تشریح پایان‌بندی فیلم «خاندان گوچی»؛ بیوه سیاه انتقامش را می‌گیرد

[ad_1]

درام پر ستاره «خاندان گوچی» ساخته ریدلی اسکات برای اولین بار در تعطیلات عید شکرگزاری به نمایش درآمد و نشانه خوبی مبنی بر این است که درام های بزرگسالان که با بودجه متوسط تولید می‌شوند هنوز ​​به طور کامل از جدول گیشه ناپدید و خارج نشده‌اند.

هشدار: در ادامه‌ی این مطلب داستان فیلم «خاندان گوچی» لو می‌رود. 

نقدهای این اثر متفاوت بوده است اما به هر حال، هیئت‌های داوران رای‌گیری خود را در چند هفته آینده آغاز می‌کنند و این امکان وجود دارد که «خاندان گوچی» بتواند در رقابت‌های مختلف، جوایز خاصی را به دست آورد. بسیاری از بینندگان شاید با وجود بازی‌های قوی بازیگران، در صحنه‌های پایانی تکان دهنده فیلم، گیج شده باشند.

پایان‌بندی و اوج فیلم آهسته آهسته بر پایه تنش‌های محسوس طول فیلم ساخته می‌شود و می‌بینیم که ثبات ذهنی پاتریسیا رجیانی (لیدی گاگا) با سرمستی ناشی از قدرت و ثروت تخریب می‌شود و موجب می‌گردد تا شوهرش، مائوریتزیو گوچی (آدام درایور) از او جدا شود. پاتریسیا تصمیم می‌گیرد تا اقدامی تلافی‌جویانه انجام دهد و فردی را مامور می‌کند تا شوهرش را ترور کند. فیلم با محکومیت پاتریسیا و همدستانش به بیش از بیست سال زندان پایان می‌یابد.

خاندان گوچی

اما چگونه به این نقطه از داستان می‌رسیم؟ بیایید یک بار دیگر با هم بررسی‌ کنیم. این فیلم بر اساس رمان تحسین‌شده «خاندان گوچی: داستانی هیجان‌انگیز از قتل، جنون، زرق و برق و طمع» اثر سارا فوردن، داستان واقعی توسعه برند گوچی در اوایل دهه ۷۰ تا اواخر دهه ۹۰ میلادی را روایت می‌کند. فیلم با یک رابطه عاشقانه بین وارث خانواده، مائوریتزیو و مدیر دفتر برند گوچی، پاتریسیا که در کسب و کار پدری مائوریتزیو استخدام شده است، آغاز می‌شود. پاتریسیا از طبقه اجتماعی که خانواده مائوریتزیو در نظر داشتند بسیار دور است و رودولفو (جرمی آیرونز) پدر مائوریتزیو، در ابتدا پسرش را از خانواده طرد می کند.

با این حال، مائوریتزیو و پاتریسیا کنترل ۵۰ درصد از سهام خود در گوچی را به دست می‌گیرند و پاتریسیا بی‌رحمانه پسر عموی مائوریتزیو، پائولو (جارد لتو) و عمو آلدو (آل پاچینو) را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد. مائوریتزیو از نقشه‌های پاتریسیا و رفت و آمد او با مشاور روانشناس، جوزپینا اوریما (سلما هایک) ناراحت می‌شود. پاتریسیا حسادت می‌کند و به خیانت شوهرش مشکوک می‌شود. پس از درخواست مائوریتزیو برای طلاق، افکار پاتریزیا تیره‌تر می‌شود و او همراه با جوزپینا نقشه ترور شوهرش را می‌کشد.

در یک حادثه جنایی واقعی تکان دهنده که در سال ۱۹۹۵ در تیتر خبرها قرار گرفت، مائوریتزیو در حال آغاز روز کاری خود بود که توسط قاتلان سیسیلی در خارج از ساختمان اداری خود کشته شد. بکی جانستون به عنوان فیلمنامه‌نویس، قتل مائوریتزیو را در واقع مرگ دو نفر توصیف کرد. او گفت: «وقتی پاتریسیا متوجه می‌شود که مائوریتزیو در شرف مرگ است، از درون می‌میرد. من همیشه این حادثه را تلاقی بین آن دو لحظه تصور می‌کنم. مائوریتزیو در حال کشته شدن و پاتریسیا در وان حمام بود و فهمیده بود که کاری که انجام داده، غیرقابل برگشت است.» تنها چند ساعت پس از قتل، پاتریسیا و دخترش، الساندرا به خاندان‌ای می‌روند که مائوریزیو با نامزد جدیدش، پائولا (کمیل کوتین) در آن زندگی می‌کرد. او در ظاهر برای حمایت از زنی به آن‌جا رفت که همیشه از او متنفر بود و به وی حسادت می‌کرد.

خاندان گوچی

در زندگی واقعی، پاتریسیا «بیوه سیاه» لقب گرفت. او در سال ۱۹۹۷ دستگیر شد و در یک پرونده قضایی عجیب و غریب که در رسانه‌ها به عنوان نسخه ایتالیایی دادگاه او.جی سیمپسون توصیف شده بود، به ۲۹ سال زندان محکوم شد و هر پنج مظنون نیز به طور همزمان محاکمه شدند. پاتریسیا، پینا و همدستان آن‌ها، ایوانو ساویونی و اورازیو سیکالا، همگی به دلیل ترتیب دادن این ترور، مجرم شناخته شدند و بندتو سرالو نیز به دلیل ارتکاب قتل، مجرم شناخته شد. پاتریسیا در نهایت در سال ۲۰۱۶ آزاد شد و علنا ناراحتی خود را از لیدی گاگا به دلیل ملاقات نکردن با او قبل از فیلمبرداری ابراز کرد. جوزپینا نیز در سال ۲۰۱۰ از زندان آزاد شد.

مائوریتزیو در زمان مرگش دیگر درگیر گوچی نبود، زیرا در سال ۱۹۹۳ باقیمانده سهام خود را به قیمت ۱۹۰ میلیون دلار به شرکت اینوست‌کور فروخت. آن‌ها تصمیم گرفته بودند گوچی را به رهبری تام فورد (ریو کارنی) به جهتی جدید هدایت کنند. وکیل و دوست قدیمی گوچی، دومنیکو دی‌سوله (جک هیوستون) به عنوان مدیر عامل شرکت انتخاب شد. پاتریسیا سعی داشت مائوریتزیو را از نیت واقعی دی‌سوله آگاه کند. آلدو در سال ۱۹۹۷ درگذشت و پائولو تنها چند ماه بعد در همان سال از دنیا رفت. همان‌طور که در تیتراژ پایانی فیلم گفته شد، هیچ عضوی از خانواده گوچی در حال حاضر برای این شرکت کار نمی‌کند و دلیل این موضوع نیز مشخص نیست.

منبع: collider

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *