معرفی فیلم نوادگان؛ با هم سلطان جهان می‌شویم (فیلم‌های نوروزی قسمت 14)

[ad_1]

فیلم «نوادگان» که به اسم فیلم «فرزندان» هم ترجمه شده است ساخته‌ی الکساندر پین فیلمساز مستقل آمریکایی است و جورج کلونی در آن نقش پدر یک خانواده را بازی می‌کند و شایلین وودلی که بعدها با فیلم «بخت پریشان ما» معروف شد دختر نوجوانش است.

الکساندر پین از آن فیلمسازهایی است که می‌توانیم به او لقب حساس بدهیم. حساسیت او در جزیی‌نگری در روابط انسانی است. روابط همسران یا پدر و مادرها با بچه‌هایشان یا ترکیبی از همه‌ی آن‌ها. چیزی که هم در فیلم «نوادگان» و هم در فیلم‌های بعدی‌اش مثل «نبراسکا» دیده می‌شود.

داستان مردی به نام ماتیو که وکیل است و ۲۵ هزار هکتار زمین خانوادگی را به ارث می‌برد. زمینی که هر چند به لحاظ مالی هم ارزش زیادی دارد اما نکته‌اش این‌جاست که میراث خانوادگی هم محسوب می‌شود. وسط کارهای مالی مربوط به زمین همسر ماتیو تصادف می‌کند و به کما می‌رود. حالا ماتیو باید مراقب دو دختر ۱۰ ساله و ۱۷ ساله‌اش هم باشد. وسط این ماجراها الکس ۱۷ ساله به پدرش می‌گوید که می‌داند مادرش با کسی رابطه داشته است. اتفاقی که شوک بزرگی برای ماتیوست. ماتیو از طریق دوستانش متوجه می‌شود که همسرش می‌خواسته از او طلاق بگیرد و عاشق مرد دیگری بوده است.

مردی را تصور کنید که همسرش ناگهان به کما رفته و این همه اطلاعات هم به او داده می‌شود. هر کس دیگری هم به جای ماتیو بود دچار فروپاشی عصبی می‌شد. ماتیو و فرزندانش کم‌کم یاد می‌گیرند که چطور کنار هم بایستند و خانواده‌شان را حتی بدون حضور مادر حفظ کنند.

فیلم به خوبی اتفاقات ناگهانی و تکان‌دهنده‌ی زندگی را تصویر می‌کند و یک‌جور شوخ‌طبعی سیاه هم دارد که تماشای آن را به تجربه‌ی دلنشینی بدل می‌سازد. فیلمی که بامزه و تکان‌دهنده است و البته بازی‌های فوق‌العاده‌ای از بازیگران آن می‌بینیم.

از آن فیلم‌هایی است که به درد این روزگار ما می‌خورد چون اهمیت کنار هم بودن را به ما یادآوری می‌کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *