راهی به خانه نیست»؛ ۱۶ نکته و راز • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

تریلر دوم مورد انتظار فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» بالاخره منتشر شد و در آن تعدادی نکته و پیام مخفی از داستان اصلی وجود دارد. هیجان پیرامون فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» به اوج خود رسیده و فضای مجازی نیز در انتظار دومین تریلر به تب و تاب افتاده بود. با این حال، این تریلر در نهایت منتشر شد و کمی غیرعادی بود. این کلیپ پر اژ اکشن بود اما به هر حال، بیشتر توجهات معطوف به چیزی است که به نمایش درنمی‌آید.

«مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» یک ماجراجویی چند وجهی است که در آن پیتر پارکر تلاش می‌کند تا دکتر استرنج را وادار به بازنویسی تاریخ کند اما همه چیز بد پیش می‌رود و شروران کلاسیک دیگر فرنچایزهای فیلم وارد دنیای سینمایی مارول می‌شوند.

دائما گزارشاتی مبنی بر بازگشت توبی مگوایر و اندرو گارفیلد منتشر می‌شود و این گزارشات حاکی از این هستند که این دو بازیگر در کنار تام هالند در نقش مرد عنکبوتی بازی خواهند کرد. به طور کلی فرض بر این بود که سونی، حضور آن‌ها را تا تریلر دوم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست تایید نکند. با این حال، در پایان، گارفیلد و مگوایر به طور کامل غایب هستند و تمرکز بر روی مرد عنکبوتی با بازی هالند در دنیای سینمایی مارول باقی می‌ماند.

اما این بدان معنا نیست که تریلر ناامیدکننده بود، چرا که پر از افشاگری است و ضرباهنگ اصلی داستان فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست را مشخص می‌کند و نشان از یک پایان‌بندی و پرده سوم واقعا تماشایی دارد. پس بد نیست با هم تمام نکات اصلی و پیامدهای آن‌ها را در دومین تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست بررسی کنیم.

۱۶. چرا پیتر پارکر نمی‌خواهد مری جین، او را فراموش کند؟

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

رابطه بین پیتر پارکر و مری جین در قلب عاطفی تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست نهفته است و پیتر اعتراف می‌کند که این دختر تنها چیزی است که در زندگی‌اش به او احساس عادی بودن می‌دهد. مرد عنکبوتی پس از فاش شدن هویت مخفی خود در جهان، تضاد بین دو شخصیت خود را احساس می‌کند و این درگیری و چالش درونی به شیوه سنتی مرد عنکبوتی صورت می‌گیرد و او به شدت آرزو می‌کند تا بتواند یک زندگی معمولی داشته باشد اما نمی‌تواند مسئولیت مرد عنکبوتی بودن را رها نماید. به همین دلیل است که مرد عنکبوتی وقتی متوجه می‌شود که طلسم دکتر استرنج، خاطرات همه را از بین می‌برد کمی آشفته می‌شود، زیرا به همان اندازه که می‌خواهد حریم خصوصی خود را به دست آورد، نمی‌خواهد رابطه خود با مری جین را از دست بدهد.

۱۵. فیلم راهی به خانه نیست توضیح می‌دهد که چرا شروران دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتی وارد دنیای سینمایی مارول می‌شوند

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

یک تصویر خیره کننده دیگر از لحظه‌ای که دکتر استرنج، طلسمی را برای پاک کردن هویت مخفی مرد عنکبوتی می‌خواند وجود دارد. روی تصویر قبلی، صدای پیتر پارکر را می‌شنویم اما صحنه فعلی که با جلوه‌های ویژه بصری تصویربرداری شده، با دیالوگی همراه است که توضیح می‌دهد چرا شروران دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتی وارد دنیای سینمایی مارول می‌شوند. به نظر می‌رسد این جهان، مهمانان دیگری را از ابعاد دیگر جذب می‌کند و دشمنان مرد عنکبوتی راه خود را به این بعد باز می‌کنند. این اتفاق با صحنه پس از تیتراژ فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید مطابقت دارد که نشان می‌دهد همه آدم‌های بد به سادگی بهبود پیدا می‌کنند و از تجربه‌شان برای جلوگیری از فروپاشی بهره می‌برند.

۱۴. مارول اعتراف می‌کند که نام شروران فیلم‌های مرد عنکبوتی احمقانه به نظر می‌رسد

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست با عجله نماهایی از مبارزه این ابرقهرمان با شروران مختلف را نشان می‌دهد و سپس تمرکز خود را بر گفتگوی مرد عنکبوتی، دوستانش و دکتر اختاپوس می‌گذارد. به نظر می‌رسد دکتر اختاپوس با بازی آلفرد مولینا مهم‌ترین شخصیت شرور مرتبط با چندجهانی در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست باشد و مکالمه بین دکتر اختاپوس و پیتر پارکر احتمالا نقشی کلیدی در برقراری ارتباط بین آن‌ها خواهد داشت.

او به عنوان یک نابغه علمی، احتمالا تنها کسی از بین افراد بد است که حتی می‌تواند بفهمد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. واکنش بچه‌ها به او در هنگام بیان کردن نامش، خنده‌دار است و مارول در نهایت به نوعی تصدیق می‌کند که نام برخی از شخصیت‌های آن‌ها احمقانه به نظر می‌رسد.

۱۳. ماموریت مرد عنکبوتی در راهی به خانه نیست: گرفتن شروران

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

دکتر استرنج، مرد عنکبوتی را مسئول اشتباه طلسم می‌داند و به همین دلیل به او ماموریتی می‌دهد. او باید در این جهان جستجو کند و به دنبال شرورانی باشد که از بین شکاف‌های چندجهانی جابه‌جا شده‌اند. احتمالا دکتر استرنج، لباس جدیدی به مرد عنکبوتی می‌دهد و تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، این ابرقهرمان را نشان می‌دهد که از یک افکت عرفانی، دور دستکش خود استفاده می‌کند. شایعاتی مبنی بر این وجود دارد که مرد عنکبوتی از جادوی لباس خود برای انتقال افراد شرور به یک زندان عرفانی استفاده خواهد کرد و ظاهرا این شایعات نیز تایید شده‌اند. جعبه مرموز که در تریلرهای قبلی دیده شده بود باید همان زندان باشد.

۱۲. مری جین حتی در مقابل دکتر استرنج‌ نیز عقب نشینی نمی‌کند

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

در یکی از لذت‌بخش‌ترین نماهای تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، مری جین را می‌بینیم که در مقابل دکتر استرنج ایستاده و به او می‌گوید همه چیزهایی که در حال وقوع است در واقع تقصیر اوست (به هر حال دکتر استرنج‌ بود که یک طلسم نادرست را در مقابل یک نوجوان پرحرف اجرا کرد). گذشته از همه این‌ها، در حقیقت، او کاملا حق دارد که دکتر استرنج را مسئول بداند، چرا که جادویی که او استفاده می‌کرد خطرناک بود و حتی همکار با تجربه‌ترش، وونگ نیز به او هشدار داده بود که این کار را انجام ندهد. دکتر استرنج به ندرت از خود، شخصیت یک جادوگر عالی رتبه را بروز می‌دهد.

۱۱. جونا جیمسون به راهی به خانه نیست برمی‌گردد

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

جی‌کی سیمونز در نقش جونا جیمسون یکی از شروران فیلم‌های مرد عنکبوتی است که در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست به داستان بازمی‌گردد و در تصویری می‌بینیم که او به آسمانی پر از جلوه‌های مختلف، خیره شده است. سیمونز بازگشت غیرمنتظره‌ای به فرنچایز، در فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه داشت و در آن فیلم بود که وب‌سایت او اطلاعاتی درباره هویت مخفی مرد عنکبوتی منتشر کرد. احتمالا حضور جیمسون در تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست به این معنی باشد که این نسخه از شخصیت در دنیای سینمایی مارول به عنوان یک کاراکتر مستقل ساخته می‌شود و شاید مرد عنکبوتی، با او که زندگی‌اش را ویران کرده است روبه‌رو شود.

۱۰. سرنوشت‌ شروران مرد عنکبوتی، مرگ است
مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

دکتر استرنج در یک پیچش تکان دهنده نشان می‌دهد که هر یک از شرورانی که مرد عنکبوتی اسیر کرده، قرار است در جنگ با نسخه‌های مختلف او در جدول زمانی مختص به خود بمیرند. مرد عنکبوتی دنیای سینمایی مارول با دیگر قهرمانان جهانش، بسیار متفاوت است. او در فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه، تمایلی به زدن حتی یک مشت هم به دیگران نداشت و در فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه، از مرگ میستریو شوکه شد. اکنون او باید آگاهانه تصمیم بگیرد و اجازه دهد تا دشمنانش بمیرند که یک تصمیم اخلاقی است که به هسته اصلی شخصیت او برمی‌گردد و از نظر موضوعی، کاملا با داستان مرد عنکبوتی هماهنگ است.

۹. رابطه مرد عنکبوتی و دکتر استرنج در راهی به خانه نیست خراب می‌شود

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

از قبل مشخص بود که رابطه بین مرد عنکبوتی و دکتر استرنج در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست به هم می‌خورد و به نظر می‌رسد بحث اخلاقی بر سر مردن یا زنده ماندن شروران، ریشه این اختلاف باشد. دکتر استرنج می‌خواهد به این تبهکاران اجازه دهد تا به سرنوشت خود در جهان‌های دیگر بازگردند اما مرد عنکبوتی نمی‌تواند این مسئله را بپذیرد. باز هم، این موضوع کاملا با شخصیت‌ او در کمیک‌ها همخوانی دارد، جایی که مرد عنکبوتی حتی تا آن‌جا پیش می‌رود که قسم می‌خورد تا زمانی که او در این حوالی است، هیچ‌کس نمی‌میرد.

۸. بازوهای دکتر اختاپوس به سبک مرد آهنی به روز شده‌اند 

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست نشان می‌دهد که دکتر اختاپوس بازوهای خود را ارتقا داده است. رنگ قطعات جدید آن‌ها نشان می‌دهد که بازوهای او از نوع فناوری استارک هستند که احتمالا او پس از مرگ تونی استارک آن‌ها را به دست آورده است. اگرچه تریلر همچنین نشان می‌دهد که او یک فناوری نانو را از لباس خود پیتر، وام می‌گیرد. این موضوع در واقع یک اشاره پنهان بسیار سرگرم کننده است، زیرا فیلمنامه اصلی سم ریمی برای مرد عنکبوتی ۲ نیز قرار بود به بازوهای دکتر اختاپوس اشاره کند که از نوع فناوری استارک است و نه طراحی خودش. جالب است که ببینیم بازوهای ارتقایافته دکتر اختاپوس چه توانایی‌هایی دارند، چرا که ممکن است قابلیت‌های بیشتری داشته باشند.

۷. شروران مرد عنکبوتی جهان را بی‌ثبات می‌کنند

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست مقیاس و بزرگی این مشکل را نشان می‌دهد و خود دکتر استرنج نیز حضور موجوداتی از جهان‌های دیگر را باعث بی‌ثباتی چندجهانی می‌داند. قبلا هیچ اشاره‌ای به این موضوع در چندجهانی دنیای سینمایی مارول نشده بود. نسخه‌های مختلف شخصیت‌ها بعد از فیلم انتقام‌جویان: بازی پایانی در این جهان می‌چرخیدند و خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول نیز دارای یک نسخه جایگزین از گامورا است اما به احتمال زیاد جرم بحرانی چندجهانی به دلیل این اتفاقات در حال افزایش است. اگر این‌طور باشد، هر بار که شروری از فیلم‌های گذشته مرد عنکبوتی به دنیای سینمایی مارول می‌آید، جهان کمی ناپایدارتر می‌شود.

۶. پیشرفت گسترده الکترو در دنیای سینمایی مارول

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

دنیای سینمایی مارول، الکترو با بازی جیمی فاکس را برمی‌گرداند و طراحی ضعیف شخصیت او در مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲ را جبران می‌کند. نسخه‌ الکترو در تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، از لحاظ بصری شبیه به شخصیت او در کمیک‌بوک‌ها است. نوعی الکتریسیته در اطراف صورتش شعله‌ور می‌شود که یادآور ماسک او در کمیک‌بوک‌ها است. خوشبختانه به نظر می‌رسد که لباس جدید مرد عنکبوتی عمدا برای نبرد او در مقابل الکترو طراحی شده و این ایده نیز مستقیما از کمیک‌ها برداشته شده است.

۵. گرین گابلین دوباره مرد عنکبوتی را در راهی به خانه نیست هدف قرار می‌دهد

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

در مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، شاهد بازگشت ویلم دفو در نقش گرین گابلین هستیم که به وضوح ترسناک‌ترین شرور چندجهانی است. گرین گابلین برخلاف دیگران بیشتر مایل است تا عزیزان پیتر پارکر را هدف قرار دهد. دیالوگ‌های او در تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، جنبه روان‌شناختی هم دارد و نورمن آزبورن سعی می‌کند مرد عنکبوتی را گمراه کند. در کمیک‌ها، گرین گابلین، دشمنان مرد عنکبوتی را متقاعد کرد تا در قالب تیمی به نام شش شرور، علیه او متحد شوند. همین امر احتمالا در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست نیز اتفاق بیافتد و آزبورن زندانیان را متقاعد می‌کند تا با هم متحد شوند.

۴. عدم حضور هری آزبورن در تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

در یکی از عجیب‌ترین نماهای تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، چهره دیگری را می‌بینیم که در زیر نور مهتاب پرواز می‌کند و به وضوح روی چیزی شبیه به یکی از گلایدرهای گابلین پرواز می‌کند. این مسئله منجر به گمانه‌زنی‌های بسیار شد و به نظر مخاطبان او می‌تواند هری آزبورن از سه‌گانه ریمی، شخصیتی از یک جدول زمانی دیگر یا حتی جیکوب باتالون باشد که در حال رسیدن به سرنوشت خود است. با این حال، نسخه با کیفیت بالای تریلر نشان می‌دهد که این کاراکتر، ویلم دفو است که فقط به دلایلی لباس‌هایش تغییر کرده است. شاید او پس از شکست، با ظاهری قوی‌تر بازگشته است یا شاید نقش نسخه دیگری از گابلین را بازی می‌کند.

۳. مرد شنی و لیزارد به نبرد برعلیه مرد عنکبوتی می‌پیوندند

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

یکی از دیدنی‌ترین نماهای تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، چندین شرور، از جمله مرد شنی و لیزارد را نشان می‌دهد که با هم متحد می‌شوند. حضور مرد شنی، جالب توجه است، زیرا او برخلاف بقیه، در نبرد علیه مرد عنکبوتی در مرد عنکبوتی ۳ نمرد. گفته می‌شود، شاید این نسخه از مرد شنی متعلق به جهانی است که بینندگان تا به حال آن را ندیده‌اند و او در آن به سرنوشت دیگری دچار شده است. منطقی است که فرض کنیم این صحنه مربوط به پرده سوم فیلم است. در جایی از تریلر، لیزارد به سمت یک دشمن نامرئی می‌پرد و انگار از او مشت می‌خورد. این سکانس نشان می‌دهد که سونی به طرز ناشیانه‌ای مرد عنکبوتی توبی مگوایر یا اندرو گارفیلد را از بین این نماها، ویرایش و حذف کرده است.

۲. راهی به خانه نیست مقدمات مرگ مری جین را فراهم می‌کند 

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

تمرکز تریلر بر رابطه بین مرد عنکبوتی و مری جین یادآور داستان پیتر و گوئن در مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ۲ است و با نزدیک شدن به اوج تریلر، داستان بیشتر آشکار می‌شود. می‌بینیم که مری جین، دقیقا به همان شکل گوئن استیسی در داستان کمیک شبی که گوئن استیسی درگذشت، در حال سقوط است. مرد عنکبوتی برای گرفتن او شیرجه می‌زند و تلاش می‌کند تا زندگی او را نجات دهد اما بهتر است مراقب باشد که مبادا توقف ناگهانی، گردن معشوقه‌اش را بشکند. ممکن است همه چیز با مداخله مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد، به گونه‌ای متفاوت پیش برود، زیرا او اجازه نخواهد داد تا تاریخ تکرار شود.

۱. احتمال تخریب چندجهانی در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

تریلر مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست با تصویری از دکتر استرنج‌ و مرد عنکبوتی، در حالی که به فروپاشی چندجهانی نگاه می‌کنند به اوج خود می‌رسد. این تصویر یادآور رویداد کمیکی به نام هجوم است، جایی که جهان‌های مختلف با هم برخورد می‌کنند و همه چیز در آستانه نابودی قرار می‌گیرد. دکتر استرنج تلاش می‌کند تا از وقوع این اتفاق پیشگیری کند و به احتمال زیاد، جلوی این هجوم را فقط با بازگرداندن همه شروران به جداول زمانی خود، می‌توان گرفت. مرد عنکبوتی در موقعیتی قرار دارد که باید خواسته‌های خود را برای نجات جهان فراموش کند و این امکان وجود دارد که عواقب این اتفاق در هر صورت در فیلم دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی ادامه پیدا کند.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *