مبارزان واقعی سبک MMA در فیلم مبارز (Warrior) • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

حضور چند مبارز حرفه‌ای سبک MMA در فیلم مبارز ۲۰۱۱ یکی از دلایل محبوبیت بالای درام ورزشی با عمر ده سال است و نشان می‌دهد باز هم می‌تواند طرفداران بسیاری داشته باشد.

فیلم مبارز تنها ۲۳ میلیون دلار از گیشه‌ی سینماها درآمد داشت و بودجه‌ی اصلی فیلم ۲۵ میلیون دلار بود. گرچه استودیو در این فیلم ضرر کرد اما مبارز در نوع خود تبدیل به کلاسیکی محبوب شد. گاوین اوکانر کارگردان فیلم موفق شد سطح معمولی فیلم‌های سبک رزمی ترکیبی را تا حد اعلایی بالا ببرد. او توانست جذاب‌ترین صحنه‌های مبارزه‌ای سبک ام‌ام‌ای در تاریخ سینما را به‌ وسیله‌ی اجراهای نمایشی قانع‌کننده در این فیلم به تصویر بکشد. فیلم داستان خانواده‌ای از هم پاشیده که سعی می‌کنند دردهای گذشته‌ی خود را التیام ببخشند روایت می‌کند. استفاده از سبک ام‌ام‌ای علاوه‌بر ایجاد یک زمینه و داستان برای این خانواده، ماجراهای فیلم را نیز از راه‌های مختلفی پیش می‌برد.

فیلم مبارز حول محور زندگی دو برادر و پدرشان می‌چرخد، شرکت آن‌ها در بزرگترین رویداد ام‌ام‌ای جهان به نام اسپارتا باعث بروز مشکلات شخصی بسیاری در بین آن‌ها می‌شود. پدی کانلون مربی اسبق کشتی که اخیرا از اعتیاد به الکل رهایی یافته به دلیل رفتار خشونت‌آمیز خود در گذشته، از سوی دو پسرش که از دوران نوجوانی ورزشکار بوده‌اند طرد شده است. تامی کانلون ستاره‌ی سابق کشتی دوران دبیرستان، قهرمان جنگ و فراری است، وی شخصیتی متزلزل دارد. برندان کانلون مربی سابق یو‌اف‌سی و معلم رشته‌ی فیزیک است که سابقه و شخصیت کلی‌اش بسیار شبیه به ریچ فرانکلین اسطوره ام‌ام‌ای است. هر برادر به دلایلی مختلف اما با ریشه‌ی یکسان به جایزه اسپارتا نیاز دارد.

فیلم مبارز از چند متخصص و ستاره‌ی ورزشی برای ایجاد حس واقع‌گرایی استفاده کرده است. از جمله جاش روزنتال داور یو‌اف‌سی که در نقش خودش بازی می‌کند. کرت انگل قهرمان کشتی‌کج که نقش مبارز شکست‌ناپذیر روسی به نام کوبا را ایفا می‌کند،  در نقش فدور املیاننکو از ستارگان سبک ام‌ام‌ای نیز ظاهر می‌شود. شخصیت فرانک کامپانا مربی برندان بر اساس گرگ جکسون مربی ام‌ام‌ای خواهد بود. همچنین شخصیت برایان کالن ​بر اساس جو روگان مفسر معروف یواف‌سی بنا شده است. این تصمیمات در بالا بردن اعتبار و ارزش فیلم مبارز بسیار کمک کرد. تعداد مبارزان واقعی سبک ام‌ام‌ای در این فیلم بسیار چشمگیر است.

۱. اریک اپل

مبارز

اولین رزمی‌کار واقعی که در فیلم ظاهر شد اریک اپل مبارز سابق ام‌ام‌ای است که نقش پیت گرایمز را بازی می‌کند. او شخصیتی مدعی و متکبرانه دارد و به نوعی نسخه‌ی اولیه‌ای از ستاره یو‌اف‌سی کانر مک گرگور به حساب می‌آید، نام مستعار بد برای این نقش انتخاب بسیار مناسبی است.. او در اوایل فیلم با توهین به تامی کانلون که آن زمان ناشناخته بود مرتکب اشتباه بزرگی می‌شود او پیشنهاد می‌دهد که وی با یکی از مدعیان برتر باشگاه بدن‌سازی رقابت کند. تامی مرد نیرومندی است که باید با او روبه‌رو شد و او به بدترین نحوه ممکن متوجه این موضوع می‌شود.

۲. روان کارنیرو

مبارز

روان کارنیرو مبارز برزیلی بازنشسته‌ی سبک ام‌ام‌ای نقش مارکو سانتوس را بازی می‌کند، برترین مبارزی که تحت آموزش فرانک کامپانا بوده‌ است. او اولین‌بار زمانی که برندان از فرانک می‌خواهد دوباره او را آموزش دهد به صحنه می‌آید. وقتی مارکو در حین تمرین مجروح می‌شود برندان به عنوان نماینده‌ی باشگاه فرانک جای او را در اسپارتا می‌گیرد.

۳. رشاد ایوانز و استفان بونار

مبارز

هر دو این بزرگان یو‌اف‌سی حضوری کوتاه در فیلم مبارز دارند و نقش خود را در قالب یک مصاحبه با شبکه‌ی ورزشی ای‌اس‌پی‌ان حین رویداد اسپارتا بازی می‌کنند. رشاد به عنوان دیالوگ در صحنه‌ای از فیلم می‌گوید «۵ میلیون دلار پول زیادی است اما مبارزان باید یک نکته را مدنظر داشته باشند، ماموریتی غیرممکن پیش رو دارند زیرا حریفی سرسخت به نام کوبا‌ رقیب آن‌ها است، برگردید به خانه خودتان.»

۴. آنتونی جانسون

مبارز

آنتونی جانسون مبارز کهنه‌کار یو‌اف‌سی و بلاتور نقش مدعی اصلی اورلاندو لو را بازی می‌کند که اولین‌بار در افتتاحیه‌ی مراسم اسپارتا ظاهر می‌شود. او همچنین اولین حریف برندان در مسابقات است و در دور اول معلم فیزیک را شکست می‌دهد. هرچند برندان موفق می‌شود در دور دوم با فن کیمورا دست برتر را داشته باشد و اورلاندو مجبور می‌شود تپینگ کرده و تسلیم شود.

۵. ایو ادواردز

مبارز

ایو ادواردز اهل باهاما و کهنه‌کار بازنشسته یواف‌سی با بازی در نقش مدعی هوستون گرگز نخستین‌بار حین افتتاحیه مسابقات اسپارتا ظاهر می‌شود. او در قفس هشت ضلعی با پیت گرایمز روبه‌رو شده و در برابر ضربات سریع او شکست می‌خورد.

۶. نیت مارکوآرت

مبارز

مبارزه‌ی بین برندان و کارل کرولر نمایشی کوتاه اما شیرین از بوکس خیابانی و گلاویزی فنی در هشت ضلعی ام‌ام‌ای است. مشابه اتفاقی که در جریان مبارزه‌ی اول برندان رخ داد کرولر در ابتدا با ضربه‌هایش برتری می‌یابد اما برندان موفق می‌شود در حین اسکرامبل او را با تکنیک آرم‌بار قفل کند و کرولر را مجبور به تپینگ کند.

۷. اشاره افتخاری به تام هاردی و جوئل اجرتون

مبارز

اگرچه این دو از نظر فنی مبارزان MMA نیستند اما ستارگان فیلم مبارز با برخی از برترین مبارزان و مربیان جهان همکاری کردند تا بتوانند نقش خود را باورپذیر و متقاعدکننده ایفا کنند. با این‌که بعید است جوئل اجرتون یا تام هاردی به عنوان مبارز وارد هشت ضلعی شوند ، اما هر دو با فیلم مبارز تجربه‌ای بسیار خوب از یک مبارز ام‌ام‌ای واقعی بودن را کسب کرده‌اند. اگر شایعات حضور تام هاردی در نقش جیمز باند حقیقت داشته باشد، احتمالا مامور ۰۰۷ حرکات و تکنیک‌های تامی در فیلم مبارز را به این فرانچایز خواهد آورد.

منبع: screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.