مگی جیلنهال با دختر گمشده همه را راضی کرد (جشنواره ونیز 2021)

[ad_1]

مگی جیلنهال، بازیگر و نویسنده، پس از سال‌ها بازی در فیلم‌های پرفروش، اولین کارگردانی خود را با فیلم آینده نتفلیکس به نام دختر گمشده، تجربه کرده است.

در این فیلم که برگرفته از رمان النا فرانته در سال ۲۰۰۶ با همین نام است، بازیگر برنده اسکار، اولیویا کلمن در نقش اصلی به همراه داکوتا جانسون و چند بازیگر درجه یک دیگر بازی می‌کنند.

جیلنهال بعد از حضور در پروژه‌هایی مانند دانی دارکو و شوالیه تاریکی، این بار در قامت کارگردان پشت دوربین می‌رود. او در سال ۲۰۰۲ برای نقش‌آفرینی در فیلم منشی، نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن شد. هم‌چنین در سال ۲۰۰۹ برای فیلم دل دیوانه، به عنوان نامزد اسکار نقش مکمل زن انتخاب شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «لدا (اولیویا کلمن) که به تنهایی در تعطیلات به سر می‌برد با دیدن یک مادر جوان (داکوتا جانسون) و دخترش در ساحل، تحت تاثیر قرار می‌گیرد. لدا زندگی سختی داشته است و خاطرات تلخ و وحشتناکی دارد و هنوز تحت تاثیر رابطه سخت و باردار شدن زودهنگام خود است. او مجبور است به عنوان یک مادر جوان، انتخاب‌های نامطمئنی داشته باشد و درگیر عواقب آن‌ها شود اما سعی دارد تا مشکلات خود را حل کند.»

همان‌طور که گفته شد در دختر گمشده، اولیویا کلمن در نقش لدا و داکوتا جانسون در نقش نینا بازی خواهند کرد. الیور جکسون کوهن نقش تونی، پیتر سارسگارد نقش پروفسور هاردی و پل مسکال نیز نقش ویل را بازی می‌کنند. جسی باکلی، جک فرتینگ، پانوس کرونیس، اد هریس، روبین الول، داگمارا دومینچیک، آتنا مارتیناند و الی بلیک نیز دیگر بازیگران این فیلم هستند.

دختر گمشده در ۱۷ دسامبر روی پرده سینماها می‌رود و ۳۱ دسامبر در نتفلیکس در دسترس قرار می‌گیرد اما پیش از این تاریخ‌ها، در ۳ سپتامبر در جشنواره ونیز، اکرانی اولیه خواهد داشت. منقدانی که به صورت محدود فیلم را تماشا کرده‌اند، هر کدام نظرات خود را راجع به اولین اثر مگی جیلنهال بیان کرده‌اند که بد نیست آن‌ها را بدانیم.

گزیده‌ی نقدهای فیلم دختر گمشده

تایمز

«کارگردان فیلم با اتکا به تجربه و استعداد خود در دوران بازیگری، در اولین اثر خود به عنوان کارگردان، بسیار مطمئن و پخته ظاهر شده است.»

ایندی وایر

«تعلیق این فیلم مانند زمانی است که می‌خواهید به صورت پیوسته، پوست یک پرتقال را بگیرید و هر لحظه امکان دارد که در جایی، آن تکه پوست، کنده شود.

رپ

«جیلنهال در مواقع لزوم، هم ملایم و هم سختگیرانه عمل می‌کند و با نگاه تیزبینانه خود، تمام احساسات و عناصر را به تصویر می‌کشد.»

ونیتی فیر

«جیلنهال زبانی بصری دلهره‌آوری دارد. او دقیقا می‌داند که چه چیزی را چگونه باید بگوید و ما در ریتم و قاب‌بندی فیلم، تمام حرف‌های او را لمس می‌کنیم.»

ورایتی

«جیلنهال سبکی غیرعادی و عملا مبهم دارد و سعی می‌کند به واسطه اجراهای خوب بازیگران، ضروریات را منتقل کند.»

هالیوود ریپورتر

«بازیگران قوی و بافت روانشناختی داستان، فیلم را به اثری تبدیل می‌کند که باید آن را حتما تماشا کرد. جیلنهال با خویشتنداری و بلوغ ذهنی خود، در اولین اثرش، داستانی فوق‌العاده را نمایش می‌دهد.»

اواردز واچ

«این فیلم، شخصیت‌های زن توانمندی دارد و داستان آن‌ها را با صداقت بی‌رحمانه‌ای نقل می‌کند. هم‌چنین باعث می‌شود که مخاطب در فکر فرو برود که همین موضوع به طور بالقوه می‌تواند ناهمواری طرح داستان را جبران کند.»

منبع: rottentomatoes

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.