نخستین تریلر رسمی انیمیشن لوکا اثر جدید پیکسار منتشر شد

[ad_1]

نخستین تریلر رسمی از انیمیشن «لوکا» (Luca) اثر جدید پیکسار منتشر شده است که ما را با فضای بسیار رنگارنگ و دوست‌داشتنی آن آشنا می‌کند.

همیشه پیدا کردن یک دوست همراه و هم‌عقیده کار دشواری است، اما هنگامی که شما یک هیولای دریایی باشید، آن هم در شهری که مردمش از موجودات افسانه‌ای زیر آب متنفر هستند، پیدا کردن یک دوست خوب واقعا دشوار است! انیمیشن جدید پیکسار درباره‌ی دو موجود دریایی است که دوست‌دارند زندگی در خشکی را تجربه کنند و به همین خاطر در کالبد دو پسربچه‌ی ۱۳ ساله به یک شهر ایتالیایی ساحلی می‌روند، اما ماجرا آنطور که انتظار دارند پیش نمی‌رود و چالش‌های بسیاری پیش پای آن‌ها قرار می‌گیرد.

بر اساس آنچه در نخستین تریلر لوکا مشهود است، پیکسار به نظر در دنیای شلوغ و ماشینی امروز با این انیمیشن قصد دارد زندگی بی‌دغدغه و لذت بردن از تمام لحظات و زمان حال را به هوادارانش یادآوری کند. آلبرتو و لوکا از دوچرخه سواری، دیدن مرغ‌های دریایی و حتی تماشای غروب آفتاب غرق در لذت می‌شوند، در حالی که بسیاری از انسان‌های امروزی آنقدر به زندگی خشک و تکراری خود خو گرفته‌اند که کوچک‌ترین اعتنایی به زیبایی‌های طبیعت ندارند و اینطور که پیداست انیمیشن لوکا در مزمت این سبکِ زندگی است. همچنین تاکید بر پذیرش افراد متفاوت و سازش با انسان‌هایی که از نظر ظاهری و تفکری شبیه به ما نیستند نیز از دیگر تم‌های داستانی اثر جدید پیکسار خواهد بود.

انیمیشن لوکا

کارگردانی این انیمیشن به انریکو کاساروسا سپرده است، فیلم‌سازی که او را بیشتر با انیمیشن کوتاه «La Luna» به‌خاطر می‌آوریم. این انیمیشن توانست نامزد جوایز معتبری همچون بهترین انیمیشن کوتاه اسکار شود. کاساروسا انیمیشن لوکا را بسیار شخصی دانسته است؛ زیرا ماجراهای آن در شهر ریویرا، زادگاه او رقم می‌خورد و به موضوعات احساسی و مهمی همچون ارزش دوستی می‌پردازد. او در این خصوص بیان داشته است:

«دوستی‌های کودکانه تاثیر قابل‌توجهی روی مسیر زندگی ما دارند و آینده افراد را تعیین می‌کنند. این روابط بن‌مایه‌ی داستان و شخصیت لوکا را تشکیل می‌دهند. به همین خاطر انیمیشن لوکا در کنار تصویرگری زیبایی‌های سواحل ایتالیا در یک تابستان فراموش نشدنی، سیر تغییر و تحول شخصیت اصلی‌اش را هم به نمایش در می‌آورد.»

تهیه‌کنندگی انیمیشن لوکا را آندریا وارن برعهده دارد و وظیفه‌ی بازیگری شخصیت‌های لوکا پاگورو و آلبرتو اسکورفانو نیز به جیکوب ترمبلی و جک دیلن گریزر محول شده است. از میان صداپیشگان لوکا نیز می‌توان به جیم گافیگان، مایا رودولف و اما برمن اشاره کرد.

هنوز تاریخ اکران دقیق لوکا مشخص نیست، اما دیزنی و پیکسار قصد دارند در تابستان پیش رو این انیمیشن را راهی سینماها کنند.

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.