فیلم شوالیه سبز؛ تشریح چیستی، اسطوره‌شناسی و معنی غول‌های آن • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

فیلم شوالیه سبز در سال ۲۰۲۱ بر اساس منظومه قرن چهاردهمی آرتورین سر گاوین و شوالیه سبز ساخته شده است و شامل عناصری از داستان اصلی مانند غول‌های این افسانه است.

دیوید لوری (نویسنده و کارگردان فیلم) با الهام از فیلم‌هایی مانند ویلو و اکسکالیبور، این داستان افسانه‌ای را در فیلم خود اقتباس کرد. این فیلم که از طریق کمپانی ای‌۲۴ توزیع شد، در ژوئیه ۲۰۲۱ در سینماها منتشر گردید و بعد از آن در پلتفرم‌های پخش، از جمله آمازون پرایم ویدیو، در دسترس قرار گرفت.

دو پاتل در فیلم شوالیه سبز، نقش سر گاوین را دارد. فانتزی قرون وسطایی لوری داستان سر گاوین با شوالیه سبز را روایت‌ می‌کند. شوالیه سبز، گاوین را به یک ماجراجویی می‌کشاند و گاوین ادامه می‌دهد و تبدیل به قهرمان داستان می‌شود. فیلم مانند خود شعر، از سنت جوانمردی الهام می‌گیرد. شوالیه سبز هم‌چنین گونه‌های مختلف انسانی و موجودات مختلف دنیوی مانند غول‌ها را نیز به نمایش می‌گذارد.

شوالیه سبز لوری، یک فیلم فانتزی معمولی نیست اما از جهات مختلف، منظومه آرتورین را به خوبی بازخوانی می‌کند. گاوین در این فیلم، مانند شعر اصلی، در راه رسیدن به سرنوشت خود در معبد سبز، چندین ماجرای عجیب، از جمله ملاقات با گروهی از غول‌های سرگردان را تجربه می‌کند. تعامل گاوین با غول‌ها یکی از رویدادهای فراواقعی در طول فیلم است و بینندگان ممکن است از خود بپرسند که آیا این غول‌ها واقعی هستند یا نه و هدف آن‌ها در داستان چیست. ممکن است در ابتدا تصادفی به نظر برسند اما حضور آن‌ها در شوالیه سبز بازگشتی به افسانه‌های قرون وسطایی است که فیلم از آن‌ها الهام گرفته است.

شوالیه سبز

در شوالیه سبز، این موجودات عظیم‌الجثه بلافاصله پس از اینکه گاوین تعدادی قارچ وحشی می‌خورد، ظاهر می‌شوند. بنابراین یک نظریه این است که بسیاری از چیزهایی که گاوین جوان تجربه می‌کند، از جمله تعامل او با این غول‌ها، ممکن است توهم باشند اما نکات بیشتری درباره آن‌ها وجود دارد. لوری در مصاحبه‌ای با ونیتی‌فیر توضیح داد که حضور غول‌ها و سایر موارد غیر‌طبیعی در فیلم که طرح را از داستان اصلی متمایز می‌کند، به شدت تحت تاثیر تاریخ و اسطوره‌شناسی ولز قرار دارد.

سوری یا غول پیکر، شخصیت برجسته‌ای در اساطیر ولز در دوران آرتورین است که در کنار افسانه‌های جادوگران و هیولاها روایت می‌شود. یکی از بارزترین این افسانه‌ها، داستان پادشاهی اسطوره‌ای و یک غول معروف به نام بران است که در چندین روایت تاریخی ولزی حضور دارند. بنابراین غول‌های فیلم لوری، برگرفته از خود منظومه اصلی و دیگر داستان‌های سنتی ولز هستند.

غول‌ها در شعر اصلی آرتورين، صرفا در كنار ارجاعات ديگر به نبردها و خطراتي كه گاوين در طي ماجراجویی با آن‌ها روبه‌رو می‌شود، ذکر شده‌اند اما لوری در شوالیه سبز، از این عناصر عرفانی استفاده کرده است تا فیلمی بسازد که هم در بیش از ۷۰۰ سال تاریخ و قصه‌گویی غرق شده باشد و هم اثری منحصر به فرد و مدرن به نظر برسد که هویت مستقل خودش را دارد.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *