شانگ چی؛ بزرگ‌ترین اثر مارول درباره شهر آتلانتیس

[ad_1]

اژدهای موجود در شانگ چی و افسانه ده حلقه احتمالا مقدمه‌ای در مورد آتلانتیس است. تاکنون مارول از اشاره مستقیم به پادشاهی زیر دریا و خانه‌ی نیمور، ملوان مشهور زیر‌دریایی، در فیلم‌های خودش اجتناب کرده است.

در مرد آهنی ۲، نشان‌گر نقشه به مکانی به ظاهر تصادفی در اقیانوس اطلس اشاره کرد و این صحنه مرجعی به آتلانتیس و نشانه‌ای از وجود این شهر مخفی در زیر آب در مارول است. البته شاید هم اصلا بحث اشاره و مرجع به این شهر در فیلم مطرح نبود.

یک اشاره واضح‌تر اما بدون صراحت در انتقام جویان: پایان بازی وجود دارد که در گفتگو بین اوکویه و بیوه سیاه (اسکارلت جوهانسون) پیدا بود. هنگامی که ناتاشا در مورد عکس‌العمل واکاندا به زلزله‌های عجیب زیر‌آبی سوال کرد، اوکویه گفت که آن‌ها بدون دخالت خود به این شرایط رسیدگی خواهند کرد. به طور معمول چنین گفتگویی در فیلم غیر‌ضروری به نظر می‌رسد اما اگر هدف از آن، معرفی آتلانتیس در فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه باشد، کاملا به‌ جا و مناسب بوده است، مخصوصا به دلیل این که انتظار می‌رود نیمور به عنوان شخصیت منفی اصلی آن فیلم حضور داشته باشد.

شانگ چی

بیشترین اشاره به آتلانتیس، در انتقام‌جویان: پایان بازی وجود داشته اما به نظر می‌رسد که در شانگ چی و افسانه ده حلقه شاهد موارد بیشتری باشیم. در دومین تریلر، شاهد حضور یک اژدهای آبی در یک سکانس در زیر آب هستیم. عنوان شده که این موجود در مارول به عنوان محافظ بزرگ شناخته می‌شود. این‌که دقیقا از چه چیزی محافظت می‌کند مشخص نیست اما این احتمال وجود دارد که او محافظ بزرگ آتلانتیس باشد. از این گذشته، در یک سناریو مشابه، یک اژدهای نگهبان بسیار عظیم در کمیک‌های مارول، آتلانتیس را تحت مراقبت دارد. پس می‌توان گفت که سازندگان، فیلم شانگ چی را برای نقل این داستان انتخاب کرده‌اند و از عناصر اصلی کمیک‌ها نیز در آن استفاده خواهد شد.

صرف نظر از این‌که این اژدها محافظ بزرگ آتلانتیس است یا نه، این موجود هنوز می‌تواند به این شهر افسانه‌ای مرتبط باشد. در سال‌های گذشته، کمیک نیمور ملوان زیردریایی چند اژدهای آتلانتیکی را نشان داده که معلوم می‌کند که این اژدها از گونه‌ی جانوری بومی آتلانتیس در جهان مارول است. شانگ چی نیز خودش در کمیک اخیر با یکی از این اژدها‌ها روبه‌رو شد. اگرچه ممکن است این اژدها در پایگاه عملیاتی ماندارین یا مکان دیگری زندگی کند اما کاملا مشخص است که آتلانتیس محل تولد اوست.

با در نظر گرفتن نقش مهم نیمور و افراد شهر آتلانتیس در کمیک‌ها، وجود و اهمیت این شهر در شانگ چی و افسانه ده حلقه باید نشان داده شود. برای مثال شانگ چی می‌تواند هنگام صحبت در مورد این اژدها با ماندارین یا هر شخص دیگری، از شهر آتلانتیس نیز نام ببرد و به آن اشاره کند. نبرد شانگ چی با این موجود می‌تواند بهترین پاسخ به این همه انتظار طرفداران دیدن آتلانتیس در این مجموعه باشد.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *