شروع فعالیت در بازار فارکس

شروع فعالیت در بازار فارکس کافی است اقدامات زیر را انجام دهید:

قدم اول: در بروکر آلپاری ثبت نام کنید. با وارد کردن یک ایمیل و شماره همراه معتبر در این بروکر ثبت نام کنید تا دسترسی شما به امکانات این شرکت فراهم شود. از جمله مهمترین این امکانات پلتفرم تجاری متاتریدر و انواع حساب آلپاری است که شما می توانید برای معاملات خود استفاده کنید.

قدم دوم: یک حساب آزمایشی (Demo) افتتاح کنید و با پول مجازی مهارت خود را محک بزنید. امکانات و رویداد های این نوع حساب ها کاملا شبیه به واقعیت است با این تفاوت که شما با پول مجازی معاملات خود را انجام می دهید. این قدم را محکم بردارید و برای ورود به معاملات واقعی عجله نکنید تا خاطرات خوشی از آموزش فارکس داشته باشید. معیار برای اینکه اثبات شود در این گام موفق بوده اید این است که حداقل 80% از معاملات آزمایشی شما موفق باشد. البته این یک نظر شخصی است و شما می توانید به خودتان سخت بگیرید و یا کار را برای خودتان آسان کنید.

قدم سوم: پس از اینکه قدم قبلی را محکم برداشته اید اکنون وقت آن رسیده است که شروع به معاملات واقعی کنید. حساب تجاری افتتاح کنید و پول واقعی به حساب خود واریز کنید و از تجربه گام قبلی استفاده کنید. استرس در این نوع معاملات بیشتر است چون شما با پول واقعی معامله می‌کنید. اینجاست که اهمیت گام دوم مشخص می شود. اگر گام قبلی را موفق بوده اید به خودتان اعتماد کنید و نگذارید احساسات و استرس بر شما غلبه کند.

بیشتر بخوانید: تحلیل روزانه فارکس

بازار فارکس چیست؟

بازار فارکس یک بازار غیر متمرکز است که خرید و فروش ارزهای مختلف را برای هرکس در هر جای دنیا راحت کرده است. نیاز به گفتن نیست که ارزش پول رایج کشورهای مختلف نسبت به هم تغییر میکند. فارکس فرصتی را برای مردم فراهم کرده که با تبدیل ارزها به هم ، کسب درآمد کنند.

همه ما حداقل یک بار با صرافی ها سروکار داشته ایم. برای رفتن به یک سفر زیارتی یا سیاحتی ریال خود را به یورو ، دلار و … تبدیل کرده ایم. یا برای کسب سود یا حفظ ارزش پول خود در آینده دلار یا طلا خرده ایم. چند دلیل برای آموزش فارکس و ورود به این بازار ارزشمند:

  1. بازاری بزرگ با میلیاردها دلار گردش مالی در روز
  2. طیف گسترده ای از ارزهای کشورهای مختلف برای معامله
  3. فرصت های معامله زیاد به دلیل نوسانات زیاد قیمت
  4. هزینه کم انجام معامله
  5. بازاریست که ۲۴ ساعته باز است

این مقاله برای همه سطوح طراحی شده است. با هر سطح و دانشی هستید ، میتوانید از این مقاله آموزش فارکس استفاده کنید.

فارکس هم به طور کل مانند بازارهای دیگر ، بر اساس عرضه و تقاضا کار میکند. اگر یک مثال ساده بخواهم بزنم ، فرض کنید به دلایلی تقاضای زیادی از طرف شهروندان اروپایی برای خرید دلار آمریکا بوجود می آید ، بنابراین حجم بالایی از ارز یورو به دلار درحال تبدیل شدن است. به همین دلیل ارزش دلار بالا میرود و ارزش یورو سقوط میکند. خب حالا این اتفاق را بخواهیم به زبان فارکسی بزنیم ، جفت ارز EURUSD که نسبت یورو تقسیم بر دلار میباشد (با کاهش یورو و افزایش دلار) به طور کل کاهش میابد.

چه چیزی باعت حرکت قیمت در فارکس میشود؟

مثالی که بالا زدم یکی از عواملی بود که باعث تغییر قیمت ها در فارکس میشد. موارد دیگر شامل رویدادهای کلان اقتصادی؛ مانند انتخاب رئیس جمهور جدید ، یا آمارهای اقتصادی مانند نرخ رشد بهره ، تولید ناخالص داخلی ، رشد بیکاری ، تورم و نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی است. معامله گران برتر از تقویم اقتصادی فارکس استفاده می کنند تا در جریان انتشارات مهمترین آمارهای اقتصادی که می تواند بازار را به حرکت درآورد ، قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام در لایت فارکس

چه چیزی فارکس را اینقدر جذاب کرده است؟

فارکس اجازه می دهد تا موسسات بزرگ ، دولت ها ، بازرگانان کوچک و بزرگ یک ارز را با ارز دیگر مبادله کنند.

مزیت دوم این است که در فارکس می توانید به صورت شبانه روزی (در طول هفته) معامله کنید. قبل از تمام شدن ساعت کاری بازارهای آسیا، بانک های اروپا و انگلستان باز میشوند و اروپا هم قبل از پایان یافتن ‍‍‍‍‍‍، بازار را تحویل نیویورک ایالات متحده میدهد. یک روز کامل معاملاتی زمانی پایان میابد که بازار آمریکا بسته شده و بازار آسیا روز خود را آغاز کند.

چیز دیگری که آموزش فارکس را بیشتر جذاب میکند ، گردش مالی بیش از ۵.۱ تریلیون دلار در روز این مارکت است! طبق این آمار که در سال ۲۰۱۶ گرفته شده ، شما میتوانید در هر لحظه یک ارز را بخرید و در کسری از ثانیه بفروشید.

آموزش فارکس

بسیاری از مردم تعجب می کنند که چگونه می توان بعد از آموزش فارکس کسب درآمد کرد. ولی باور کنید فارکس آنچنان پیچیده هم نیست. اگر تصور میکنید که یک ارز قرار است رشد کند آن را میخرید. اگر بالعکس تصورتان بر افت ارزش یک ارز است آن را میفروشید. همین!

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.