سریع و خشمگین؛ شخصیت‌های اصلی فیلم‌ بر اساس توانایی مبارزه از ضعیف به قوی

[ad_1]

در بین تمام تعقیب و گریزهای ماشینی و توطئه‌های جاسوسی، سریع و خشمگین تنها فیلم اکشنی است که توانسته در هرکدام از قسمت‌هایش، صحنه‌های اکشن زیادی را در خود جای دهد. اکثر سکانس‌های اکشنی که در سرتاسر این فیلم، مشاهده می‌کنید شامل استفاده از اسلحه یا سلاح‌های پیشرفته‌اند، اما درگیری‌های فیزیکی و نبردهای تن‌به‌تن زیادی نیز در این فیلم وجود دارد.

با توجه به نوع کاری که دام و دوستانش انجام می‌دهند، اعضای تیم نه‌ تنها باید سرسخت باشند، بلکه باید بتوانند خوب بجنگند، چرا که تنها در این صورت می‌توانند در ماموریت‌های بیشتری موفق شوند و جان سالم به در ببرند. در سریع و خشمگین، همه اعضای تیم دست‌فرمان خوبی دارند، اما این صحنه‌های مبارزه هستند که مشخص می‌کنند چه کسی واقعا حرفه‌ای است و چه کسی نیست.

۱۰- هان سئول-اوه

سریع و خشمگین

هان ابتدا به گروه دام، ملحق می‌شود اما بعد از مرگ نامزدش، گیسل، به زادگاهش توکیو بازمی‌گردد. او در توکیو، روزهای خود را با شرکت در مسابقات خیابانی سپری می‌کند تا اینکه مسدر نوبادی او را استخدام می‌کند.

هان مسابقه را به مبارزه با مردم ترجیح می‌دهد و درواقع در کل فیلم، تنها یک صحنه وجود دارد که در آن او از مهارت‌های دفاع شخصی خود استفاده می‌کند. هل دادن تک‌تیرانداز اوون شاو، آدولفسون، به درون موتور جت، باعث خلق صحنه بی‌نظیری شده، اما در سایر سکانس‌ها، او عملکرد چندان چشمگیری ندارد. حتی زمانی که رومن در جریان مبارزه زیرزمینی لندن به هان کمک می‌کند، بازهم او موفق نمی‌شود یکی دیگر از زیردستان شاو را شکست دهد.

۹- سایفر

سریع و خشمگین سریع و خشمگین

سایفر به‌ عنوان یکی از ثروتمندترین تبهکاران فیلم سریع و خشمگین، جنایتکاران زیادی را در سرتاسر جهان، تحت کنترل خود دارد. علاوه بر این، او از دام باج می‌گیرد و او را وادار می‌کند تا برایش کار کند، اما دام موفق می‌شود از چنگال‌های او رهایی یابد.

سایفر به‌ جای اینکه از قدرت عضلانی و تکنیک‌های مبارزه بهره ببرد، بیشتر به‌ عنوان یک فرد باهوش شناخته می‌شود. او فقط دریکی از صحنه‌های مبارزه فیلم حضورداشته و در آن صحنه نیز فرار را انتخاب می‌کند. در بیشتر موقعیت‌ها، او ترجیح می‌دهد به قدرت عضلات دیگران تکیه کند و خودش در مبارزات مداخله‌ای نداشته باشد. البته این روش اصلا تاکتیک بدی برای یک فرد شرور نیست زیرا سبب می‌شود که هرگز آسیب نبیند.

۸- رومن پیرس

سریع و خشمگین

دوست دوران کودکی برایان که به دلیل دزدیدن ماشین، دستگیرشده پس از گذراندن سالیان سال در پشت میله‌های زندان، از زندان آزاد می‌شود و لذا می‌تواند به او کمک کند تا کارتر ورون را شکست دهد، بنابراین او نیز به گروه دام می‌پیوندد.

رومن گفتن جوک‌ها و چیزهای خنده‌دار را به کتک زدن مردم ترجیح می‌دهد. بعدازاینکه برایان و کارتر باهم درگیر می‌شوند، برایان او را به خاطر ناتوانی‌هایش موردانتقاد قرار می‌دهد. ازآنجایی‌که برایان سال‌هاست که رومن را می‌شناسد، هواداران قطعا حرف او را در مورد رومن قبول می‌کنند. این محکوم سابقه‌دار در موقعیت‌های مختلفی می‌توانسته خودش را اثبات کند اما نتوانسته این کار را انجام دهد. دریکی از سکانس‌ها، جاه، متخصص هنرهای رزمی و انریکه، وحشیانه او را کتک می‌زنند. به‌ هرحال، عملکرد او با سلاح بهتر است چراکه در قسمتی از فیلم توانست به‌ تنهایی ۱۴ نفر از پرسنل نظامی کشور خیالی Montequinto را به هلاکت برساند.

۷- تج پارکر

سریع و خشمگین

تج در ابتدا به‌ عنوان مکانیک و داور مسابقه وارد فیلم شد اما به‌ مرور توانست مهارت‌های فنی زیادی را کسب نماید، بنابراین، او در طول ماموریت‌ها به پشتیبان فنی تیم تبدیل می‌شود.

تچ در بیشتر سکانس‌های فیلم با گجت‌ها و رایانه سروکار دارد و در طول مدت حضورش در سریع و خشمگین، فقط در یک صحنه مبارزه داشته است، اما در این صحنه، او درمی‌یابد که باید از مشت‌هایش بیشتر استفاده کند. هنگامی‌که تیم دام به ابوظبی می‌روند، او به نبرد تن‌به‌ تن با نگهبان امنیتی مسلح می‌پردازد و با مشت‌های پی‌درپی خود او را بی‌هوش می‌کند.

۶- میا تورتو

سریع و خشمگین

در ابتدا، کوچک‌ترین خواهر تورتو تصمیم می‌گیرد تا از این کارزار دور بماند و ترجیح می‌دهد زندگی‌اش را وقف بزرگ کردن فرزندانش کند، اما بعدازاینکه سروکله برادرش جیکوب پیدا می‌شود، او اشتیاق وصف‌ناپذیر خود را برای آسیب رساندن به مردم نشان می‌دهد.

صحنه‌های متعدد مبارزه میا در سریع و خشمگین ۹ واقعا برای هر بیننده‌ای شوکه کننده بود چراکه پیش‌ازاین، او جزو یکی از بازیگران محجوب فیلم به‌ حساب می‌آمد. البته همه این صحنه‌ها به درخواست بازیگر زن فیلم، جردنا بروستر که می‌خواست درصحنه‌های اکشن بیشتری حضورداشته باشد به فیلم اضافه شد. اینکه چطور توانسته تا به این حد درصحنه‌های اکشن خوش بدرخشد هنوز هم همانند یک راز باقی‌مانده اما می‌توان حدس زد که برادرانش جیکوب و دام او را تعلیم داده‌اند.

۵- لتی اورتیز

سریع و خشمگین

لتی، دوست دوران کودکی دام است و هرگز نتوانسته عشقی را که به او دارد کنار بگذارد. زمانی که او برای افشای هویت آرتورو براگا، مخفیانه با اف بی آی همکاری می‌کند، وارد دنیای پر هرج‌ومرج دام می‌شود و هرگز نمی‌تواند خود را از این منجلاب بیرون بکشد.

لتی در طول فیلم درصحنه‌های مبارزه متعدد و باورنکردنی‌ای حضورداشته اما به‌ یاد ماندنی‌ترینشان مبارزه‌اش در برابر رایلی هیکس (جینا کارانو) و کارا (روندا روسی)، دوشخصیتی است که متخصصان مشهور هنرهای رزمی به ایفای نقش در آن‌ها می‌پردازند. مبارزه با کارا بهترین سکانسی است که در آن، مهارت‌های لتی به چالش کشیده می‌شوند، چراکه خبرها حاکی از آن است که رهبر تیم محافظین همسر شاهزاده اردنی (کارا) از صدها سوءقصدی که جان رئیسش را تهدید می‌کردند جلوگیری نموده است. بااین‌حال، لتی به مبارزه با او ادامه می‌دهد و مبارزه با تساوی به پایان می‌رسد.

۴- برایان اوکانر

سریع و خشمگین

زندگی جنایی برایان زمانی آغاز می‌شود که او که قبلا در نیروی پلیس کار می‌کرده تصمیم می‌گیرد به دام کمک کند. سپس با خواهر دام، میا، ازدواج می‌کند و حال باید بخش بزرگی از مسئولیت‌های برادرزنش را بر عهده بگیرد.

هیکل لاغر و بی‌جان برایان باعث نمی‌شود که او در برابر مردان بزرگ و هیکلی، کم بیاورد چراکه او در هنر جوجیتسوی برزیلی تبهر خاصی دارد. زیردستان قاچاقچی بزرگ مواد مخدر، رومون براگا در مبارزه با برایان به‌ قدری درمانده می‌شوند که این سکانس تقریبا خنده‌دار به نظر می‌رسد. دام هم در یکی از سکانس‌ها با بیان اینکه مبارزه با او به‌ گونه‌ای باعث تحقیر طرف مقابل می‌شود، بر توانایی‌های او صحه می‌گذارد. شخصیت‌های دیگری که توسط برایان شکست‌خورده‌اند عبارت‌اند از رومن و رزمی‌کار معروف، لویی کیت. همین‌ها سبب می‌شوند که مخاطب به‌ خوبی دریابد که او یک استاد رزمی‌کار است.

۳- دومینیک یا دام تورتو

سریع و خشمگین

دام تا به امروز راه درازی را طی کرده تا از یک مسابقه‌دهنده خیابانی و یک مکانیک حرفه‌ای به یکی از بزرگ‌ترین هماهنگ‌کننده‌های سرقت‌های جهانی تبدیل شود. احتمالا او شرورترین کاراکتر مجموعه سریع و خشمگین است و در طول پیشرفت و رسیدن به این مرحله نیز، درگیری‌های فیزیکی فراوانی را تجربه نموده است.

دام نسبت به سایر مبارزان حاضر در این فیلم در جایگاه متمایزی قرار دارد زیرا می‌تواند به معنای واقعی کلمه از هر قسمتی از بدن خود برای ناک اوت کردن حریفان استفاده کند. او توانایی خود را دریکی از سکانس‌ها، زمانی که یکی از نوچه‌های اوون شاو را تنها با واردکردن یک ضربه با سرش بی‌هوش می‌کند به‌ خوبی به مخاطب خود نشان می‌دهد اما فقط سر او چنین قدرتی ندارد زیرا او، در یک سکانس دیگر، دکارد شاو را در جریان یک دعوای خیابانی با مشت محکمی پخش زمین می‌کند.

۲- لوک هابز

سریع و خشمگین

مامور سرویس امنیت دیپلماتیک (DSS) در ابتدا وظیفه دارد تا دم و تیمش را در ریو شکار کند اما درنهایت با آن‌ها شریک می‌شود. پس‌ازآن او به شاو نزدیک می‌شود و در عملیات ویژه با وی همکاری می‌کند.

قد و هیکل هابز گاهی اوقات یک نقطه‌ضعف برای او تلقی می‌شود، زیرا انعطاف‌پذیری او را به‌ شدت کاهش می‌دهد، اما همین قد و هیکل، باعث می‌شود این کاراکتر بسیار نیرومند باشد. دریکی از جذاب‌ترین سکانس‌های سریع و خشمگین، او بازویش را که به‌ اندازه یک بشکه سنگین است کاملا پیچ می‌دهد. شکست دادن او برای حریفانش رویایی بیش نیست چراکه هیچ‌یک از آن‌ها به گردپایش نمی‌رسند. صحنه‌هایی که توانایی‌های او را به بهترین شکل نشان می‌دهند صحنه‌های مبارزه هابز در بیمارستان و اولین دوئل او با دام هستند.

۱- دکارد شاو

سریع و خشمگین

شاو که جزو افسران نظامی سابق و یکی از ماموران MI6 بوده پس از درگیری با مافوق خود، به یک مزدور باج‌بگیر تبدیل می‌شود و همین امر سبب می‌شود تا مافوقش یک گردان از افراد کارکشته را به دنبال او بفرستد. در ابتدا او می‌خواهد دام و افرادش را دستگیر کند اما چیزی نمی‌گذرد که او نیز به آن‌ها می‌پیوندد.

شاو تقریبا در هر مبارزه‌ای پیروز شده و همین امر نشان‌دهنده توانایی‌های اوست. ضرب و شتم و کشتن ده‌ها فرد شرور درحالی‌که نوزادی را در آغوش گرفته‌اید، به شگردهای خاصی نیاز دارد و شاو این کار را به‌ راحتی در داخل هواپیمای سایفر انجام می‌دهد و در عین‌حال مطمئن می‌شود که آسیبی به فرزند دام نمی‌رسد. او در سایر سکانس‌های فیلم نیز حضور پررنگی دارد، مانند صحنه فرار از زندان که در آن او با سرسخت‌ترین جنایتکاران وحشی مبارزه می‌کند و صحنه مبارزه خیابانی او با دام.

منبع: screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *