منتقدان درباره‌ی فیلم آنِت چه می‌گویند؟

[ad_1]

فیلم «آنت» به کارگردانی لئوس کاراکس از چند روز قبل علاوه‌ بر اکران در سالن‌های سینما، به صورت آنلاین هم در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته و در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین بررسی‌های منتشر شده برای این فیلم موزیکال انداخته‌ایم.

آنت، به‌عنوان ششمین فیلم بلند لئوس کاراکس در جشنواره‌ی فیلم کن ۲۰۲۱ نمایش داده شد. وجه‌های موزیکال و بازی آدام درایور در این فیلم جالب توجه منتقدان بودو جایزه‌ی بهترین کارگردانی جشنواره‌ی کن هم به کاراکس رسید. آنت هم‌زمان با آغاز جشنواه‌ی کن در فرانسه روی پرده رفت و از چند روز قبل آمازون استودیوز اکران بین‌المللی و آنلاین آن را هم آغاز کرده است.

منتقدان و سینمادوستان تا به امروز به‌طور کلی نگاه مثبتی به آنت داشته‌اند. برای این فیلم موزیکال در متاکریتیک و راتن‌تومیتوز به ترتیب بر اساس ۴۷ و ۱۷۲ بررسی امتیاز ۶۵ از ۱۰۰ و ۷۰ از ۱۰۰ به ثبت رسیده که نشان می‌دهد اگرچه آنت حداقل در نظر منتقدان به قوت «موتورهای مقدس» و سایر فیلم‌های تحسین شده‌ی کاراکس نیست، اما اثر قابل قبولی است.

لئوس کاراکس فیلم‌ساز شصت ساله‌ی فرانسوی گزیده کاری است که با هر فیلمش توانسته قدمی رو به جلو بردارد. او در ابتدای مسیر فیلم‌سازی‌اش با «خون ناپاک» و «پولا ایکس» در جشنواره‌های برلین و کن خوش درخشید و پس از بازگشت دوباره‌اش به فیلم‌سازی در سال ۲۰۱۲، با موتورهای مقدس توانست نظر مثبت سینمادوستان و منتقدان را جلب کند. به عقیده‌ی کاراکس برخی از سینماگران فرانسوی سبک فیلم‌سازی و تفکرات او را دوست ندارند و به همین خاطر او بارها تصمیم گرفته از دنیای سینما کناره‌گیری کند.

گزیده‌ی نقدهای فیلم آنت

ای. او. اسکات از نیویورک تایمز

  • امتیاز: ۱۰۰ از ۱۰۰

آنت بر پارادوکس‌های خاص خود تسلط دارد. با اثری تفکربرانگیز و پیچیده درباره‌ی احساسات افسار گسیخته مواجه هستیم.

پیتر بردشاو از گاردین

  • امتیاز: ۸۰ از ۱۰۰

آنت یک نمایش بی‌محابا، رُک و دیوانه‌وار است که فراز و فرودهای احساسی و عصبی فراوانی در آن وجود دارد. فیلم‌ساز می‌خواهد درد جاری در اثر را حس کنیم، لذتش را بچشیم و آن را جدی بگیریم. همچنین بازی آدام درایور در آنت درخشان است.

رودریگو پرز از پلی‌لیست

  • امتیاز: ۷۵ از ۱۰۰

هفتمین ساخته‌ی کاراکس فیلم عجیب و غریب و جذابی است، آنت از لحاظ روایی ساده بوده، اما از منظر هنری پیچیده به نظر می‌رسد. فیلم در برخی دقایقش شگفت‌انگیز است و کمی بعد گیج کننده می‌شود؛ مانند فیلم‌های معمایی کاراکس و سبک موسیقی اسپارکس. اسپارکس یک گروه موسیقی راک آمریکایی است که به‌خاطر رویکرد غیرقابل پیش‌بینی در آهنگسازی و لحن پیچیده، خلاقانه و گزنده‌ی ترانه‌هایش شهرت دارد.

دیوید رونی از هالیوود ریپورتر

  • امتیاز: ۵۰ از ۱۰۰

جادوی فیلم‌سازی کاراکس سطح بسیاری از صحنه‌های فیلم را بالا برده است، مطمئن باشید. اما در کنار آن کارگردانی خوب یک ساده لوحی آزاردهنده روایی هم وجود دارد که باعث می‌شود مخاطب چندان درگیر قصه نشود.

آن هورنادای از واشینگتن پست

  • امتیاز: ۳۷ از ۱۰۰

آنت مناسب سینمادوستانی‌ست که فیلم‌های عجیب و غریب را می‌پسندند. اثر جدید کاراکس بسیار پیچیده و پرمدعا ظاهر می‌شود و گاهی هنری و نفس‌گیر می‌نمایاند، اما در انتها با سرانجام خوبی مواجه نمی‌شود.

منبع: Metacritic

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.