فیلم پدینگتون 2 عنوان بهترین فیلم تاریخ از نظر منتقدان را از دست داد

[ad_1]

فیلم «پدینگتون ۲» با دریافت امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰ در پایگاه راتن‌تومیتوز بر اساس ۲۴۵ بررسی عنوان بهترین فیلم تاریخ از نظر منتقدان را از آن خود کرده بود، اما به تازگی یک نقد منفی برای این فیلم به ثبت رسیده که این جایگاه را از چنگ پدینگتون درآورده است.

«همشهری کین» سال‌ها با داشتن امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰ در بخش بهترین فیلم‌های تاریخ سینما در راتن‌تومیتوز قدرت‌نمایی می‌کرد. البته چند فیلم دیگر از جمله «چهارصد ضربه» از فرانسوا تروفو، «ریو براوو» از هاوارد هاکس، «۱۲ خشمگین» از سیدنی لومت و حتی «چهارشنبه سوری» از اصغر فرهادی امتیاز کامل را در راتن‌تومیتوز دریافت کرده‌اند، اما به خاطر مقبولیت بسیار زیاد همشهری کین نزد سینمادوستان حرفه‌ای و تعداد بیشتر نقدهای مثبت به ثبت رسیده برای آن در قیاس با فیلم‌های ذکر شده از نخستین ساخته‌ی اورسن ولز همواره به‌عنوان بهترین فیلم تاریخ از لحاظ امتیاز منتقدان یاد می‌شد. همشهری کین بر اساس ۱۱۵ بررسی امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰ را کسب کرده بود در حالی که به‌عنوان نمونه چهارشنبه سوری یا ریو براوو به ترتیب با ۴۴ و ۴۳ نقد به جمع بهترین فیلم‌های تاریخ راه پیدا کرده‌اند. اما ثبت نقد قدیمی شیکاگو تریبون (Chicago Tribune) نوشته‌ی مِی تینی (Mae Tinee) که ۸۰ سال پیش نوشته شده در راتن‌تومیتوز، امتیاز همشهری کین را به ۹۹ از ۱۰۰ کاهش داد.

پس از همشهری کین نوبت به پدینگتون ۲ رسید تا در جایگاه بهترین فیلم از نظر منتقدان در پایگاه راتن‌تومیتوز قرار بگیرد، اما صدرنشینی این خرس دوست‌داشتنی چندان طولانی نبود و با ثبت بررسی منفی ادی هریسون منتقد وبسایت Film-Authority امتیاز پدینگتون ۲ به ۹۹ از ۱۰۰ کاهش پیدا کرده است. هریسون در بخشی از نقد خود دو هر دو فیلم پدینگتون را فاقد عناصر جذاب و هم‌دلی برانگیز خوانده و نسخه‌ی دوم را با صفاتی مانند «یک فیلم مضحک» و «اثری ساختگی و مصنوعی» توصیف کرده است. هم‌اکنون انیمیشن «داستان اسباب‌بازی ۲« (Toy Story 2) با دریافت امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰ بر اساس ۱۶۹ بررسی تحسین شده‌ترین فیلم از نظر منتقدان در راتن‌تومیتوز است.

شایان ذکر است در پایگاه راتن تومیتوز فیلم‌های سینمایی نمره‌ای از ۰ تا ۱۰۰ دریافت می‌کنند. به این صورت که تمامی نقدهای نوشته شده توسط منتقدان باسابقه جمع‌آوری شده و درصد تعداد نقدهای مثبت نسبت به کل نقدها محاسبه می‌شود. همچنین نمرات و نظرات منتقدان سرشناس نظیر راجر ایبرت، دژان تامسون، استیون هانتر، اوون گلیبرمن، لیسا شوارزبام، پیتر ترورس و مایکل فیلیپس به صورت جداگانه بررسی می‌شود و از نظرات این منتقدان برای نمره‌ی کلی فیلم هم استفاده می‌گردد.

شما کدام فیلم را لایق عنوان بهترین فیلم تاریخ می‌دانید؟ نظرات خود در این خصوص را با ما و سایر کاربران دیجی‌کالا مگ به اشتراک بگذارید.

منبع: Collider

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *