منتقدان درباره‌ی فیلم کسانی که آرزو دارند من بمیرم با بازی آنجلینا جولی چه می‌گویند؟

[ad_1]

آنجلینا جولی با فیلم اکشن و نئو وسترن «کسانی که آرزو دارند من بمیرم» (Those Who Wish Me Dead) دوباره به سینماها بازگشته و در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین بررسی‌های منتشر شده برای این فیلم انداخته‌ایم.

اگر فیلم «مالفیسنت» را یک استثنا در نظر بگیریم، آنجلینا جولی طی سال‌های اخیر هرگز فروغ و موفقیت دهه‌ی ابتدایی قرن بیست‌ویکم را نداشته است. اما کماکان فیلم تازه‌ای از این بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان چهل‌وشش ساله برای بسیاری از سینمادوستان کنجکاوی برانگیز است. کسانی که آرزو دارند من بمیرم فیلم جدید جولی به کارگردانی تیلور شریدان است که از ۴۵ روز پیش در آمریکا روی پرده رفته و تا به امروز به فروشی در حدود ۲۳ میلیون دلار دست یافته است.

در خلاصه داستان رسمی این فیلم آمده: «یک نوجوان وقوع قتلی را مشاهده می‌کند و پس از آن دو قاتل داستان در صحرای مونتانا برای کشتن او تلاش می‌کنند و در این بین یک آتش‌سوزی جان همه را تهدید می‌کند.» آنجلینا جولی در کسانی که آرزو دارند من بمیرم نقش یک آتش‌نشان را بازی کرده است.

برای کسانی که آرزو دارند من بمیرم در متاکریتیک و راتن‌تومیتوز بر اساس ۴۱ و ۲۰۴ بررسی به ترتیب امتیاز ۵۹ از ۱۰۰ و ۶۳ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است. همچنین امتیاز این فیلم در پایگاه IMDb بر اساس ۳۳ هزار رای ۶۰ از ۱۰۰ است که این نمرات نشان می‌دهند با فیلم اکشن متوسطی مواجه هستیم.

گزیده‌ی نقدهای فیلم کسانی که آرزو دارند من بمیرم

آنجلیکا جید باستین از وِلچر

  • امتیاز: ۹۰ از ۱۰۰

کسانی که آرزو دارند من بمیرم یک نئو وسترن ناب و گیراست که صحنه‌های اکشن آن آدرنالین خون تماشاگر را بالا می‌برد. تصمیمات زیبایی‌شناختی کارگردان چشمگیر هستند و ترکیب این موضوع با بازی خوب بازیگران از اثر جدید تیلور شریدان فیلمی سرگرم کننده ساخته است. مهم‌تر از تمام این موضوعات، کسانی که آرزو دارند من بمیرم یک بار دیگر ثابت می‌کند که چرا آنجلینا جولی یک ستاره است.

رکسانا حدادی از پالیگان

  • امتیاز: ۷۰ از ۱۰۰

در میان طرح چند خطی داستان، فیلم‌نامه‌ی خشک و شخصیت‌پردازی مشکل‌دار فیلم جولی بی‌عیب و نقص ظاهر می‌شود. البته او تنها نکته‌ی مثبت فیلم نیست، بلکه در کارگردانی و اجرا هم نقاط روشن و خوبی در کسانی که آرزو دارند من بمیرم وجود دارد، اما جولی شاخص‌ترین نقطه قوت فیلم است.

شیلا اومالی از راجر ایبرت

  • امتیاز: ۵۰ از ۱۰۰

چند سالی از آخرین نقش‌آفرینی جولی در یک فیلم اکشن می‌گذرد، او نقش اصلی کسانی که آرزو دارند من بمیرم را برعهده دارد، اما متاسفانه این فیلم انسجام و پیوستگی ندارد. رابطه‌ای که میان هانا و کودک ایجاد می‌شود از پتانسیل بالایی برخوردار است، اما به دلیل تعدد شخصیت‌های فیلم، پرداخت چندانی به این شخصیت‌های مستعد نمی‌شود. چندین صحنه‌ی اکشن خوب هم در اثر وجود دارد، اما این صحنه‌ها با سکانس‌های دراماتیک فیلم یک کل یگانه را تشکیل نمی‌دهند.

رابرت دانیلز از IGN

  • امتیاز: ۵۰ از ۱۰۰

در فیلم بخش‌ها و دقایق سرگرم کننده زیادی وجود دارد، اما طرح کلی خوب شریدان آنقدر تقطیع می‌شود که جذابیت‌اش از بین می‌رود. فیلم‌نامه توان کافی برای ایجاد ارتباط میان تنش‌های داخل جنگل و اتفاقات بیرون آن را ندارد، به همین خاطر با وجود بازی خوب آنجلینا جولی بخش‌های کمی از کسانی که آرزو دارند من بمیرم در خاطرمان باقی خواهد ماند.

منبع: Metacritic

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.