تشریح قدرت‌های جاودانگان؛ آیا تیم جدید مارول از انتقام‌جویان قوی‌تر است؟

[ad_1]

جاودانگان به کارگردانی کلویی ژائو، ده ابرقهرمان جدید را به دنیای سینمایی مارول معرفی می‌کند که هر کدام دارای مجموعه‌ای از مهارت‌های فوق‌العاده و خاص خود هستند.

هشدار: در ادامه این متن، داستان فیلم جاودانگان لو می‌رود.

جاودانگان برای مبارزه با دویانت‌های شیطانی، روی زمین هستند و تصور این که بسیاری از این قهرمانان جدید در آینده به انتقام جویان بپیوندند آسان است اما شاید از خودمان بپرسیم که اگر این دو سوپرتیم با هم مبارزه کنند چه اتفاقی می‌افتد؟ چه کسی در درگیری جاودانگان و انتقام جویان پیروز می‌شود؟

هر دو تیم می‌توانند در این مبارزه پیروز باشند اما شانس جاودانگان بسیار بیشتر است. مطمئنا انتقام‌جویان نیروهایی مانند هالک (مارک روفالو)، ثور (کریس همسورث) و کاپیتان مارول (بری لارسون) دارند و با حمایت جادویی دکتر استرنج (بندیکت کامبربچ) و اسکارلت ویچ (الیزابت اولسن)، ممکن است شکست ناپذیر به نظر برسند. با این حال، جاودانگان نیز قهرمانان تاثیرگذاری دارند و اگر تمام قدرت‌های آن‌ها با هم ترکیب شوند، انتقام‌جویان برای زنده ماندن باید نیرو و اراده زیادی به خرج دهند.

هر جاودانه به عنوان اعضای یک نژاد مصنوعی که توسط سلستیال‌ها ایجاد شده است، از یک انسان معمولی، قوی‌تر است و قدرت بازسازی دارد و پیر نمی‌شود. همه جاودانگان پس از هزاران سال زندگی و مبارزه با دویانت‌ها، مهارت بالایی در نبرد دارند و شجاعانه در میدان می‌جنگند. علاوه بر همه این‌ها، هر جاودانه، مجموعه‌ای از توانایی‌های منحصر به فرد خود را دارد. بنابراین اکنون که فیلم جاودانگان بالاخره در سینماها در دسترس است، زمان آن فرا رسیده است که نگاهی به هر جاودانه بیاندازیم و قدرت‌های آن‌ها را تشریح کنیم و توضیح دهیم که چرا این تیم در صورت مبارزه با انتقام‌جویان، حریف سختی برای آن‌ها خواهد بود.

۱. کینگو، تیرانداز

جاودانگان

کینگو (کمیل نانجیانی) می‌تواند انرژی از انگشتان خود ساطع کند. شلیک‌های انگشت کینگو بسیار قدرتمند هستند و می‌توانند دشمنان عظیم‌الجثه را از بین ببرند. اگر کینگو زمان بیشتری برای تمرکز انرژی بگذارد، می‌تواند گلوله‌های قوی‌تری از کف دستش شلیک کند. می‌توان گفت که کینگو تیراندازی است که بی‌نهایت ذخایر مهمات دارد و همین ویژگی، او را به یک دشمن خطرناک تبدیل می‌کند. با این حال، انتقام‌جویان قبلا دشمنان قدرتمندتری نسبت به کینگو را از پای درآورده‌اند و جاودانه تیرانداز احتمالا دردسر زیادی ایجاد نمی‌کند. البته کینگو ضعیف‌ترین جاودانه است و همین موضوع، قدرت فوق‌العاده تیم جدید دنیای سینمایی مارول را نشان می‌دهد.

۲. تینا، جنگجوی جاودانه 

جاودانگان

الهه جنگ، تینا (آنجلینا جولی)، شاید بهترین مبارز در میان جاودانگان باشد. تینا همیشه وظیفه خود برای مبارزه با دویانت‌ها را بسیار جدی می‌گرفت و به همین دلیل بسیار تمرین کرد تا به یک جنگجوی کامل تبدیل شود. البته انتقام‌جویان نیز متخصصانی در زمینه مبارزات تن به تن مانند کاپیتان آمریکا (آنتونی مکی) دارند اما ابرقدرت تینا به او برتری آشکاری در برابر دشمنانش می‌دهد.

تینا قادر است هر نوع سلاحی، از سپر گرفته تا نیزه و شمشیر را به دلخواه خود، خلق و استفاده‌ کند. تینا می‌تواند در اواسط نبرد با نیروی دشمن خود سازگار شود و سلاح‌های انرژیکی را که در دست دارد در یک چشم به هم زدن تغییر دهد. تینا یک جنگجوی بزرگ است اما باز هم یک جاودانه سطح پایین به حساب می‌آید و بار دیگر مشخص می‌شود که نباید سوپرتیم جدید دنیای سینمایی مارول را دست کم گرفت.

۳. گیلگمش، قوی‌ترین جاودانه

جاودانگان

قوی‌ترین جاودانه، گیلگمش (دون لی)، می‌تواند انرژی را به اندام‌های خود هدایت کند تا ضربات قدرتمندی به دشمنانش وارد نماید. بازوهای گیلگمش به قدری قوی هستند که می‌توانند به راحتی هر نوع ضربه‌ای بزنند و حتی از او در برابر سلاح‌های تینا محافظت کنند. گیلگمش قبلا در کمیک‌بوک‌ها پا به پای هالک مبارزه کرد و حریف سختی برای غول سبز بود. تیم جاودانگان با داشتن قهرمانی در حد و اندازه‌های گیلگمش در جمع خود، می‌تواند امیدوار باشد که حتی قوی‌ترین انتقام‌جویان مانند ثور را نیز از بین ببرد.

۴. مکاری، سرعت

جاودانگان

انتقام‌جویان قبلا در فیلم انتقام‌جویان: عصر اولتران با یک فرد تندرو جنگیدند، جایی که کوئیک سیلور (آرون جانسون) توسط آلترون (جیمز اسپیدر) به عنوان یک سلاح استفاده می‌شد. با این حال، مکاری (لورن ریدلوف) حتی از کوئیک سیلور نیز قدرتمندتر است. مقاومت و قدرت جاودانه او، این ابرقهرمان را به فردی سرعتی و کشنده تبدیل می‌کند. مکاری می‌تواند ارتعاشات هوا را در اطراف خود احساس کند و حرکات دشمنان را با دقت بالاتری تشخیص دهد. انتقام‌جویان بدون داشتن یک قهرمان تندرو در میان خود، کار سختی برای از بین بردن مکاری خواهند داشت.

۵. اسپرایت، سحر و جادو

جاودانگان

اسپرایت (لیا مک‌هیو) اولین برگ برنده جاودانگان است. او می‌تواند توهماتی ایجاد کند که دشمنانش را به اشتباه بی‌اندازد و گیج کند. اسپرایت درست مانند دکتر استرنج، می‌تواند از هر چیزی، یک کپی بسازد و این خصوصیت، کار جاودانگان را آسان می‌کند و باعث می‌شود تا این تیم در مبارزه، دست بالا را داشته باشد. با این حال، اسپرایت یک جادوگر نیست و هر توهمی که ایجاد می‌کند، فورا و به میل خودش انجام می‌شود و نیازی به کلمات و حرکات جادویی نیست. هم‌چنین توانایی اسپرایت در خم کردن نور، به او این امکان را می‌دهد تا هر کدام از هم‌تیمی‌هایش را نامرئی کند. میزان آسیب و تلفات انتقام جویان را در صورت مبارزه با افرادی سرعتی و نامرئی (اسپرایت و مکاری) تصور کنید!

۶. فاستوس، مخترع

جاودانگان

انتقام‌جویان با وجود نوابغی مانند هنک پیم (مایکل داگلاس)، تونی استارک (رابرت داونی جونیور)، و شوری (لتیتیا رایت) در تیم، می‌توانند فناوری فوق‌العاده‌ای برای از بین بردن تهدیدات قدرتمند ایجاد کنند. حالا تصور کنید که بهترین مهندسان دنیای سینمایی مارول بتوانند فناوری خود را در میانه نبرد به کار ببرند. این دقیقا همان کاری است که فاستوس (برایان تایری هنری) انجام می‌دهد. مخترع جاودانگان می‌تواند از انرژی آسمانی درون خود استفاده کند تا خلاقیت‌هایش را به واقعیت تبدیل کند. فاستوس به آسانی می‌تواند سلاح‌ها، تله‌ها و فناوری‌های دفاعی خاصی را از هوای رقیق ایجاد کند. او درست مانند بهترین مخترعان انتقام‌جویان، یک نابغه است و به راحتی می‌توان فهمید که حضورش می‌تواند جریان هر جنگی را تغییر دهد.

۷. آجاک، شفادهنده 

جاودانگان

آجاک (سلما هایک) جدا از تسلط بر مبارزات تن به تن و نزدیک، توانایی‌های تهاجمی زیادی ندارد. با این حال، این شفادهنده جاودانه می‌تواند هر زخمی را با لمس انگشتان خود درمان کند. حتی جراحات مرگبار نیز به سرعت توسط آجاک بهبود پیدا می‌کنند و او ابرقهرمان و پشتیبانی عالی برای تیم جاودانگان است. جاودانگان با دشمنان خود روبه‌رو می‌شوند و هیچ ترسی از ضربه خوردن و جراحت ندارند، زیرا آجاک می‌تواند به سرعت آن‌ها را درمان کند و به خط مقدم بازگرداند. شفادهنده یک عضو استثنایی در تیم است و همین ویژگی، یکی دیگر از برتری‌های جاودانگان در برابر انتقام‌جویان است.

۸. ایکاریس، جاودانه‌ی فاتح 

جاودانگان

ایکاریس (ریچارد مدن) از بسیاری از جاودانگان، قوی‌تر است و فقط از گیلگمش، قدرت کم‌تری دارد. او همچنین سرعت فوق‌العاده‌ای دارد که البته به سطح مکاری نمی‌رسد اما این امکان را برایش فراهم می‌کند تا از برخی از ضربات، سریع‌تر فرار کند و جاخالی دهد. ایکاریس همچنین قادر به پرواز است و می‌تواند لیزرهای قدرتمندی از چشمان خود شلیک کند. به عبارتی، ایکاریس شبیه‌ترین ابرقهرمان دنیای سینمایی مارول به سوپرمن است. این بدان معناست که او می‌تواند به تنهایی حواس قهرمانان کیهانی انتقام جویان، مانند ثور و کاپیتان مارول را پرت کند. ایکاریس آن‌قدر قدرتمند است که دیگر جاودانگان، با وجود این که آجاک، رهبر رسمی جاودانگان است، چشم به رهبری و فرمان او دارند.

۹. سرسی، تغییر شکل دهنده 

جاودانگان

یکی دیگر از برگ‌های برنده جاودانگان، سرسی (جما چان) است که می‌تواند ماهیت ماده را با لمس دستان خود تغییر دهد. سرسی مانند اسکارلت ویچ می‌تواند قوانین طبیعی جهان را دستکاری کند و واقعیت را تغییر دهد. به این ترتیب او می‌تواند آب را به قهوه، اتوبوس را به گلبرگ و حتی یک دویانت را به درخت تبدیل کند. قدرت‌های سرسی به تنهایی خارق‌العاده هستند اما او با ترکیب با تمام همراهان جاودانه خود، به یک دشمن مرگبارتر تبدیل می‌شود.

۱۰. درویگ، کنترل‌گر ذهن

جاودانگان

کنترل ذهن همیشه ابزاری قدرتمند است که می‌تواند در یک ثانیه، دشمنان را به متحدان تبدیل کند. با این حال، درویگ (بری کیوگان) این قدرت را به سطح جدیدی می‌رساند. درویگ قادر است صدها نفر را به طور همزمان کنترل کند، احساسات آن‌ها را تغییر دهد و به آن‌ها دستور دهد تا هر نوع عملی را انجام دهند. قدرت کنترل ذهن درویگ به قدری زیاد است که اگر بخواهد می‌تواند تمام موجودات زنده روی این سیاره را در اختیار بگیرد.

انتقام جویان چگونه می‌توانند امیدوار به شکست جاودانگان باشند؟ آن هم در حالی که اگر درویگ بخواهد می‌تواند در یک چشم به هم زدن، تقریبا همه آن‌ها را به بردگی بگیرد. تنها افرادی که شاید بتوانند از کنترل ذهن درویگ در امان باشند، جادوگران و برخی بیگانگان هستند و بقیه افراد تبدیل به پیاده‌نظامان تحت فرمان درویگ می‌شوند.

۱۱. یونی مایند، سلاح مخفی جاودانگان

جاودانگان

جاودانگان تا همین جای کار نیز کاملا برای از بین بردن انتقام جویان، مجهز هستند اما یک سلاح مخفی در زرادخانه خود دارند که آن‌ها را عملا شکست ناپذیر می‌کند. همه جاودانگان می‌توانند قدرت‌های خود را در یونی مایند ترکیب کنند که یک جریان انرژی است که به هر یک از اعضای تیم اجازه می‌دهد تا بخشی از قدرت خود را به منظور تقویت توانایی‌های یک جاودانه دیگر، در اختیار او بگذارند.

بنابراین  درویگ که پیش از این نیز می‌توانست کنترل سیاره را به تنهایی در دست بگیرد، اگر از یونی مایند برای تقویت قدرت‌هایش استفاده کند، چه کارهای دیگری می‌تواند انجام دهد؟ و اگر همه جاودانگان از طریق یونی مایند، قدرت سرسی را تقویت کنند، او چقدر از واقعیت را می‌تواند تغییر دهد؟ دنیای سینمایی مارول پر از موجودات فوق‌العاده است اما جاودانگان تا این‌جای کار، قدرتمندترین سوپرتیم معرفی‌شده به این جهان هستند. شاید تک تک اعضای این سوپرتیم در سطح بسیاری از انتقام جویان باشند اما اگر جاودانگان با هم کار کنند، حتی خدایان نیز نمی‌توانند آن‌ها را متوقف نمایند.

منبع: collider

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *