معرفی بازیگران و کاراکترهای فیلم پرستاره‌ی «بالا را نگاه نکن» • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

فیلم «بالا را نگاه نکن» به کارگردانی آدام مک‌کی، هنرمندان محبوبی از جمله لئوناردو دی‌کاپریو و کیت بلانشت و بسیاری از بازیگران مشهور دیگر را شامل می‌شود. این فیلم، مقدار متعادلی از درام و کمدی را ارائه می‌دهد و با حضور همچین بازیگرانی، کیفیت آن، بالاتر از قبل می‌رود.

این فیلم داستان دو ستاره‌شناس به نام‌های رندال مندی و کیت دیبیاسکی را دنبال می‌کند که کهکشان را بررسی کرده و زیر نظر دارند. بعد از اینکه متوجه می‌شوند شهاب سنگی به بزرگی یک کوه در راه زمین است، قصد دارند که دولت آمریکا و عموم مردم را از این موضوع خبردار و از نابودی سیاره جلوگیری کنند. چیزی که کندال و کیت به سرعت متوجه می‌شوند این است که پیامشان برای نجات مردم، در سیاست، سرمایه‌گرایی و قدرت غرق می‌شود و این موضوعات به جای اینکه کمکی برای توقف شهاب سنگ قبل از برخورد با زمین باشند، در حال ایجاد تهدیدی دیگر هستند.

مک‌کی، بازیگران بی‌نظیری را برای «بالا را نگاه نکن» جمع کرده و تیم آن‌ها، فراموش‌نشدنی به نظر می‌رسند. بسیاری از این افراد با استعداد، نامزد و حتی برنده اسکار بوده‌اند و تمامی آن‌ها، نقشی مهم در این فیلم بر عهده دارند.

لئوناردو دی‌کاپریو در نقش رندال مندی

بالا را نگاه نکن

دکتر رندال مندی، یک ستاره‌شناس ماهر و یکی از پروفسورهای دانشگاه ایالت میشیگان است. او هدایت تیمی کوچک از دانشمندان را بر عهده دارد، مدتی است که کتابی منتشر نکرده و سخنرانی در برابر عموم برای او اضطراب‌آور است. بازیگری این نقش «بالا را نگاه نکن» بر عهده لئوناردو دی‌کاپریو است. این هنرمند باتجربه در فیلم‌های معروف بسیاری از جمله «تایتانیک»، «جزیره شاتر»، «اگر می‌توانی من را بگیر»، «رفتگان»، «الماس خونین»، «گرگ وال استریت»، «تلقین» و «روزی روزگاری» و … در هالیوود بازی کرده بود.

جنیفر لارنس در نقش کیت دیبیاسکی

بالا را نگاه نکن

کیت دیبیاسکی یک کاندیدای دکتری است و متوجه شد که شهاب سنگی در راه برخورد با زمین است. دیبیاسکی خشم مردم را هنگامی که این خبر فاش می‌شود دریافت می‌کند. نقش کیت در دست جنیفر لارنس است که در فیلم‌های زیادی همانند سری فیلم‌های «بازی‌های گرسنگی» در نقش کتنیس اوردین و مجموعه «مردان ایکس» که نقش میستیک جوان را داشت، بازی کرده بود. او همچنین به عنوان نقش اصلی در «شادی»، «دفترچه امیدبخش»، «حقه‌بازی آمریکایی»، «مادر!»، «زمستان استخوان‌سوز» و «گنجشک سرخ» حضور داشت.

راب مورگان در نقش در کلیتون اوگلتورپ (ملقب به تدی)

بالا را نگاه نکن

دکتر کلیتون اوگلتورپ (ملقب به تدی)، یک دانشمند است که ریاست دفتر هماهنگی دفاع از سیاره در ناسا را بر عهده دارد که وظیفه آنها، باخبر کردن مردم در صورت وجود احتمالی اجسام خطرناک (همانند شهاب سنگ‌ها) در نزدیکی مدار زمین است. در طول فیلم «بالا را نگاه نکن»، تدی به رندال و کیت در خبررسانی در مورد شهاب سنگ کمک می‌کند. بازیگر این نقش، راب مورگان است که در سریال «چیزهای ناشناخته»، فیلم «رحمت»، «آخرین مرد سیاه‌پوست در سان‌فرانسیسکو، «نابخشودنی» و «ایالات متحده در برابر بیلی هالیدی» بازی کرده بود.

مریل استریپ در نقش رئیس جمهور جینی اورلین

بالا را نگاه نکن

جینی اورلین رئیس جمهور ایالات متحده است که درگیر رسوایی‌های بسیاری است و در ابتدا حرف‌های رندال و کیت را جدی نمی‌گیرد چرا که نمی‌خواهد یک فاجعه جهانی اثری منفی بر ستاد انتخاباتی او بگذارد. نقش رئیس جمهور «بالا را نگاه نکن» در دستان مریل استریپ است، بازیگری تحسین‌شده که در «انتخاب سوفی»، «شیطان پرادا می‌پوشد»، «پل‌های مدیسون کانتی»، «شک»، «ماما میا!»، «زنان کوچک»، «دروغ‌های کوچک بزرگ» و «به سوی جنگل» و بسیاری فیلم و سریال دیگر بازی کرده است.

جونا هیل در نقش جیسون اورلین

بالا را نگاه نکن

جیسون اورلین پسر جینی اورلین است و سمت ریاست ستاد انتخاباتی مادرش را بر عهده دارد. او همیشه در حال مصرف مواد مخدر است و شغلش یا شهاب سنگی که در راه است را جدی نمی‌گیرد. بازیگر این نقش جونا هیل است. او در فیلم‌هایی مثل «گرگ وال استریت»، «مانیبال»، «این آخرش است»، «خیابان جامپ شماره ۲۱»، «خیلی بد» و «باردار» حضور داشته است. او همچنین وظیفه صداگذاری در «ابر ذهن»، «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» و «فیلم لگو بتمن» را داشت.

کیت بلانشت در نقش بری اوانتی

بالا را نگاه نکن

بری اوانتی یکی از مجری‌های برنامه صبحانه دیلی ریپ است که با رندال و کیت درباره موضوع شهاب سنگ مصاحبه می‌کند. کیت بلانشت بازیگر این نقش است و همچنین به بازی در فیلم‌های «کارول»، «سیندرلا»، سری فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها»، «الیزابت»، «تور: رگناروک»، «اوشنز ایت»، «کوچه کابوس»، «هوانورد» و سریال کوتاه «خانم آمریکا» پرداخته بود.

مارک رایلنس در نقش پیتر ایشرول

بالا را نگاه نکن

پیتر ایشرول مدیر عامل شرکتی به نام بش است و به تازگی تلفنی ساخته که به احساسات مردم واکنش می‌دهد. مار رایلنس به عنوان پیترل ایشرول در این فیلم حضور دارد و در «دانکرک»، «پل جاسوسان»، «دادگاه شیکاگو هفت»، «بازیکن شماره یک» و «غول بزرگ مهربان» بازی کرده است.

ملانی لینسکی به عنوان جون میندی

بالا را نگاه نکن

جون میندی که همسر رندال است و همیشه او را برای سخنرانی‌هایش تشویق می‌کند. ملانی لینسکی در فیلم‌هایی مثل «برای همیشه»، «بالا در آسمان»، «موجودات آسمانی»، «آن‌ها با هم آمدند»، «جستجوی دوستی برای آخرالزمان»، «مزایای گوشه‌گیر بودن»، «خانه شیرینم آلاباما»، «خبرچین!» و سریال‌های «دو و نیم مرد»، «ژاکت زرد» و «خانم آمریکا» بازی کرده بود.

دیگر بازیگران بالا را نگاه نکن

بالا را نگاه نکن

تیموتی شالامی در نقش یول: یول یکی از طرفداران کیت است که با او ملاقات می‌کند. تیموتی شالامی در «گزارش فرانسوی»، «زنان کوچک»، «تل‌ماسه»، «من را با نامت صدا کن» و «لیدی برد» نقش‌پردازی کرد.

تایلر پری در نقش جک برمر: جک برمر همکار بری اوانتی در برنامه دیلی ریپ است. تایلر پری یک نویسنده، کارگردان و بازیگر ماهر است که در فیلم‌های «دختر گم‌شده»، «کسانی که آرزوی مرگ مرا می‌کنند»، «پیشتازان فضا»، «خودم می‌توانم کارهای بد را انجام دهم»، «با قهوه‌ای‌ها آشنا شو» و «خاطرات یک زن سیاه‎‌پوست دیوانه» حضور داشت.

هتین پارک در نقش دکتر کالدر: دکتر کالدر رئیس ناسا است که رندال و کیت ابتدا خبر را به او و سپس رئیس جمهور می‌دهند. هتین پارک در «جنگ عروس‌ها»، «بزرگسال جوان» و «هانیبال» بوده است.

ران پرلمن در نقش سرهنگ بن درسک: بن درسک کسی است که برای رفتن به فضا انتخاب می‌شود. این نقش بر عهده ران پرلمن است که در «پسر جهنمی»، «کوچه کابوس»، «جانوران شگفت‌انگیز و محل یافتن آن‌ها»، «حاشیه اقیانوس آرام» و «فرزندان آشوب» بازی کرده است.

هیمش پاتل در نقش فیلیپ: فیلیپ دوست‌پسر کیت و نویسنده برای یک انتشارات معروف است. او در «دیروز»، «هوانوردان»، «ایست‌اندرز» و «تنت» بازی کرده بود.

کانر سویینی در نقش مارشال میندی: مارشال، پسر رندال و جون است. کانر در «لئو و کوسه» و به عنوان بازیگر مهمان در «نظم و قانون: واحد قربانیان ویژه» حضور داشت.

رابرت رادوچیا در نقش ایوان میندی: ایوان پسر دیگر رندال و جون است. رابرت فقط در یک پروژه دیگر نقش داشته و آن هم «ادیسه آمریکایی» است.

اریک پاریلو در نقش کلانتر کانلن: کلانتر کانلن بخشی از یک رسوایی حال حاضر است و منتخب رئیس جمهور اورلین برای آمدن به دیوان عالی عدالت است. او در «فقط یک بوسه دیگر» و «حق راه» بازی کرده است.

آریانا گرانده در نقش رایلی بینا: رایلی بینا یک خواننده پاپ است که جدایی‌اش از دی‌جی چلو از جمله اخبار داغ در خبرگذاری‌ها و فضای مجازی است. آریانا گرانده در واقعیت هم یک خواننده است و برای سریال‌های «ویکتوریوس» و «وینکس کلاب» شناخته می‌شود. او در فیلم موزیکال «شرور» نیز خواهد بود.

کید کودی در نقش دی‌جی چلو: دی‌جی چلو یک رپر و تولیدکننده موسیقی است که رابطه‌اش با رایلی، موضوع بحث همه شده است. کید کودی در واقعیت هم رپر و نویسنده موسیقی است. او در «دنیای غرب»، «رویارویی بیل و تد با موسیقی»، «همینیم که هستیم» و «اطرافیان» نقش پرداخت.

مایکل چیکلیس در نقش دن پاوکتی: دن پاوکتی یک مجری تلویزیونی در اخباری مربوط به افراد محافظ کار است. مایکل در فیلم‌ها و سریال‌های بسیاری بازی کرده از جمله «چهار شگفت‌انگیز»، «چهار شگفت‌انگیز: قیام موج‌سوار نقره‌ای»، «گاتهام»، «هالووین هیوبی»، «داستان ترسناک آمریکایی»، «شیلد»  و «کامیش».

پاول گیلفویل در نقش ژنرال تیمز: ژنرال تیمز با رئیس جمهور و دیگر مقام‌های مهم برای جلوگیری از برخورد شهاب سنگ برنامه ریزی می‌کنند. کارهای پاول گیلفویل شامل «یکم نیروی هوایی»، «مبارزه خوب»، «محرمانه لس آنجلس»، «اسپاتلایت» و «سی‌اس‌آی: بررسی صحنه جرم» می‌شوند.

رابرت جوی در نقش تننت: تننت یک نماینده مجلس است که در طول «بالا را نگاه نکن» مشاهده می‌شود. فیلم‌های معروف او عبارت هستند از «تپه‌ها چشم دارند»، «گلدفنچ»، «سی‌اس‌آی: نیویورک» و «سرزمین مردگان».

سارا سیلورمن در نقش سارا بنترمن: سارا بنترمن یک کمدین است که نقشی کوتاه دارد. سارا سیلورمن به خاطر حضورش در «رالف خرابکار»، «مدرسه راک»، «برنامه سارا سیلورمن»، «هرج‌و‌مرج فضایی: میراثی جدید»، «برگرهای باب»، «افراد بامزه» شناخته می‌شود.

کریس ایوانز در نقش دوین پیترز: دوین پیترز بازیگری در فیلم تخیلی «ویرانی کامل» درباره همین موضوع شهاب سنگ است. کریس ایوانز حضوری کوتاه در «به بالا نگاه نکن» دارد. مهم‌ترین نقش او کاپیتان آمریکا در دنیای مارول است ولی او در «چاقوکشی»، «با استعداد»، «برف شکن»، «مرد یخی»، «بازندگان» و «چهار شگفت‌انگیز» سال ۲۰۰۵ نیز حضور داشت.

منبع: screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *