مارول و جاودانگان گیشه را فتح کردند (باکس آفیس هفته) • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

فیلم «جاودانگان» (Eternals) با بازی آنجلینا جولی، کیت هرینگتون و سلما هایک توانسته با اقتدار در صدر جدول باکس آفیس این هفته قرار بگیرد.

فیلم‌های ابرقهرمانی طی سال‌های اخیر نبض گیشه و جدول فروش فیلم‌ها را در اختیار داشته‌اند و تقریباً تمام فیلم‌های استودیو مارول در زمان اکران‌شان به پرفروش‌ترین فیلم در سراسر جهان تبدیل شده‌اند. فیلم جاودانگان به کارگردانی کلویی ژائو نیز توانسته در نخستین آخر هفته‌ی اکران‌اش در آمریکا و بازارهای بین‌المللی به ترتیب ۷۱ و ۹۰.۷ میلیون دلار بفروشد تا مجموع درآمد آن طی ۳ روز از ۱۶۱ میلیون دلار گذر کند.

جاودانگان برخلاف عملکرد چشمگیرش در گیشه، چندان رضایت منتقدان و سینمادوستان جدی را به دست نیاورده است. برای این فیلم ابرقهرمانی تا به این ساعت در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس ۲۹۷ و ۶۰ بررسی امتیاز ۴۸ از ۱۰۰ و ۵۳ از ۱۰۰ به ثبت رسیده تا بیست‌و‌ششمین فیلم جهان سینمایی مارول به ضعیف‌ترین آن‌ها از نظر منتقدان تا به امروز تبدیل شود. جاودانگان اولین فیلم مارول است که کمتر رضایت کم‌تر از ۶۰ درصد منتقدان را جلب کرده است. بدترین فیلم این کمپانی در نظر منتقدان پیش از این «ثور: دنیای تاریک» (Thor: The Dark World) بود که برای آن در راتن‌تومیتوز امتیاز ۶۶ از ۱۰۰ به ثتب رسیده است.

اوون گلایبرمن منتقد ورایتی در بخشی از نقد خود برای جاودانگان نوشته است: «کلویی ژائو به هیچ‌وجه اولین کارگردانی نیست که از یک سینمای مستقل پرشور که آثارش با بودجه‌ی متوسط ساخته می‌شود به سوی استودیوهای بزرگ و جایگاه هدایت یک فیلم ابرقهرمانی جهش کرده است. با این حال، هنگام مواجهه با جاودانگان بیشتر از هر چیز در این مورد کنجکاو بودم که آیا ژائو که در سرزمین آواره‌ها و سوارکار سبک فیلم‌سازی خود را به نوعی شیوه‌ی شاعرانه منحصربه‌فرد تعریف کرده بود، بازمانده‌ای از آن حالت را به جهان بلاک‌باسترها منتقل می‌کند یا خیر. جاودانگان هیچ یک از آن ویژگی‌ها را ندارد. واضح است که ژائو با حضور در این پروژه، تصمیم گرفت سبک بسیار رسا و خاص خود را کنار بگذارد و شیوه‌های توضیحی و توصیفی بسیار متعارف و سرراست فیلم‌سازی مارول را به تمامی سرلوحه کار قرار دهد. این موضوع از زاویه‌ای ناامیدکننده است اما با این حال حساسیت ژائو تا حدی در انسانیت ساده شخصیت‌ها، جریان کنایه‌ها، کشمکش‌ها و شور و اشتیاق‌ها (گاهی با عناصر عاشقانه)، در زیبایی جلوه‌های بصری و در شیوه‌ ساده‌ای که ژائو از طریق آن مهارت‌های لجستیکی خود را افزایش داده، نمایان است.»

در خلاصه داستان رسمی فیلم جاودانگان آمده: «پنج هزار سال پیش از میلاد، ده ابرقهرمان انسان‌نما، معروف به جاودانگان (اترنالز) توسط سلستیال آریشم از سیار‌ی خود، المپیا برای محافظت از بشریت در برابر همتایان شیطانی خود یعنی منحرفان (Deviants) به زمین فرستاده می‌شوند. طی هزاران سال، جاودانگان از انسان‌ها در برابر خطرات ناشی از این موجودات محافظت کرده‌اند، اما اجازه نداشتند در رشد جمعیت جهان مداخله کنند. پس از کشته‌شدن آخرین منحرف در سال ۱۵۰۰ میلادی، شکافی در درون گروه جاودانگان ایجاد می‌شود؛ زیرا که نظرات آن‌ها در مورد مسئولیتشان در قبال مردم متفاوت است. در زمان حال باری دیگر بقای بشیریت با گروه جاودانگان گره می‌خورد و این سر آغاز اتفاقات هیجان انگیز داستان است.»

فیلم جاودانگان و تل‌ماسه

میزان فروش فیلم «تل‌ماسه» در سومین هفته‌ی نمایشش در قیاس با هفته‌ی گذشته بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده و ساخته‌ی جدید دنی ویلنوو به جایگاه دوم جدول بسنده کرده است. این فیلم طی هفته گذشته در آمریکا با نمایش در ۳۵۴۶ سالن ۷.۶ میلیون دلار فروخته و باکس آفیس موجو درآمد تل‌ماسه از بازارهای بین‌المللی تا هفته قبل را ۲۴۶.۵ میلیون دلار اعلام کرده تا مجموع فروش آن پس از ۱۷ روز نمایش از مرز ۳۳۰ میلیون دلار عبور کند که با توجه به نمایش آنلاین فیلم در HBO مکس و دنیاگیری کروناویروس رقم فوق‌العاده‌ای است.

فیلم تل‌ماسه تا به این ساعت به‌طور کلی بازخوردهای مثبتی از جانب سینمادوستان و منتقدان دریافت کرده است. برای این فیلم در متاکریتیک و راتن‌تومیتوز به ترتیب بر اساس ۶۲ و ۳۳۷ بررسی امتیاز ۷۴ از ۱۰۰ و ۸۳ از ۱۰۰ به ثبت رسیده که نشان می‌دهد اثر جدید دنی ویلنوو در نظر منتقدها فیلم قابل قبول و خوبی است. رودریگو پرز از پلی‌لیست در بخشی از یادداشت خود برای اثر جدید ویلنوو نوشته: «تل‌ماسه فیلمی نیست که نظر مخالفان دنی ویلنوو را در خصوص سبک کاری وی تغییر دهد؛ افرادی که او را کارگردانی متظاهر، خشک و بیش از حد جدی می‌دانند. هنوز مشخص نیست که با توجه به شرایط ناامید کننده‌ی گیشه برادران وارنر مجوز ساخت تل‌ماسه ۲ را صادر خواهد کرد یا نه، اما در حال حاضر این موضوع دغدغه ما نیست؛ بلکه باید به کیفیت بالا و جادوی غیرقابل انکار بخش اول تل‌ماسه بپردازیم. از نظر زیبایی‌شناسی تل‌ماسه بسیار بزرگ و پیچیده است. موسیقی‌های هانس زیمر بسیار شنیدنی هستند و سبک فیلم‌برداری گریک فریزر هم فوق‌العاده است.»

بیست‌وپنجمین ماجراجویی مأمور باند از گیشه آمریکا طی هفته گذشته ۶.۱ میلیون دلار به حساب مترو گلدوین مایر واریز کرده و باکس آفیس موجو رقم درآمد این فیلم از بازارهای بین‌المللی تا به امروز را هم ۵۲۴.۳ میلیون دلار اعلام کرده است تا مجموع فروش آن پس از ۳۱ روز نمایش از ۶۶۷ میلیون دلار فراتر برود.

تا به این ساعت در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک برای این فیلم به ترتیب بر اساس ۳۰۳ و ۶۵ بررسی امتیاز ۸۴ از ۱۰۰ و ۶۸ از ۱۰۰ به ثبت رسیده که اندکی پایین‌تر از انتظارات است. از میان ۶۶ نقد موجود در متاکریتیک برای جیمز باند بیست‌وپنجم ۴۲ منتقد نگاهی مثبت به فیلم داشته‌اند و ۲۲ منتقد هم آن را متوسط ارزیابی کرده‌اند. ۲ منتقد هم زمانی برای مردن نیست را فیلم ضعیفی خوانده‌اند.

داستان زمانی برای مردن پنج سال پس از اتفاقات «اسپکتر» رقم می‌خورد و حالا جیمز باند خود را بازنشسته کرده و در جزایر جامائیکا مشغول استراحت است. درست هنگامی که باند قصد دارد مدت طولانی از درگیری و کشمش دور باشد، دوست قدیمی وی و یکی از جاسوسان CIA به سراغش می‌آیند تا از او در حل یک پرونده‌ی مهم درخواست کمک کنند. به‌دنبال این درخواست پای باند به پرونده‌ی ربوده شدن یک دانشمند باز می‌شود. در ادامه‌ی داستان متوجه می‌شویم که تروریستی مرموز مسؤول این کار است و دنیا در آستانه مواجه با خطری جدی‌ است که پیش از این، مشابه آن را تجربه نکرده است.

نقش شخصیت منفی فیلم را رامی مالک بازی می‌کند و مطابق معمول، جیمز باند باید تلاش کند تا جلوی این مرد شرور را بگیرد و جهان را از خطرات احتمالی حفظ کند. در کنار کریگ و مالک، از میان بازیگران سرشناس زمانی برای مردن نیست می‌توان به لئا سیدو، نائومی هریس، آنا د آرماس، بن ویشاو، جفری رایت، رالف فاینز و کریستف والتز اشاره کرد.

کارگردانی بیست‌وپنجمین فیلم مأمور ۰۰۷ را کری فوکوناگا بر عهده داشته است که بیشتر به‌خاطر ساخت سریال «کاراگاه حقیقی» شناخته می‌شود. همچنین فیلم‌نامه‌ی این فیلم توسط نیل پورویس، رابرت وید، کاری جوجی فوکوناگا و فیبی والر-بریج نوشته شده است.

دنیل کریگ طی ۱۵ سال اخیر به واسطه‌ی حضور در مجموعه‌ی جیمز باند به شهرت و محبوبیتی بین‌المللی رسیده و حتی جوایز مهمی را هم از آن خود کرده است. او بیش از هر بازیگر دیگری نقش جیمز باند را بر عهده داشته و حالا قصد دارد پس از بیست‌وپنجمین فیلم این مجموعه، یعنی زمانی برا مردن نیست با نقش مأمور ۰۰۷ خداحافظی کند. چندی قبل لاشانا لینچ، بازیگر زنِ سیاهپوست اعلام کرده بود در زمانی برای مردن نیست جایگزین مأمور ۰۰۷ می‌شود تا بالاخره شاهد نخستین مأمور ۰۰۷ رنگین‌پوست و مؤنث باشیم.

فیلم ونوم ۲ با اسم کامل «ونوم: بگذارید کارنیج بیاید» (Venom: Let There Be Carnage) در ششمین هفته‌ی اکرانش ۴.۴ میلیون دلار فروخته و با یک پله صعود نسبت به هفته‌ی قبل به جایگاه چهارم رسیده است. «ونوم: بگذارید کارنیج بیاید» در کشورهای اروپایی هم فروش خوبی داشته و بنا بر اطلاعات باکس آفیس موجو این فیلم ابرقهرمانی بعد از ۳۸ روز نمایش در بازارهای بین‌المللی ۲۲۷.۶ میلیون دلار فروخته تا مجموع درآمد آن به  ۴۲۴ میلیون دلار برسد.

داستان «ونوم ۲» سه سال پس از وقایع قسمت اول رقم می‌خورد. زمانی که ادی براک در تلاش است تا با تهیه‌ی گزارشی پیرامون قاتل زنجیره‌ای روانی به نام کلتوس کسدی که در انتظار اعدام است، دوباره اسم خود را سر زبان‌ها بیندازد. از آنجایی‌ که کسدی، ادی را بازتابی از درون خودش می‌داند، با هیچ‌کس غیر از او حاضر به مصاحبه نیست. طی این گفت‌وگو، کسدی، ادی براک را تحریک می‌کند تا به او حمله کند و دست وی را گاز می‌گیرد و از این طریق سیمبیوتی از ونوم را می‌بلعد. در همین حین، کارآگاه مولیگان که قادر به پیدا کردن بقایای قربانیان کسدی نیست، از ادی درخواست کمک می‌کند و این سرآغاز اتفاقات هیجان‌انگیز فیلم است.

برای فیلم «ونوم: بگذارید کارنیج بیاید» در متاکریتیک، راتن‌تومیتوز و IMDb به ترتیب امتیاز ۴۷ از ۱۰۰، ۵۹ از ۱۰۰ و ۶۶ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است. ویلیام بیبیانی منتقد The Warp که فیلم را دوست داشته، در بخشی از یادداشت خود برای آن آورده: «فیلم «ونوم: بگذارید کارنیج بیاید»، برخلاف دیگر آثار بلاکباستری هالیوودی که در این ژانر ساخته شده‌اند، یک داستان ابرقهرمانانِ جسور و سریع را روایت می‌کند. ونوم ۲ می‌تواند تمام اتفاقات پرشمار خود را در مدت زمان یک ساعت و نیمه‌اش جمع‌بندی کند و این‌طور به نظر نمی‌رسد که باید طولانی‌تر می‌شد. به نظر، ما به فیلم‌های بیشتری مانند این اثر ابرقهرمانی نیاز داریم.» اما جانی الکسینسکی، منتقد سرشناس نیویورک پست که ونوم ۲ را اصلا نپسندیده، درباره‌ی فیلم جدید تام هاردی نوشته است: «تماشای ونوم ۲ سراسر رنج و عذاب است؛ دیدن آن را به شما توصیه نمی‌کنم، مگر از طرفداران سرسخت و شیفته‌ی این شخصیت باشید.»

فیلم جاودانگان و ران اشتباه می‌رود

انیمیشن کمدی و علمی-تخیلی «رون اشتباه رفته است» (Ron’s Gone Wrong) در سومین هفته‌ی اکران‌اش هم عملکرد قابل‌قبولی داشته و با فروشی ۳.۶ میلیون دلاری به جایگاه پنجم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های در حال اکران در آمریکا رسیده است. رون اشتباه کرده است درباره‌ی دانش‌آموز دست و پا چُلفتی به نام رون است که دستگاه خاصی به نام بارنی دارد و در انجام فعالیت‌های روزمره از او کمک می‌گیرد. رون در استفاده از شبکه‌های مجازی و اجتماعی دچار اشتباه می‌شود و این اتفاق زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برای رون اشتباه رفته است تا به امروز در متاکریتیک، راتن‌تومیتوز و IMDb به ترتیب امتیاز ۶۶ از ۱۰۰، ۷۹ از ۱۰۰ و ۷۲ از ۱۰۰ به ثبت رسیده که نشان می‌دهند به‌طور کلی با انیمیشن قابل قبولی مواجه هستیم.

بالاخره تعداد سالن‌های نمایش دهنده‌ی فیلم «گزارش فرانسوی» (The French Dispatch) به کارگردانی وس اندرسن افزایش پیدا کرد و این فیلم با کسب ۲.۶ میلیون دلار و چهار پله صعود در قیاس با هفته‌ی گذشته به رتبه‌ی ششم جدول رسیده است. این فیلم طی ۱۷ روز گذشته در بازارهای بین‌المللی هم ۷.۴ میلیون دلار فروخته تا در ابتدای آغاز اکران گسترده‌اش عملکرد خوبی در بحث فروش از خود برجای بگذارد.

وس اندرسن برای ساخت این فیلم از زندگی واقعی کارکنان مجله‌ی نیویورکر الهام گرفته است. گزارش فرانسوی داستان کارکنان یک مجله‌ی اروپایی در یک شهر تخیلی فرانسوی را به تصویر می‌کشد که تصمیم می‌گیرند با چاپ یک نسخه‌ی یادمان به بزرگداشت سه واقعه‌ی مهم یک دهه‌ی گذشته‌اشان بپردازند. این سه واقعه عبارتند از حبس ابد یک هنرمند، شورش‌های دانشجویی و یک گروگان‌گیری.

فیلم‌های وس اندرسن همواره به خاطر سبک تصویربرداری منحصر‌به‌فرد و شیوه‌ی روایی خاصشان تحسین شده‌اند. از ویژگی های مهم سینمای او می‌توان به ترکیب فرم فضاسازی فانتزی بصری و استفاده از رنگ‌بندی‌های صحنه‌ها و قاب‌بندی‌های مرکزی اشاره کرد. اندرسون از رنگ‌ها و ترکیبات رنگی مختلفی در کارهایش استفاده می‌کند و هر صحنه مجموعه‌ رنگ‌های مشخص و از پیش تعیین شده‌ای دارد. پالت رنگی اندرسون مثل سبک فیلم‌سازی‌اش تعمدی است. رنگ‌ها می‌تواند موجب برانگیخته شدن احساس مخاطبان و انتقال حس صحنه به آن‌ها شوند. به همین خاطر شور و هیجان خاصی در آثار او جریان می‌یابد و ترکیب این رنگ‌بندی‌های جذاب با لباس‌ها و گریم جالب بازیگران، صحنه‌های به‌یادماندنی را خلق می‌کنند. این‌طور که پیداست فیلم گزارش فرانسوی در به کارگیری این ویژگی‌های فرمی و بصری عملکرد خوبی داشته و منتقدان از تماشای دهمین فیلم بلند اندرسون بسیار راضی بوده‌اند.

پیتر بردشاو منتقد گاردین در بخشی از یادداشت خود برای گزارش فرانسوی آورده است: «تصاویری شگفت‌انگیز، صحنه‌های خنده‌دار و تیم بازیگری تراز اول ادای احترام اندرسون به روزنامه‌ی نیویورکر را به یک لذت تمام عیار تبدیل کرده است.» برای این فیلم فعلا در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب امتیاز ۷۳ از ۱۰۰ و ۷۵ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است.

فیلم ترسناک «هالووین می‌کشد» طی هفته گذشته در آمریکا ۲.۳ میلیون دلار فروخته است. هالووین می‌کشد ادامه‌ی ماجراهای لوری استرود و مایکل مایرز را به تصویر می‌کشد. در فیلم سال ۲۰۱۸، مایکل به دام افتاد و در خانه لوری مرد. اما همان‌طور که طرفداران می‌دانند، این قاتل، با چاقو به‌راحتی از پا درنمی‌آید. آخرین تریلر هالووین می‌کشد نشان می‌داد که مایرز از درب خانه بیرون می‌آید تا دوباره در شهری کوچک به سراغ جرم و جنایت برود. از میان بازیگران هالووین می‌کشد می‌توان به جیمی لی کرتیس و نیک کسل در نقش لوری استرود و مایکل مایرز اشاره کرد.

تا به این ساعت در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس ۱۵۹ و ۴۳ بررسی امتیاز ۳۹ از ۱۰۰ و ۴۲ از ۱۰۰ برای هالووین می‌کشد به ثبت رسیده که نشان می‌دهند با یکی از ضعیف‌ترین نسخه‌های این مجموعه از نظر منتقدان مواجه هستیم. رابی کالین از دیلی تلگراف در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: «هالووین می‌کشد بسیار شبیه به فیلم هالووین ۲۰۱۸ است و طرح داستان دقیقا مانند فیلم قبلی باقی مانده و تنها چیزی که پیشرفت داشته، تعداد شخصیت‌های داستان است.»

فیلم درام زندگی‌نامه‌ای «اسپنسر» به کارگردانی پابلو لارائین و نویسندگی استیون نایت در نخستین آخر هفته‌ی نمایشش در ۹۹۶ سالن روی پرده رفته و با ۲.۱ میلیون دلاری در جایگاه هشتم قرار گرفته است. این فیلم این فیلم بر اساس زندگی زناشویی دایانا، شاهدخت ولز و چارلز، شاهزاده ولز ساخته شده است. کریستن استوارت و جک فارذینگ به ترتیب ایفای نقش دایانا و چارلز را برعهده داشته‌اند و تیموتی اسپال، شان هریس و سالی هاوکینز نیز دیگر بازیگران فیلم هستند.

فیلم ترسناک فراطبیعی «انتلرز» به کارگردانی اسکات کوپر و نویسندگی کوپر، نیک آنتوسکا و سی. هنری چیسون با بازی کری راسل، جسی پلمونس، گراهام گرین، اسکات هیز، روری کوچرین و ایمی مدیگان در دومین هفته‌ی اکران‌اش در آمریکا توانسته ۲ میلیون دلار بفروشد و در رتبه‌ی نهم قرار بگیرد. داستان انتلرز به این شرح است: «در یک شهر دور افتاده در ایالت اورِگِن، یک معلم مدرسه راهنمایی به همراه برادر کلانترش با چند دانش‌آموز مرموز مواجه می‌شوند که رازهای تاریک آن‌ها پای موجود افسانه‌ای تاریکی را به شهر باز می‌کند.»

فیلم جاودانگان و دیشب در سوهو

فیلم جالب‌توجه «دیشب در سوهو» (Last Night in Soho) از گیشه آمریکا و بازارهای بین‌المللی به ترتیب ۱.۸ و ۲.۷ میلیون دلار کسب کرده است. این فیلم روان‌شناختی بخشی از زندگی یک طراح مُد به اسم الوئیز را به تصویر می‌کشد که به‌طرز عجیبی قادر است در زمان سفر کند و به دهه‌ی ۱۹۶۰ میلادی برود. الوئیز در آن سال‌ها با خواننده‌ی زیبا و فوق‌العاده‌ای به نام سندی آشنا می‌شود، اما رفته‌رفته داستان رنگ و بویی مالیخولیایی به خود می‌گیرد و رویاهای خوش گذشته و زیبایی‌های نوستالژی رنگ می‌بازند و اتفاقات ترسناک و خشنی رخ می‌دهد. از میان بازیگران این فیلم می‌توان به توماسین مک‌کنزی، آنیا تیلور-جوی، مت اسمیت، ریتا تاشینگهم، ترنس استامپ و دایانا ریگ اشاره کرد. فیلم‌نامه‌ی دیشب در سوهو را ادگارد رایت و کریستی ویلسون به‌طور مشترک نوشته‌اند و وظیفه‌ی ساخت موسیقی و فیلم‌برداری آن را هم به ترتیب استیون پرایس و چونگ چونگ هون برعهده داشته‌اند.

برای این فیلم تا به امروز در متاکریتیک و راتن‌تومیتوز بر اساس ۵۲ و ۲۱۶ بررسی امتیاز ۶۶ از ۱۰۰ و ۷۵ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است. مارشال شفر منتقد اِسلَش فیلم در بخشی از یادداشت خود برای هشتمین فیلم ادگار رایت آورده: «دیشب در سوهو با همه‌ی شگفتی‌ها و فراز و فرودهایش به ما نشان می‌دهد در یک سبک قدیمی هم می‌توان کارهای خلاقانه و جدیدی انجام داد. رایت هنوز تمام توانایی‌های خود به‌عنوان یک فیلم‌ساز را بروز نداده است، اما دیدن تلاش او برای طی کردن پله‌های ترقی خوشحال کننده است. رئالیسم جادوییِ ضد نوستالژی نیمه‌شب در پاریس وودی آلن را در نظر بگیرید و سپس آن را با روانکاوی‌های زنانه برگمان در پرسونا ترکیب کنید و در دست آخر پالِت‌های رنگی فیلم‌های جالو را به سراسر اثر اضافه کنید تا به فیلم تریلر و اکشن جدید رایت، یعنی دیشب در سوهو برسید.»

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
جاودانگان
Eternals
۱۷۱.۲۷۱.۲
تل‌ماسه
Dune
۳۷.۷۸۴.۱
زمانی برای مردن نیست
No Time to Die
۵۶.۰۳۱۴۳
ونوم: بگذارید کارنیج بیاید
Venom: Let There Be Carnage
۶۴.۴۱۹۷
رون اشتباه رفته است
Ron’s Gone Wrong
۳۳.۵۱۷.۵
گزارش فرانسوی
The French Dispatch
۳۲.۵۸.۴
هالووین می‌کشد
Halloween Kills
۴۲.۳۸۹.۶
اسپنسر
Spencer
۱۲.۱۲.۱
انتلرز
Antlers
۲۱.۹۷.۵
دیشب در سوهو
Last Night in Soho
۲۱.۸۷.۶

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: BoxOfficeMojo

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *