ساخت فیلم تل‌ماسه 2 به‌طور رسمی تایید شد • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

کمپانی لجندری پیکچرز به‌طور رسمی ساخت فیلم «تل‌ماسه ۲» (Dune 2) به کارگردانی دنی ویلنوو را تایید کرد.

اینطور که پیداست عملکرد قابل قبول فیلم «تل‌ماسه» در باکس آفیس لجندری پیکچرز و برادران وارنر را برای ساخت بخش دوم رمان «تل‌ماسه» اثر فرانک هربرت مجاب کرده است. همواره از تل‌ماسه به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌های علمی-تخیلی و پرفروش‌ترین رمان این سبک یاد شده است. ویلنوو در فیلم تل‌ماسه تقریباً نیمه‌ی ابتدایی کتاب را به تصویر کشید و حالا در ادامه‌ی آن قصد دارد بخش دوم داستان را به سینماها بیاورد. فیلم تل‌ماسه ۲ برای اکران در ۲۸ مهر ۱۴۰۲ (۲۰ اکتبر ۲۰۲۳) برنامه‌ریزی شده است.

داستان کتاب و فیلم ویلنوو در آینده‌ای دور و در سیاره‌ای به نام آراکیس رقم می‌خورد که به خاطر طبیعت بیابانی خود به تل‌ماسه مشهور شده است. این سیاره که تنها منبع ماده‌ای ارزشمند است، به آوردگاهی برای نزاع چندین نژاد مختلف برای دسترسی به آن ماده‌ی مهم تبدیل می‌شود.

تل‌ماسه در نخستین آخر هفته‌ی اکران‌اش در آمریکا با نمایش در ۴۱۲۵ سالن ۴۱.۰۱ میلیون دلار فروخت. باکس آفیس موجو درآمد این فیلم از بازارهای بین‌المللی را هم ۱۸۲.۲ میلیون دلار اعلام کرد تا مجموع فروش آن پس از ۳ روز نمایش از مرز ۲۲۳ میلیون دلار عبور کند که با توجه به نمایش آنلاین فیلم در اچ‌بی‌او مکس و دنیاگیری کروناویروس رقم فوق‌العاده‌ای است.

تل‌ماسه تا به این ساعت به‌طور کلی بازخوردهای مثبتی از جانب سینمادوستان و منتقدان دریافت کرده است. برای این فیلم در متاکریتیک و راتن‌تومیتوز به ترتیب بر اساس ۶۲ و ۳۳۷ بررسی امتیاز ۷۴ از ۱۰۰ و ۸۳ از ۱۰۰ به ثبت رسیده که نشان می‌دهد اثر جدید دنی ویلنوو در نظر منتقدها فیلم قابل قبول و خوبی است. رودریگو پرز از پلی‌لیست در بخشی از یادداشت خود برای اثر جدید ویلنوو نوشته: «تل‌ماسه فیلمی نیست که نظر مخالفان دنی ویلنوو را در خصوص سبک کاری وی تغییر دهد؛ افرادی که او را کارگردانی متظاهر، خشک و بیش از حد جدی می‌دانند. هنوز مشخص نیست که با توجه به شرایط ناامید کننده‌ی گیشه برادران وارنر مجوز ساخت تل‌ماسه ۲ را صادر خواهد کرد یا نه، اما در حال حاضر این موضوع دغدغه ما نیست؛ بلکه باید به کیفیت بالا و جادوی غیرقابل انکار بخش اول تل‌ماسه بپردازیم. از نظر زیبایی‌شناسی تل‌ماسه بسیار بزرگ و پیچیده است. موسیقی‌های هانس زیمر بسیار شنیدنی هستند و سبک فیلم‌برداری گریک فریزر هم فوق‌العاده است.»

از مدت‌ها قبل شایعات و گمانه‌زنی‌هایی در خصوص ساخت تل‌ماسه ۲ وجود داشت و دنی ویلنوو ماه گذشته در گفت‌وگو با مجله‌ی ایتالیایی Il Venerdì di Repubblica بیان کرده بود: «من بی‌صبرانه منتظر آغاز فیلم‌برداری تل‌ماسه ۲ هستم تا تیموتی شالامی و زندیا دوباره با یکدیگر هم‌بازی شوند. در ادامه‌ی قصه زندیا قهرمان داستان خواهد بود.»

منبع: Variety

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *