تشریح پایان‌بندی فیلم «اعلان قرمز»؛ در صحنه آخر کجا هستند (و چه چیزی را می‌دزدند)

[ad_1]

رایان رینولدز، گال گدوت و دواین جانسون؟ ترکیبشان شاید کمی عجیب باشد اما آن‌ها ستاره‌های فیلم جدید نتفلیکس، «اعلان قرمز» هستند. «اعلان قرمز» که در ۵ نوامبر منتشر شد، به سرعت جایگاه اول نتفلیکس را به خود اختصاص داد و رکورد بیشترین بازدید هفته اولیه یک فیلم را در تاریخ این پلتفرم استریم شکست.

هشدار: در ادامه این متن، داستان فیلم «اعلان قرمز» لو می‌رود

این فیلم داستان مامور اف‌بی‌آی، جان هارتلی (دواین جانسون) را دنبال می‌کند که به دنبال دزدان معروف آثار هنری، اسقف (گال گدوت) و نولان بوث (رایان رینولدز) است. سارقان برای یافتن و سرقت سه تخم‌ زینتی بسیار ارزشمند که زمانی متعلق به کلئوپاترا بوده‌اند (از جمله سومین تخم که دیگر هرگز پیدا نشده است) رقابت می‌کنند. هر کسی که بتواند این کار را انجام دهد ۳۰۰ میلیون دلار از یک میلیاردر عجیب و غریب پاداش می‌گیرد.

بوث با موفقیت اولین تخم را می‌دزدد اما هارتلی خیلی زود او را گیر می‌اندازد. هارتلی در حین تلاش برای بازداشت بوث، توسط اسقف فریب می‌خورد. اسقف تخم مرغ را می‌دزدد و هارتلی را به بانی اصلی این جنایت تبدیل می‌کند. در نتیجه، بوث و هارتلی با هم به یک زندان روسی منتقل می‌شوند اما خیلی سریع فرار می‌کنند و ماموریتی را برای یافتن هر سه تخم و در نهایت تبرئه هارتلی آغاز می‌کنند یا حداقل این همان چیزی است که مخاطب در نگاه اول متوجه می‌شود. در پایان «اعلان قرمز» یک پیچش اساسی وجود دارد که برخی از بینندگان را گیج می‌کند اما نگران نباشید، ما آن را برای شما تجزیه و تحلیل می‌کنیم.

هارتلی و بوث در جست‌وجوی تخم‌ها به دور جهان سفر می‌کنند و چندین بار با اسقف و دیگر تبهکاران روبه‌رو می‌شوند و در نهایت اطلاعاتی را پیدا می‌کنند که آن‌ها را به سمت سومین تخم گم‌شده هدایت می‌کند اما وقتی آن را در اعماق پایگاه مخفی نازی‌ها در آمازون پیدا می‌کنند، معلوم می‌شود که در واقع در تمام این مدت در حال هدایت کردن اسقف و پلیس به آن‌جا بوده‌اند. اسقف، بوث و هارتلی در تلاش برای فرار از دست پلیس، ماشینی را می‌ربایند و در نهایت آن را به سمت آبشار روانه می‌کنند.

اعلان قرمز

بوث با تخم مرغ به سطح آب می‌رسد و شرایطش را دارد تا فرار می‌کند اما برای جستجوی دوستش در آب شیرجه می‌زند و وفاداری خود را به او نشان می‌دهد. همان‌طور که مشخص می‌شود، هارتلی نیز سرحال و سالم است. در چرخشی تکان‌دهنده‌تر، هارتلی و اسقف اعتراف می‌کنند که آن‌ها همراه یکدیگر هستند و سال‌هاست که تحت نام «اسقف» با هم کار می‌کنند و معلوم می‌شود که هارتلی اصلا مامور اف‌بی‌آی نیست. در واقع، این دو نفر فقط از بوث استفاده کردند تا آن‌ها را به سمت تخم سوم هدایت کند.

این پایان‌بندی بسیار غیرمنتظره بود و یکی از جنبه‌های فیلم است که آن را از فیلمی صرفا اکشن متمایز می‌کند اما برخی از طرفداران تیزبین مدعی شده‌اند که این پیچش داستانی را از قبل می‌دانستند و خاطرنشان کرده‌اند که یک مامور واقعی اف‌بی‌آی هرگز به دلیل نوعی درهم تنیدگی اداری به زندان فرستاده نمی‌شود و از همان ابتدا معلوم بود که هارتلی تخم مرغ را برای خودش می‌خواهد.

پس از فاش شدن راز داستان، این دو نفر، بوث را به درختی می‌بندند و او را ترک می‌کنند. آن‌ها قصد دارند بقیه عمر خود را در یک قایق تفریحی و با خوشبختی بگذرانند اما بوث تصمیم می‌گیرد تا از بازداشت فرار کند، حساب‌های بانکی این زوج را تخلیه نماید و پلیس را مستقیما به محل استقرار آن‌ها هدایت کند. او پیش از اتمام کار به آن‌ها پیشنهاد معامله می‌دهد که اگر توافق کنند یک کار دیگر با او انجام دهند به آن‌ها کمک می‌کند تا فرار کنند.

فیلم با تصویری از هر سه دزد به پایان می‌رسد که به موزه لوور، موزه هنری افسانه‌ای پاریس که خانه آثاری مانند مونالیزا و مجسمه ونوس میلو و احتمالا محل کار بعدی این سه نفر است، پایان می‌یابد. در پایان فیلم، دقیقا مشخص نمی‌شود که آن‌ها می‌خواهند چه چیزی را از این موزه هنری مشهور بدزدند (برای درک سختی دزدی از این موزه، می‌توانید سریال فرانسوی فوق‌العاده «لوپین» را تماشا کنید) اما پروژه بعدی آن‌ها احتمالا یک اثر تاریخی گران‌قیمت دیگر باشد.

نتفلیکس هنوز اعلامیه‌ای مبنی بر ساخت دنباله «اعلان قرمز» منتشر نکرده است اما با توجه به محبوبیت فیلم، این اتفاق محتمل به نظر می‌رسد. بنابراین امیدواریم در نهایت متوجه شویم که آن‌ها قصد سرقت چه چیزی را از موزه لوور دارند.

منبع: Collider

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *