فیلم جاودانگان مشخص می‌کند چرا آن‌ها به انتقام‌جویان کمک نکردند

[ad_1]

در حال حاضر همه نگاه‌ها بر روی فیلم بعدی مارول، شانگ‌چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) است که در ۳ سپتامبر اکران می‌شود و پس از آن، فیلم جاودانگان که در ۵ نوامبر به نمایش در می‌آید. باید بگوییم که جاودانگان یکی از خاص‌ترین فیلم‌های مارول در فاز ۴ است. نویسنده و کارگردان این فیلم، کلویی ژائو است که اخیرا برای فیلم سرزمین‌ آواره ‌ها (Nomadland)، برنده جایزه بهترین کارگردانی (به عنوان اولین زن رنگین‌پوست) و بهترین فیلم اسکار ۲۰۲۱ شد.

جاودانگان مانند فیلم شانگ چی، گروه جدیدی از شخصیت‌ها را به دنیای سینمایی مارول معرفی می‌کند. این فیلم، داستان جمعی از موجودات جاودانه را روایت می‌کند که هزاران سال است بر روی زمین زندگی می‌کنند و تاکنون در مسائل آن، هرگز مداخله نکرده‌اند. هم‌چنین در این اثر شاهد ظهور یک نژاد شیطانی معروف به دویانت‌ها هستیم. در این فیلم، ستارگان مشهور هالیوود، مانند آنجلینا جولی و سلما هایک و بازیگران تازه‌کاری مانند بری کئوگان و لیا مک‌هیو، در کنار بازیگران بازی تاج و تخت، کیت هرینگتون و ریچارد مدن بازی می‌کنند. جما چان نیز، نه در نقش کاپیتان مارول، بلکه به عنوان یک شخصیت جدید به نام سرسی، در این پروژه حضور دارد.

جاودانگان

با نگاهی به این موجودات جاودانه، دوباره با یکی از اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین سوالات دنیای سینمایی مارول روبه‌رو می‌شویم: چرا جاودانگان در جنگ ابدیت یا بازی پایانی دخالت نکردند؟ فیلم جاودانگان به طور کامل به این سوال پاسخ می‌دهد اما در متون مختلف، توضیح مختصری در جواب این سوال وجود دارد و این است که تنها هدف جاودانگان، تمرکز بر دویانت‌ها است و آن‌ها هرگز در امور انسانی دخالت نمی‌کنند، حتی اگر انتقام‌جویان نیاز به کمک داشته باشند.

به گفته ناتی مور، تهیه‌کننده فیلم، جاودانگان در درجه اول، یک فیلم مستقل خواهد بود اما هنوز بخشی از بافت اصلی دنیای سینمایی مارول است و او از این لحاظ، آن را با اولین فیلم نگهبانان کهکشان مقایسه کرد. ماموریت پیتر کوییل و تیمش برای تامین امنیت سنگ قدرت، کاملا یک داستان مستقل بود اما شخصیت‌ها و خطوط داستانی آن فیلم، تاثیرات زیادی بر فیلم‌های دیگر مارول گذاشتند. جاودانگان نیز احتمالا اثرات خاص خود را بر مارول دارد.

جاودانگان

جاودانگان در زمانی که کل جهان در آستانه نابودی بود، در مبارزه با تانوس، به انتقام‌جویان کمک نکردند و همین موضوع، سوالات زیادی را برای مخاطبان ایجاد کرد که امید است فیلم به همه آن‌ها پاسخ دهد. این سوالات از زمان پخش اولین تریلر این فیلم حتی بیشتر شد، چرا که در صحنه‌ای از تریلر، آیاک می‌گوید: «ما هرگز در امور زمین مداخله نکرده‌ایم…البته تا کنون.» در کمیک‌ها، جاودانگان توسط خالقان خود از مداخله در امور انسانی منع شده‌اند و همین قضیه می‌تواند در دنیای سینمایی مارول نیز صادق باشد. طرفداران باید تا اوایل نوامبر برای رسیدن به جواب کامل سوالات خود صبر نمایند.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *