تریلر فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» ممکن است ناامیدتان کند

[ad_1]

طرفداران به دلیل اینکه تریلر فیلم جدید مرد عنکبوتی تاکنون منتشر نشده است، کاملا از کوره در رفته‌اند. با وجود این که سونی پیکچرز هیچ تاریخ معینی برای زمان انتشار اولین تریلر سومین فیلم مرد عنکبوتی با بازی تام هالند ارائه نکرده است اما از چند ماه گذشته، طرفداران شور و شوق زیادی برای آن دارند و در چند هفته‌ی اخیر، این انتظارات به بیشترین حد خود رسیده است.

این تریلر، یکشنبه شب به صورت آنلاین و با کیفیت پایینی منتشر شد که سونی آن را از سایت خود حذف کرد. با این وجود، شور و شوق مخاطبان همچنان با شدت، باقی است. طرفداران خواستار دیدن تریلر مرد عنکبوتی هستند و مطمئنا این تریلر نمی‌تواند این سطح از توقعات را برآورده کند.

معلوم نیست که این حد از حساسیت، از کجا، چرا و چگونه شروع شده است. این میزان تقاضا حتی برای تریلر بیوه‌ی سیاه یا شانگ‌چی و افسانه ده حلقه هم جود نداشت و مارول زودتر از موعد، تریلر شانگ‌چی را منتشر کرد اما چند تفاوت اساسی بین مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست و آن فیلم‌ها وجود دارد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها این است که سونی پیکچرز، مسؤول بازاریابی و فروش فیلم بعدی مرد عنکبوتی است. سونی، مجموعه فیلم‌های خاص خود را دارد و فیلم جدید مرد عنکبوتی یکی از مهم‌ترین و پرسودترین فیلم‌ها است. بنابراین این شرکت است که تصمیم می‌گیرد که چگونه و چه موقع، فیلم را به بازار عرضه کند.

تفاوت بزرگ دیگر این است که مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، دومین دنباله این فرانچایز بسیار محبوب است. مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه در سال ۲۰۱۷، با موفقیت، فرنچایز مرد عنکبوتی را با حضور تام هالند دوباره راه‌اندازی کرد که تمرکز آن بر روایت داستانی درباره پیتر پارکر و دوستانش به‌عنوان دانش‌آموزان دبیرستانی بود و قرار نبود تا شخصیت‌های فرانچایز قبلی در سنین پیری حضور داشته باشند. آن فیلم در سال ۲۰۱۷ باعث به وجود آمدن یکی از محبوب‌ترین فرنچایزها و شخصیت‌ها در کل دنیای سینمایی مارول شد و حالا طرفداران مشتاق هستند که آثار بیشتری از مرد عنکبوتی با حضور تام هالند تماشا کنند.

مرد عنکبوتی

سومین و آخرین تفاوت این است که برخلاف طبیعت سریالی فیلم بیوه‌ی سیاه و جنبه عمدتا مستقل فیلم شانگ‌چی، اگر شایعه‌ها صحت داشته باشند، در مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، قرار است چندین کاراکتر مرد عنکبوتی در یک فیلم حضور داشته باشند. در واقع، سریال لوکی، دریچه‌های چندجهانی را کاملا باز کرد و ما از قبل می‌دانیم که با مرگ تونی استارک (رابرت داونی جونیور)، دکتر استرنج‌ (بندیکت کامبربچ) قرار است نقش ارشد و راهبر گروه را بازی کند و در فیلم جدید مرد عنکبوتی هم حضور خواهد داشت. به لطف چندجهانی، این فرصت برای مردهای عنکبوتی در خارج از دنیای سینمایی مارول (اندرو گارفیلد و توبی مگوایر) به وجود می‌آید تا بار دیگر در این فیلم ظاهر شوند. تنها بازیگر قدیمی مرد عنکبوتی که بازگشت او تأیید شده، آلفرد مولینا است که قبلا در نقش دکتر اختاپوس در مرد عنکبوتی ۲ حضور داشت اما اگر حتی نیمی از شایعه‌های حضور این بازیگران درست باشد، مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، تبدیل به فیلمی خاص می‌شود که فقط یک بار فرصت ساخت آن فراهم است و قطعا ارزش تماشا دارد.

همه این‌ها برای این گفته شد که بدانیم دلایل زیادی برای ذوق داشتن نسبت فیلم مرد عنکبوتی وجود دارد اما در آخر، یک تریلر فقط یک تریلر است و احتمالا مطابق با تصوراتی که طرفداران در ذهن خود ساخته‌اند نباشد. این تریلر‌ها از تصاویری ساخته می‌شوند که با دقت انتخاب شده‌اند و به طرز ماهرانه‌ای از لو رفتن نقاط اصلی طرح داستان جلوگیری می‌کنند و موجب جذب مخاطب می‌شوند. بنابراین اولین تریلر فیلم مرد عنکبوتی، طبیعتا مانند یک تیزر خواهد بود و شاید یکی دو تصویر مختصر از بازیگران جدید نشان دهد اما قطعا در آن از جزئیات خبری نیست. با توجه به هیاهوی پیرامون انتشار این تریلر، آیا اشتهای طرفداران برطرف می‌شود یا تریلر آن‌ها را بیشتر از این گرسنه می‌کند؟ سونی امیدوار است اتفاق دوم رقم بخورد. به هر حال هدف تریلر فروش بلیط فیلم است.

مقداری از این شور و شوق برای تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، ناشی از این موضوع است که فیلم قرار است در ماه دسامبر منتشر شود اما هنوز هیچ تیزر یا تصویر رسمی از آن پخش نشده است. این اتفاق در سال ۲۰۱۹، کمی عجیب به نظر می‌رسید اما پس از همه‌گیری کرونا، همه شرایط و انتظارات تغییر کرده است. استودیوها مجبورند فکر کنند که چگونه می‌توانند در اکران فیلم‌ها و بازاریابی آن‌ها، رویکرد مناسبی داشته باشند. به همین خاطر، احتمالا سونی کمی به خاطر تاریخ انتشار ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱، احتیاط پیشه کرده باشد. آن‌ها قبلا تاریخ انتشار ونوم ۲ را از سپتامبر به اکتبر منتقل کردند و با توجه به اینکه سرویس پخش اختصاصی ندارند که بتواند این فیلم‌ها را به نمایش بگذارد، باید اطمینان حاصل کنند که اکران‌های سینمایی، تا بیشترین حد ممکن موفقیت‌آمیز باشند. حدس زدن ظواهر و شرایط فیلم مرد عنکبوتی، در دو هفته آینده غیرممکن به نظر می‌رسد. بنابراین طرفداران بهتر است تا دسامبر صبر کنند.

در حال حاضر، این فیلم هنوز قرار است در ماه دسامبر روی پرده سینماها برود. کوین فایگی، رییس استودیو مارول، به طور جدی به طرفداران اطمینان داد که تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، پیش از اکران‌ خود فیلم منتشر خواهد شد اما مشخص نیست در چه تاریخی این اتفاق رقم بخورد. واضح است که سونی، آمادگی انتشار تریلر را به این زودی‌ها ندارد، در غیر این صورت، اطلاعات پیش پا‌افتاده و نسخه بی‌کیفیت آن را به صورت آنلاین منتشر نمی‌کرد.

پس تریلر فیلم مرد عنکبوتی منتشر خواهد شد. شاید امروز نباشد، شاید این هفته نباشد، اما بالاخره منتشر خواهد شد ولی باید گفت حتی با انتشار تریلر، انتظارات و تصوراتی که طرفداران در ذهن خود ایجاد کرده‌اند، برآورده نخواهد شد. به همین دلیل است که فیلم‌های سینمایی ساخته می‌شوند.

منبع: Collider

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.