منتقدان درباره‌ی فیلم یک مکان ساکت 2 چه می‌گویند؟

[ad_1]

کم‌تر از یک هفته تا اکران فیلم «یک مکان ساکت ۲» (A Quiet Place Part II) زمان باقی مانده و حالا رسانه‌های معتبر بررسی‌های خود از این فیلم ترسناک و مورد انتظار را منتشر کرده‌اند.

فیلم «یک مکان ساکت» به کارگردانی جان کرازینسکی در سال ۲۰۱۸ به موفقیتی فراتر از انتظار دست یافت. این فیلم به خاطر عملکرد تیم بازیگری، اتمسفر، کارگردانی و طراحی صدای جذابش بسیار مورد تحسین قرار گرفت و با بودجه‌ای کم‌تر از ۲۱ میلیون دلار به فروشی بالغ بر ۳۴۰ میلیون دلار رسید تا به یک موفقیت تجاری قابل توجه برای پارامونت پیکچرز تبدیل شود. سومین فیلم بلند داستانی کرازینسکی در مقام کارگردان نظر مثبت منتقدان و سینمادوستان حرفه‌ای را هم به خود جلب کرد و به همین خاطر ساخت دنباله‌ی آن خیلی زود در دستور کار قرار گرفت.

یک مکان ساکت ۲ برای اکران در اسفندماه سال ۱۳۹۸ (۸ مارس ۲۰۲۰) برنامه‌ریزی شده بود، اما دنیاگیری کروناویروس باعث شد ادامه‌ی داستان خانواده‌ی ابوت با حدوداً یک سال تاخیر به سینماها بیاید. پیرنگ محوری این فیلم کمی پس از اتفاقات فیلم نخست رقم می‌خورد و طی آن اِوِلین و لی به همراه فرزندان‌شان باید با وحشت دنیای بیرون روبه‌رو شوند و در سکوت برای بقا بجنگند. آن‌ها پا به دنیای ناشناخته‌ها می‌گذارند و خیلی زود می‌فهمند موجوداتی که با صوت شکار خود را می‌یابند، تنها تهدید پیش روی‌شان نیستند. همچنین در بخش‌هایی از فیلم نیز نگاهی به روزهای آغازین تسخیر کره‌ی زمین توسط هیولاهای وحشتناک حاضر در اثر و چگونگی نخستین برخورد انسان‌ها با این موجودات ترسناک انداخته می‌شود.

تا به این ساعت در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس ۷۱ و ۲۸ بررسی امتیاز ۹۳ از ۱۰۰ و ۷۳ از ۱۰۰ برای این فیلم ثبت شده است که نشان می‌دهد با فیلم ترسناک قابل تأملی مواجه هستیم.

گزیده‌ی نقدهای یک مکان ساکت ۲

دیوید رونی از هالیوود ریپورتر

  • امتیاز: ۹۰ از ۱۰۰

با یک فیلم نفسگیر دیگر مواجه هستیم که به طرز ماهرانه‌ای ساخته شده است. یک مکان ساکت ۲ باعث می‌شود با شنیدن کوچک‌ترین صدایی عصبی و وحشت‌زده شوید.

کیت اربلند از ایندی‌وایر

  • امتیاز: ۸۳ از ۱۰۰

طی این سال‌ها توانایی‌های جان کرازینسکی برای خلق آثار اکشن و ترسناک بیشتر مورد توجه قرار گرفته، اما او هیچ‌گاه از خلق موقعیت‌هایی احساسی و درامی انسانی غافل نشده است. کرازینسکی هرگز قصد نداشته مردی ترسناک باشد، اما به خوبی می‌داند چه چیزی مردم را می‌ترساند. در بازگشت خانواده‌ی ابوت نقاط قوت فیلم قبلی با عناصر جدید و خلاقانه‌ای ترکیب شده و اثر متعادلی ایجاد کرده‌اند تا مخاطب به هنگام دیدن فیلم سرگرم شود.

ریچارد اسکات لارسون از اسلنت

  • امتیاز: ۷۵ از ۱۰۰

وقتی اهمیت خانواده و میراث باعث ایجاد تنش در فیلم می‌شود، کرازینسکی در منطقه امن خود قرار می‌گیرد. در فیلم توجه ویژه‌ای به کودکان خانواده شده است و در چند صحنه با گرفتار شدن آن‌ها با پویایی و هوشمندی تعلیق و هیجان ایجاد می‌شود. برخلاف بسیاری از فیلم‌های ترسناک که در اغلب دقایق به طور آشکار دشمن اصلی و پلید داستان را به ما نشان می‌دهند، در یک مکان ساکت ۲ در برخی سکانس‌ها نشانه‌ی واضحی از هیولاهای فیلم به چشم نمی‌خورد و همین باعث می‌شود بیننده مدام به دنبال نشانه بصری یا صوتی از آن‌ها بگردد و ترسی عمیق وجود او را فرا بگیرد.

ایان فریر از امپایر

  • امتیاز: ۶۰ از ۱۰۰

یک مکان ساکت ۲ ممکن است به هوشمندی و تازگی فیلم قبلی نباشد، اما همچنان با اثری قدرتمند مواجه هستیم. میلیسنت سیموندز [بازیگر دختر نوجوان فیلم] نقش‌آفرینی تحسین‌برانگیزی دارد و کرازینسکی هم وظایف خود به عنوان یک کارگردان را به درستی انجام داده است.

اکران فیلم یک مکان ساکت ۲ از ۷ خرداد (۲۸ مِی) آغاز خواهد شد و پارمونت پیکچرز قصد دارد ۴۵ روز پس از نمایش این فیلم در سالن‌های سینما، اثر جدید کرازینسکی را از طریق سرویس آنلاین پارمونت پلاس در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد.

منبع: Metacritic

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.