بزرگ‌ترین اسرار و سوالات بی‌پاسخ فیلم گشت و گذار در جنگل

[ad_1]

فیلم گشت و گذار در جنگل، محصول دیزنی، چندین سوال بی‌پاسخ دارد که شاید در دنباله احتمالی آن جوابی برایشان پیدا شود. این فیلم با محوریت پارک موضوعی در سینماها اکران شد و دواین جانسون و امیلی بلانت به ترتیب در نقش کاپیتان فرانک ولف (کاپیتان فرانسیسکو لوپز دهردیا) و گیاه شناس، دکتر لیلی هوتون، ایفای نقش کردند.

هشدار: در ادامه متن، داستان فیلم گشت و گذار در جنگل لو می‌رود

این اثر به کارگردانی ژائوم کولت سرا، داستان گروهی از مسافران قایقی در رودخانه آمازون را روایت می‌کند که در جستجوی عصاره‌ای مرموز به نام اشک ماه هستند. لیلی به همراه برادرش، مک‌گرگور (جک وایتهال) می‌خواهد تا درختی اساطیری را پیدا کند، زیرا معتقد است این درخت دارای قدرت درمانی بی‌نظیری است که می‌تواند جهان را تغییر دهد.

از سال ۲۰۰۴ و پس از موفقیت قابل توجه فیلم دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه، دیزنی تصمیم گرفت داستان گشت و گذار در جنگل را به یک فیلم بلند تبدیل کند. در سال ۲۰۱۰ نیز قرار بود نسخه‌ای با حضور تام هنکس یا تیم آلن ساخته شود که میسر نشد. تا این‌که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ رسما اعلام شد که  جانسون و بلانت به این پروژه پیوسته‌اند و بقیه بازیگران نیز تا سال ۲۰۱۸ تکمیل شدند. فیلم‌برداری در همان سال آغاز شد و قرار بود فیلم در سال ۲۰۲۰ در سینماها اکران شود اما به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، دیزنی مجبور شد آن را یک سال به تعویق بیاندازد و در عوض، اکران ترکیبی را انتخاب کرد و آن را در سینماها و اکانت ویژه دیزنی‌پلاس منتشر نمود.

به طور کلی، فیلم، کمابیش یک داستان کامل ارائه کرد. نفرین فرانک سرانجام شکسته شد، آگیره (گاردگار رامیرز) و افرادش تبدیل به سنگ شدند و شاهزاده یوآخیم (جسی پلمونز)  در تلاش برای دست‌یابی به اشک ماه، کشته شد. لیلی به طور رسمی به عنوان استاد در کمبریج شروع به کار کرد و به همراه مک‌گرگور، فرانک و پروکسیما، زندگی جدیدی را در لندن آغاز نمودند. همان‌طور که گفته شد داستان فیلم دارای چندین جای خالی است که احتمالا در دنباله فیلم، پر شود.

نوک پیکان چگونه به لندن رسیده است؟

گشت و گذار در جنگل

در آغاز فیلم، خواهران و برادران هوتون نقشه‌ای کشیدند تا نوک پیکان (عنصری کلیدی برای پیدا کردن مکان اشک ماه) را از انجمن سلطنتی انسان‌شناسی و ماجراجویی تهیه کنند. لیلی تصمیم گرفت خودش آن را به دست آورد و آن را از اتاق‌های امنیتی که در آن اجازه ورود نداشت، بدزدد. در فیلم نشان داده می‌شود که نوک پیکان توسط دکتر آلبرت فالز پیدا شده اما مشخص نشد که چگونه و کجا آن را به دست آورده است.

چرا لیلی این‌قدر از آب می ترسد؟

گشت و گذار در جنگل

در سراسر فیلم، لیلی به عنوان یک فرد ریسک‌پذیر معرفی می‌شود که وقتی تصمیم به انجام کاری می‌گیرد، نمی‌توان جلوی او را گرفت. مک‌گرگور بارها اشاره کرده بود که جستجوی اشک ماه خطرات خاص خودش را دارد اما لیلی فقط می‌خواست به ماموریت خود‌خواسته‌اش پایان دهد. نکته جالب این است که او از آب می‌ترسید. برادرش گفت که این موضوع به این دلیل است که او نمی‌تواند شنا کند اما با توجه به طبیعت و ذات شجاعانه او، مشخص نیست که چرا تا به حال این مهارت را یاد نگرفته است. شاید به خاطر یک تجربه بد در گذشته باشد اما مطمئنا دنباله فیلم بیشتر می‌تواند به رسیدن به پاسخ این سوال کمک کند.

چه اتفاقی برای دختر آگیره افتاد؟

گشت و گذار در جنگل

فیلم گشت و گذار در جنگل، دو شخصیت شرور داشت. شاهزاده یوآخیم که یک فرد شیطان‌صفت بود و می‌خواست از اشک ماه برای پیروزی در جنگ جهانی اول استفاده کند و قدرت بیشتری به دست آورد و آگیره که نیتی خیر برای جستجوی درخت افسانه‌ای داشت. همان‌طور که فرانک به لیلی نشان داد، آگیره به دنبال درخت بود تا دختر بیمار خود را نجات دهد اما از آن‌جا که رئیس بومیان منطقه، او را به دلیل جستجوی پیکان، مورد نفرین قرار داده بود، آگیره و افرادش برای همیشه در جنگل گرفتار شده بودند. در ادامه معلوم نمی‌شود که باوجود چنین شرایطی برای آگیره، چه اتفاقی برای دختر او افتاده است.

چه اتفاقی برای دختر رهبر قبیله افتاد؟

گشت و گذار در جنگل

آگیره پس از این که رئیس قبیله، اسرار اشک ماه را لو نداد، او را با چاقو کشت اما دخترش موفق شد با فرار از آگیره، نوک پیکان را ایمن نگه دارد. این آخرین باری بود که نوک پیکان در فیلم دیده می‌شد تا این که بعد‌ها در لندن جای گرفت. در آخر، مشخص نیست که چه اتفاقی برای دختر رئیس قبیله پیش آمده است.

چرا فرانک پول ندارد؟

گشت و گذار در جنگل

علی‌رغم کسب و کار ظاهرا پررونق خود به عنوان لیدر یک قایق تفریحی، فرانک به تاجر بزرگ شهر، نیلو نمولاتو (پل جیاماتی) رجوع می‌کند تا از او پول قرض بگیرد. او به قدری بدهکار بود که حتی موتور قایقش، برای مدت کوتاهی توقیف شده بود. با این حال، طبق داستان، او شهرکی را در آن منطقه ساخته است. با توجه به این مسئله، او حداقل باید پول کافی برای یک زندگی راحت و معمولی را داشته باشد و در هر صورت باید توانسته باشد تا الان، پول پس انداز کند، زیرا حداقل چند قرن است که در حال کار کردن است.

فرانک در لندن چه می‌کند؟

در پایان فیلم، فرانک به لندن نقل مکان کرد. لیلی به وعده‌اش عمل کرد و تمام دیدنی‌های شهر را به او و پروکسیما نشان داد. این دقیقا همان پایان دلپذیری است که از یک فیلم دیزنی انتظار می‌رود اما فرانک پس از بازدید از همه مکان‌های دیدنی، چگونه در لندن باقی می‌ماند؟ او قرن‌ها سن دارد و بیشتر زندگی خود را به عنوان یک فرد نفرین‌شده طی کرده است. پس چگونه می‌تواند یک زندگی عادی و جدا از لیلی داشته باشد؟ 

آیا آگیره هنوز می‌تواند برگردد؟

گشت و گذار در جنگل

فرانک با قایق خود، رودخانه‌ را مسدود و خود را قربانی کرد و در نتیجه، او، آگیره و افرادش تبدیل به سنگ شدند. لیلی با استفاده از گلبرگ، نه تنها فرانک را زنده کرد، بلکه نفرین او را نیز شکست. سپس این قهرمانان، آگیره و افرادش را به حال خود رها کردند اما شاید آگیره و افرادش نیز در آینده نجات پیدا کنند. اگر گلبرگ بر روی فرانک اثر کرده، پس روی آنان نیز تاثیر‌گذار است و شاید کسی به عمد یا تصادفی، آن‌ها را از این حالت آزاد کند.

لیلی با آخرین اشک‌های گلبرگ ماه چه کرد؟

گشت و گذار در جنگل

کل داستان فیلم درباره‌ انگیزه لیلی برای یافتن اشک ماه بود. پس از گذشت از موانع بی‌شمار و داشتن تجربیاتی نزدیک به مرگ، سرانجام توانست آن را پیدا کند و از اولین گلبرگ برای نجات فرانک استفاده کرد و درخت دوباره شکوفه داد تا او بتواند گلبرگ دیگری به دست آورد. بر اساس سخنان مک‌گرگور به انجمن، لیلی با موفقیت، گلبرگ افسانه‌ای را بدست آورد اما مشخص نیست که دقیقا چه کاری با آن انجام داد. این سوال نقطه عطف خاصی در داستان است و شاید لیلی، فرانک و مک‌گرگور اسرار بیشتری از درخت را در دنباله فیلم کشف کنند.

آیا آن‌ها برای فیلم گشت و گذار در جنگل ۲ به آمازون برمی‌گردند؟

گشت و گذار در جنگل

جانسون عنوان کرد که صحبت‌هایی درباره ساخت قسمت دوم صورت گرفته است و با توجه به سوالات ذکر شده، فیلم، اصلا کمبودی از لحاظ داستان و روایت آن ندارد. سوال این است که آیا آن‌ها در دنباله فیلم، به آمازون برمی‌گردند یا ماجراجویی جدیدشان در جایی دیگر رقم می‌خورد. شاید راحت‌تر باشد که داستان آگیره و افرادش بار دیگر در فیلم، مورد توجه قرار بگیرد و به آن پرداخته شود.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *