منتقدان درباره‌ی فیلم کروئلا با بازی اما استون چه می‌گویند؟

[ad_1]

بالاخره فیلم «کروئلا» (Cruella) با نقش‌آفرینی اما استون اکران شد و در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین بررسی‌های این فیلم انداخته‌ایم.

طی سال‌های اخیر دیزنی بسیاری از انیمیشن‌های قدیمی و محبوب خود را بازسازی و در قالب فیلم‌های لایو اکشن به سینماها آورده است. اغلب سینمادوستان و منتقدان از تماشای این فیلم‌ها راضی بوده‌اند و عملکرد عالی آثار جدید استودیو سینمایی والت دیزنی در گیشه سبب شده این کمپانی تمام توان خود را به ساخت فیلم لایو اکشن از انیمیشن‌های خاطره‌انگیزش معطوف کند. پس از «دیو و دلبر»، «مولان»، «علاءالدین» و چند انیمیشن دیگر نوبت به «۱۰۱ سگ خالدار» رسید و بر اساس قصه و شخصیت‌های آن انیمیشن محبوب فیلم کروئلا ساخته شد.

«مالیفیسنت» ثابت کرد پرداختن از سویه‌ای جدید به انیمیشن‌های قدیمی و خصوصاً شخصیت‌های منفی آن‌ها جذابیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند برای اکثر فیلم‌بین‌ها جالب توجه باشد؛ زیرا واکاوی ذات و زندگی شخصیت‌های شرور دنیای دیزنی به سینمادوستان فرصت می‌دهد که ضمن مرور خاطرات خوش دوران کودکی‌شان، از دریچه‌ای تازه به اتفاقات داستان نگاه کرده و شخصیت‌ها برای‌شان عمق بیشتری پیدا کنند. به همین خاطر در کروئلا نیز شاهد چنین رویه‌ای هستیم و دیزنی به سراغ زندگی کروئلا دِویل، دشمن اصلی ۱۰۱ سگ خالدار رفته است. این شخصیت خبیث توله سگ‌ها را می‌دزد تا از پوست آنان برای خز لباس‌هایش استفاده کند!

علاوه‌بر اما استون و اما تامپسون در نقش‌های کروئلا و بارونس از میان بازیگران سرشناس این فیلم می‌توان به پاول والتر هوزر در نقش هوراس بادون، امیلی بیچام در نقش آنیتا، مارک استرانگ در نقش بوریس و کربی هوول باپتست در نقش تابیتا اشاره کرد.

تا به این ساعت برای کروئلا در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس ۱۸۸ و ۴۶ بررسی امتیاز ۷۴ از ۱۰۰ و ۶۱ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است.

گزیده‌ی نقدهای فیلم کروئلا

پیتر دبروژ از ورایتی

  • امتیاز: ۸۰ از ۱۰۰

کریگ گیلسپی که چند سال قبل با فیلم «من تونیا هستم» خوش درخشید، شخصیت کروئلا را از آن حالت قابل پیش‌بینی در داستان ۱۰۱ سگ خالدار نجات داده و با خلق اثری متمایز یکی از شرورترین شخصیت‌های دنیای دیزنی را با الگویی دور از انتظار و بدیع دوباره متولد کرده است.

دبوپریا دوتا از اسکرین‌رنت

  • امتیاز: ۸۰ از ۱۰۰

در حالی که بیشتر بازسازی‌های دیزنی به خاطر پایبندی به انیمیشن‌های اصلی از نظر قصه‌گویی و شخصیت‌پردازی دچار محدودیت می‌شوند، کروئلا در این زمینه مانند یک شورشی ظاهر شده و روی خلق شخصیت و جهانی خاص سرمایه‌گذاری می‌کند. نیازی به گفتن نیست، کروئلا دنباله‌دار است.

لوویا گیارکی از هالیوود ریپورتر

  • امتیاز: ۷۰ از ۱۰۰

با وجود اینکه کروئلا در فیلم‌نامه از مشکلاتی رنج می‌برد، اما این کاستی‌ها با جلوه‌های بصری عالی و طراحی لباس چشمگیرش جبران می‌شود. جزئیات بصری خوب اثر جدید والت دیزنی دنیای شوم و پر از کینه‌ای را پیش روی بیننده قرار می‌دهد.

ای. او. اسکات از نیویورک تایمز

  • امتیاز: ۶۰ از ۱۰۰

این فیلم به کارگردانی کریگ گیلسپی با یک شخصیتِ محوری شورشی چیز خاص و جذابی ارائه نمی‌دهد، اما با این وجود از لایو اکشن‌های جدید دیزنی سرزنده‌تر است.

پت براون از اسلنت فیلم

  • امتیاز: ۴۰ از ۱۰۰

نشاظ ظاهری فیلم قادر نیست سکون داخلی آن را مخفی کند؛ کارگردان نتوانسته محصول بی‌روح خود را با مونتاژ و تدوین نجات دهد. تماشای اجرا و نحوه‌ی بازی استون و جنون روز افزون کروئلا سرگرم کننده است، اما سایر شخصیت‌ها مثل جسپر و هوراس بادون چندان اغنا کننده ظاهر نمی‌شوند.

منبع: Metacritic

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.