراژیک) دشمنان مرد عنکبوتی را حفظ و در برخی موارد، آن‌ها را تا حدی دوباره بازسازی کردند اما در آخر، به هسته‌ی اصلی همتایان کمیک آن‌ها وفادار ماندند. بازگشت این شروران سینمایی کلاسیک، محتوای جدید و هیجان انگیزی را برای طرفداران قدیمی فیلم‌های قبلی مرد عنکبوتی فراهم می‌کند. پس بد نیست با هم تمام شخصیت‌های شرور در تریلر جدید فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» را بررسی کنیم.

۱. دکتر اختاپوس

مرد عنکبوتی

دکتر اتو اکتاویوس، با نام مستعار دکتر اختاپوس، ضدقهرمان مرد عنکبوتی ۲ بود و برجسته‌ترین نقش را در بازاریابی و تبلیغات فیلم راهی به خانه نیست دارد. دکتر اختاپوس با بازی آلفرد مولینا، پس از یک حادثه آزمایشگاهی، چهار بازوی رباتیک مرگبار را با بدنش ترکیب کرد و به یک شرور تبدیل شد و هوش مصنوعی پیشرفته آن‌ها، ذهنیتش را تغییر داد. اکتاویوس که زمانی دانشمندی مهربان و نوع دوست بود، به یک جنایتکار سنگدل و قاتل تبدیل شد که به هر قیمتی، فقط به از سرگیری تحقیقات علمی خود اهمیت می‌داد.

به نظر می‌رسد که دکتر اختاپوس در راهی به خانه نیست، متحد بالقوه مرد عنکبوتی تام هالند است و در چند لحظه می‌بینیم که بدون هیچ گونه تضادی با او صحبت می‌کند و انگار که از نانوتکنولوژی لباس مرد عنکبوتی در بازوانش بهره می‌برد. اکتاویوس ممکن است بر نفوذ هوش مصنوعی بازوانش غلبه کرده باشد (مانند پایان مرد عنکبوتی ۲) و شاید در نهایت با هوش باورنکردنی خود به مرد عنکبوتی کمک کند تا آسیبی را که به چندجهانی وارد کرده است، جبران نماید.

۲. گرین گابلین

مرد عنکبوتی

گرین گابلین با بازی ویلم دفو (نورمن آزبورن) دشمن اصلی پیتر پارکر در مرد عنکبوتی سال ۲۰۰۲ بود که جوهره یکی از خطرناک‌ترین ابرشروران کمیک‌های مارول را به تصویر کشید. نورمن آزبورن که یک سادیست دیوانه با توانایی‌های مافوق بشری و زرادخانه وسیعی از تسلیحات پیشرفته است، نسبت به مرد عنکبوتی، حساسیت دارد و تلاش می‌کند تا پس از کشف هویت مخفی او، زندگی‌اش را تکه تکه از بین ببرد و نکته‌ای که کار را دشوار می‌کند این است که او پدر هری آزبورن، بهترین دوست پیتر در آن جهان بود.

دفو در فیلم راهی به خانه نیست بازمی‌گردد، لباس نمادین خود در سه‌گانه ریمی را می‌پوشد و بمب‌های کدویی کشنده و تیغه‌های خود را بار دیگر به کار می‌گیرد. آزبورن با توجه به دیالوگ‌هایش در دومین تریلر راهی به خانه نیست احتمالا سعی می‌کند یک بار دیگر روحیه مرد عنکبوتی را در هم بشکند و با او بازی‌های پیچیده انجام دهد و شاید همان‌طور که به نزدیکان توبی مگوایر آزار رساند، به عزیزان تام هالند نیز حمله کند.

۳. الکترو

مرد عنکبوتی

همان‌طور که در مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲ دیدیم، مکس دیلون یا همان الکترو، قبل از این که به طور تصادفی نیروی الکتریکی خود را کشف کند، شخص بدی نبود. دیلون به عنوان یک کارمند اغلب نادیده گرفته‌شده در شرکت اسکورپ، پس از نجات جانش توسط مرد عنکبوتی، شدیدا او را الگو و بت خود قرار داد اما در نهایت، خودش تبدیل به الگوی خودش شد و الکترو را آفرید. سرنوشت الکترو در پایان مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ۲ مبهم بود اما با این وجود، در تریلر، در کنار دیگر شخصیت‌های شرور، با مرد عنکبوتی تام هالند مبارزه می‌کند. ظاهر الکترو در دنیای سینمایی مارول به طور قابل توجهی متفاوت به نظر می‌رسد. او دیگر به رنگ آبی درخشان نیست، بلکه در عوض، یک انسان معمولی با لباس سبز براق است که ما را به یاد لباس کلاسیکش در دهه ۶۰ میلادی می‌اندازد. در تریلر، دیگر ماسک نمادین الکترو را نمی‌بینیم اما الکتریسیته او، دور صورتش حرکت می‌کند و شکلی شبیه به ماسک دارد که این مورد نیز از کمیک‌بوک‌ها ریشه می‌گیرد.

۴. مرد شنی

مرد عنکبوتی

فلینت مارکو، مرد شنی با بازی توماس هادن چرچ، یکی از سه ضدقهرمان مرد عنکبوتی ۳ بود. مارکو در یک بازنویسی بحث‌برانگیز، در واقع، قاتل بن، عموی پیتر پارکر در سه‌گانه ریمی بود. البته شرایط و روند فیلم، همچنان پیتر پارکر را مسئول این رویداد غم‌انگیز می‌دانست تا خط داستانی شخصیت اصلی فیلم حفظ شود. مارکو معمولا شکل یک انسان را به خود می‌گیرد اما با توانایی‌های خاص خود می‌تواند شکلش را تغییر دهد و در مرد عنکبوتی ۳ او تبدیل به ابری از شن و ماسه و نسخه‌ای غول پیکر و هیولایی از خود شد. او در تریلر راهی به خانه نیست، فقط در فرم غول‌پیکر خود نمایش داده می‌شود و با توجه به رستگاری او در پایان سه‌گانه ریمی، هنوز مشخص نیست که چرا ظاهرا او به جمع شروران بازگشته است.

۵. لیزارد

مرد عنکبوتی

ضدقهرمان مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز در سال ۲۰۱۲، دکتر کرت کانرز، با نام مستعار لیزارد، در راهی به خانه نیست به قصه بازمی‌گردد. کانرز مانند دکتر اختاپوس، دانشمند مهربانی بود که ذهنیتش با یکی از آزمایش‌هایش تغییر کرد. کانرز در واقع سعی داشت تا با سرمی، توانایی‌های خود را تقویت کند. با این حال، او برخلاف اکتاویوس، از نبردهای خود با مرد عنکبوتی جان سالم به در برد و به شکل انسانی‌اش بازگشت و به یک موسسه روانی متعهد شد. او یک بار دیگر در راهی به خانه نیست به لیزارد تبدیل می‌شود و ظاهر خود را متناسب با فیلم ۲۰۱۲ حفظ خواهد کرد. البته بازگشت او به جمع شروران چندان تعجب‌برانگیز نیست.

۶. جونا جیمسون

مرد عنکبوتی

جونا جیمسون رئیس دیلی باگل که به عقیده برخی، یکی از اولین شروران فیلم‌های مرد عنکبوتی است، دائما تلاش می‌کند تا مرد عنکبوتی را تحقیر کند و بدون این که خودش بداند، مرد عنکبوتی را به عنوان پیتر پارکر و در جایگاه یک عکاس آزاد، استخدام می‌نماید. نسخه جیمسون در فیلم‌های سم ریمی با دقت کامل توسط جی‌کی سیمونز در طول این سه‌گانه به تصویر کشیده شد و او شیطنت‌ها و نوع دوستی پنهان جیمسون را به خوبی به نمایش گذاشت.

سیمونز در فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه، نقش یک نسخه متناوب از جیمسون را بازی کرد و باگل نیز اکنون به یک وب‌سایت هیجان‌انگیز و منتشرکننده تئوری توطئه به سبک الکس جونز تبدیل شده است. جیمسون در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، به دنیای سینمایی مارول بازخواهد گشت و شخصیت نمادین سیمونز، هویت مخفی مرد عنکبوتی را در معرض دید جهانیان قرار می‌دهد و نیروی محرکه طرح داستان فیلم می‌شود.

منبع: screenrant

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *