نخستین تریلر فیلم احضار 3 منتشر شد؛ بازگشت اد و لورین به دنیای شیاطین

[ad_1]

کمپانی برادران وارنر نخستین تریلر فیلم «احضار ۳» با اسم کامل «احضار: شیطان مرا وادار کرد» (The Conjuring: The Devil Made Me Do It) را منتشر کرد.

اد و لورین وارن با بازی پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا قرار است باری دیگر برای نجات بچه‌های در تسخیر شیاطین و مبارزه به پلیدی‌ها به سینما بازگردند. بنابر ادعای نیو لاین سینما و بردران وارنر قرار است داستانی بسیار هراس‌انگیز را در بستری از ترس، قتل و دخالت نیروهای شر روایت کند؛ اتفاقاتی آنچنان شوکه کننده که حتی محققین رخدادهای فراطبیعی را هم شگفت‌زده می‌کند. همانطور که در این تریلر مشخص است داستان فیلم بر اساس پرونده‌ی جنایی معروف شیطان مرا وادار کرد ساخته شده و به زندگی جوانی به اسم آرن جانسون با بازی روآری اوکانر می‌پردازد که پس از ارتکاب قتل ادعا می‌کند تحت سلطه‌ی شیطان و بدون اراده دست به انجام جنایت زده است. در تاریخ دادگاه‌های ایالات متحده آمریکا این نخستین باری‌ست که یک مظنون به قتل برای دفاع از خود ادعای دخالت موجودی شیطانی را مطرح می‌کند.

اصل ماجرای شیطان مرا وادار کرد به سال ۱۹۸۱ میلادی و کشته شدن آلن بونو، صاحب‌خانه‌ی آرن چاین جانسون به دست وی بازمی‌گردد. پش از این اتفاق خانواده‌ی گِلاتزِل که در همسایگی جانسون زندگی می‌کردند، ادعا کرده بودند پسر ۱۱ ساله‌شان، دیوید گلاتزل توسط شیطان تسخیر شده است. جانسون نیز پس از کشتن صاحب‌خانه‌اش مدعی شده بودن تحت تاثیر شیطان بوده و حتی خاطره‌ای از ارتکاب قتل هم در ذهن ندارد! در جریان این پرونده همسر جانسون در تلاش بود تا قاضی را متقاعد کند که نقش شیطان در انجام جنایت را بپذیرد، اما این توجیهات برای دادگاه غیرقابل پذیرش و در نظر برخی مضحک بود و سرانجام آرن چاین جانسون به ۱۰ تا ۲۰ سال زندان محکوم شد.

اد و لورین وارن محققین اتفاقات فراواقعی هستند که بارها تحقیقات این زوج و ادله آن‌ها برای درست و منطقی بودن ادعاهای‌شان توسط محققان و پزشک قانونی رد شده، ولی آن‌ها همواره مدارکی برای جلب نظر و کسب موافقت عموم مردم و رسانه‌های زرد برای حقیقی نشان دادن گفته‌های‌شان ارائه داده‌اند. چند سال پس از ماجراهای این پرونده جرالد شرت با کمک لورین وارن کتابی به نام «شیطان در کنتیکت» نوشت که به سرگذشت خانواده‌ی گلاتزل می‌پردازد. متن این کتاب نیز عده‌ی بسیاری فریبکارانه و دروغین خوانده شد، اما لورین‌ها همواره آن را واقعی و مطابق حقیقت خواندند!

فیلم احضار 3

احضار: شیطان مرا وادار کرد نخستین فیلم اصلی در این مجموعه‌ی سینمایی است که جیمز وان کارگردانی آن را برعهده ندارد. کارگردانی احضار ۳ به مایکل چاوز سپرده شده و وان به همراه پیتر سفرن در سمت تهیه‌کننده ایفای نقش خواهند کرد. دیوید لسلی جانسون که بیشتر او را به خاطر فیلم‌های «احضار ۲» و «یتیم» به خاطر می‌آوریم، فیلم‌نامه‌ی نسخه‌ی جدید احضار را نوشته است.

فیلم احضار ۳ در تاریخ ۱۴ خرداد (۴ ژوئن) روی پرده خواهد رفت و به طور همزمان از طریق سرویس آنلاین HBO مکس نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *