نقد فیلم دختر شیرین؛ وقتی موموآ احساسی می‌شود

[ad_1]

دختر شیرین یک فیلم هیجان‌انگیز انتقام‌جویانه است که بسیار خودمانی و آشنا است اما اجراهای خوب جیسون موموآ و ایزابلا مرسد و همچنین یک پیچش داستانی جالب، باعث جذابیت فیلم می‌شود.

موموآ در این پروژه نقش اول را بر عهده دارد. این بازیگر که کارنامه پرباری دارد، در این فیلم نقش مردی بدخلق و غمگین را بازی می‌کند که برای زنده ماندن تمام تلاش خود را انجام می‌دهد و در این فیلم از جنبه‌های احساسی بازی خود بهره می‌برد. دختر شیرین، مفهوم یا چیز جدیدی ارائه نمی‌دهد اما با این وجود و با تمام عناصر موجودش، اثری سرگرم‌کننده است.

داستان درباره ری کوپر (موموآ) است که می‌خواهد از شرکت دارویی که مسؤول مرگ همسرش بر اثر سرطان است، انتقام بگیرد. پای دختر نوجوانش، ریچل (مرسد) هم به این ماجراجویی خطرناک باز می‌شود. گرگ هورویتز و فیلیپ آیزنر، فیلم‌نامه‌نویسان فیلم، پیچش‌های جالبی در داستان گنجانده‌اند تا هیچ‌کس نتواند آینده فیلم را حدس بزند اما در کل، مسیر فیلم قابل پیش‌بینی است. فیلم نتیجه‌ای واضح دارد که می‌توان آن را از همان لحظات اول متوجه شد.

جیسون موموآ

گزیده نقدهای فیلم دختر شیرین

هالیوود ریپورتر

«تعداد کم شخصیت‌ها و پیچش داستانی فیلم، جلوی قابل پیش‌بینی بودن داستان را نمی‌گیرد.»

داستان هم قابل پیش‌بینی و هم غیر‌معمول است و فیلم ارتباط و شباهت بسیاری با فیلم‌هایی مانند جاده‌ای به پالوما (اولین تجربه کارگردانی موموآ)، سریال شبکه ساندس در سال ۲۰۱۵ به نام جاده‌ی قرمز و فیلم‌ اکشن بریون در سال ۲۰۱۸ دارد. موموآ توانایی بازیگری خود را در دختر شیرین نشان می‌دهد و باید گفت که او برای بازی در نقش مردی خوش‌تیپ اما معمولی، بسیار مناسب است. شاید باور کردن این موضوع که نام‌خانوادگی مردی مانند موموآ، کوپر باشد، دشوار است اما عملکرد او خوب و باورپذیر است. او بازی احساسی، از خود به نمایش می‌گذارد، به‌خصوص در صحنه‌هایی که متوجه می‌شود همسرش دچار سرطان شده است. این کاراکتر شاید احساسی‌ترین شخصیت موموآ در کارنامه کاری او باشد و موموآ با جذابیت طبیعی خود، قلب مخاطبان را به دست می‌آورد و آن‌ها را در ناامیدی مطلق قرار می‌دهد اما در ادامه‌، تماشاگران را با خود به جست‌وجوی عدالت می‌برد.

لس‌آنجلس تایمز

«موموآ به طور باورنکردنی، بازی خوبی به‌عنوان یک فرد درد‌کشیده ایفا می‌کند اما فیلم‌نامه فیلم، کمی به هم ریخته و شلوغ است و اجرای خوب او را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.»

نقش مقابل او، ریچل با بازی ایزابلا مرسد است. او به‌تازگی نام خود را با بازی در پروژه بتگرل برادران وارنر و DC، بر سر زبان‌ها انداخت و با اجرای خوب او در دختر شیرین، می‌توان ظهور یک ستاره اکشن را مشاهده کرد و دلیل انتخاب او برای بازی در این فیلم را فهمید. او تعادل خوبی بین یک شخصیت آسیب‌پذیر و کاراکتری انتقام‌جو ایجاد می‌کند. مرسد به‌خوبی از پس صحنه‌های اکشن و احساسی فیلم برآمده است و در اجرای خود، اعتماد به نفس بالایی دارد که قابل توجه است. با این حال، همان‌طور که باور این موضوع دشوار به نظر می‌رسد که موموآ یک فرد معمولی به نام ری کوپر است، باور این هم سخت است که یک دختر نوجوان در حال فرار، زمان کافی برای استفاده از خط چشم و برق لب و در کل، آرایش کردن داشته باشد. این قضیه نکته‌ی کوچکی است اما یکی از نقاط ضعف این فیلم نسبتا پرتنش و جدی است. جدا از این، مرسد مطمئنا ستاره‌ای آینده‌دار است که باید کارهای او را پیگیری کرد، زیرا خود را با پروژه‌های بسیار متفاوت به چالش می کشد. علاوه بر این، او در فیلم، نقشی پررنگ و مؤثر در کنار جیسون موموآ ایفا می‌کند،‌ نقشی که اغلب در این نوع فیلم‌ها به زنان پیشنهاد نمی‌شود اما مرسد آن را به‌خوبی اجرا می‌کند.

جیسون موموآ

ورایتی

«این فیلم، اکشنی خوب و درام خانوادگی غم‌انگیزی دارد که باعث جذابیت آن شده است. این پروژه اثری با بودجه‌ی کم است و به‌تازگی خیلی کمتر به این گونه فیلم‌ها در هالییوود بها داده می‌شود اما شاید بهتر است تجدید نظر کنند.»

شاید آن‌چه واقعا این فیلم را جذاب کرده است، فیلم‌برداری مؤثر، حرکات بدلکاران، ریتم و سرعت خوب آن باشد. فیلم بیش از یک ساعت و ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد و زمانش، به اندازه و مناسب است و احساس طولانی بودن به مخاطب دست نمی‌دهد. لازم به ذکر است که مدت زمان فیلم، نباید بر لذت فرد از آن، تأثیر بگذارد اما اگر یک فیلم، داستان و ریتمی ضعیف داشته باشد، ساعت و گذشت زمان، تنها چیزی است که مخاطب به آن فکر می‌کند. داستان فیلم به گونه‌ای است که قبل از این که احساس یکنواختی کنید یا از شخصیت‌ها خسته شوید، فیلم به پایان می‌رسد. با این حال، اکشن این اثر به طرز جالبی، وحشیانه و هیجان‌انگیز است و مهم‌تر از همه، سرعت خوبی دارد. بری آکروید، فیلم‌بردار پروژه، فضایی واقع‌گرایانه را ایجاد کرده است و صحنه‌های مبارزه و تعقیب را واقعی و باورپذیر جلوه می‌دهد. برایان مندوزا، در اولین تجربه کارگردانی خود، ثابت می‌کند که فیلم‌ساز ماهری است اما باز هم در ساخت آثار اکشن، جای پیشرفت دارد. با این حال، این اثر، فیلمی مهیج، انتقام‌جویانه و ناب است. مندوزا قطعا در مدت ده‌ساله همکاری خود با موموآ، چیزهای زیادی یاد گرفته است و دختر شیرین به‌عنوان اولین فیلم او، اثری بسیار چشم‌گیر است.

دختر شیرین چیز جدیدی ارائه نمی‌دهد اما حداقل از آن لذت می‌برید. در این فیلم، باید توجه خود را به موموآ و مرسد معطوف کنید و همچنین کار خوب مندوزا را زیر نظر بگیرید. با این حال، قطعا نیروی محرک فیلم، موموآ است. بسیاری از افراد، به احتمال زیاد، کار او را فقط در بازی تاج و تخت و آکوامن دیده‌اند. دختر شیرین، توانایی بازیگری او را به رخ می‌کشد و بینندگان را تشویق می‌کند تا به آثار دیگر او هم نگاهی بیاندازند. موموآ در طول حرفه خود، انتخاب‌های جالبی انجام داده است که جنبه‌های مختلف توانایی‌ها و علایق بازیگری او را نشان می‌دهد و دختر شیرین مطمئنا ویترین مهارت‌های اوست.

منبع: screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *