هر آن‌چه درباره‌ی فیلم جدید تیغه می‌دانیم • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

مدت‌های مدیدی در انتظار فیلم تیغه صرف شده و قسمت بعدی آن از دنیای سینمایی مارول سرانجام در راه است. مارول استیسی اوسی کوفور را برای بازآفرینی فیلم‌نامه‌ای استخدام کرده که بلاخره پای شکارچی خون‌آشام معروف را به دنیای سینمایی مارول باز خواهد کرد. مارول بسام طارق را برای هدایت پروژه انتخاب کرده است. او بیشتر به خاطر کار بر روی پروژه‌ی موگول موگلی معروف است.

فیلم جدید تیغه نخستین‌بار در ماه ژوئیه ۲۰۱۹ و در جریان رویداد کامیک‌کان سن‌دیه‌گو معرفی شد. کوین فایگی رئیس استودیو مارول فیلم را اعلام و تایید کرد ماهرشالا‌ علی برنده‌ی چندین جایزه‌ی اسکار نقش اول فیلم را بازی می‌کند. سه‌گانه‌ی اصلی تیغه با بازی وسلی اسنایپس حتی با بی‌توجهی منتقدان به محبوبیت بسیار بالایی دست پیدا کرد. این فیلم‌ها قهرمان خون آشام مارول را در روز نیز ظاهر کرد و محبوبیت او را بیشتر افزایش داد، همچنین بانی مجموعه‌ی تلویزیونی کوتاهی نیز شد.

با اکران فیلم چشم همه به این اثر بازآفرینی جدید دوخته خواهد شد و به نظر می‌رسد ارزش تماشا را دارد. هنوز روزهای ابتدایی ساخت این فیلم است و اطلاعات زیادی از پروژه در دست نیست اما چند جژئیات مهم درباره‌ی درون‌مایه‌ی داستان و جزئیات بازیگران تا تاریخ فیلمبرداری و اکران این فیلم آینده‌ی دنیای مارول وجود دارد.

عنوان تیغه‌ی جدید

برخی شایعات در فضای مجازی مبنی‌بر نام‌گذاری این فیلم به عنوان تیغه: قاتل خون‌آشام است اما این موضوع اعلام یا تایید نشده است. با توجه به این‌که این عنوان بسیار شبیه به عنوان فیلم بافی به نظر می‌آید، بعید است مارول به این سمت‌وسو برود. به‌ نظر می‌رسد همانند فیلم وسلی اسنایپس در سال ۱۹۸۸ فقط با عنوان تیغه معرفی شود.

بازیگران تایید شده‌ی تیغه‌ی جدید

تیغه

ماهرشالا علی تنها بازیگری است که حضور وی در لیست بازیگران تایید شده است. مارول حتی فیلم‌نامه‌ی تایید شده‌ای را نیز در اختیار ندارد، احتمالا تا مدت‌ها نیز خبری از بازیگران نیز نخواهد بود.

شخصیت‌های تایید شده‌ی تیغه‌ی جدید

با توجه به این‌که فیلم در مراحل اولیه تولید قرار دارد تنها شخصیتی که برای فیلم تایید شده است نیز خود شخصیت تیغه با بازی علی است. با توجه به این‌که فیلم جدید باید این شخصیت را در دنیای مارول ادغام کند احتمالا برخی از قهرمانان و شروران جهان مارول در این فیلم ظاهر شوند که ممکن است دکتر استرنج یا اسکارلت ویچ باشد. استرنج و تیغه بخشی از تیم پسران نیمه شب مارول بوده‌اند که بزرگترین قهرمانان فراطبیعی دنیای کمیک را گردهم آورده است. آیا باز هم با تیم مارولی پسران نیمه شب دیداری مجدد خواهیم داشت؟

حال که صحبت از دیگر شخصیت‌های قهرمانان شد اگر شخصیت ددپول در فیلم جدید تیغه ظاهر شود کار بسیار عالی از آب درمی‌آید، رینولدز در سومین فیلم تیغه: سه‌گانگی حضور داشت و نقش هانیبال کینگ را بازی کرد. اگر وید با تیغه ملاقات کند فیلم می‌تواند از این رویارویی به عنوان نقطه عطف فیلم استفاده کند‌. فارغ از این مثال‌ها باید منتظر ماند و دید چه شخصیت‌هایی برای فیلم معرفی خواهند شد. به هر حال تیغه در کمیک‌ها لیستی بلندبالا از متحدان و دشمنان دارد و احتمالا متحدانی که حال دشمنند و دشمنانی که اکنون متحد هستند. از دیکن فراست خون‌آشامی که پدر تیغه است تا دراکولای افسانه‌ای که دشمنِ دشمن تیغه است به معنای واقعی کلمه هر کس احتمال دارد در فیلم حضور پیدا کند.

زمان فیلم‌برداری تیغه‌ی جدید

زمان برنامه‌ریزی شده‌ برای شروع فیلم‌برداری ژوئیه‌ی سال ۲۰۲۲ است و احتمالا محل آن استودیو تریلث‌در آتلانتای ایالت جورجیا خواهد بود که البته هیچ کدام تایید نشده است. در این ‌مورد ابتدا گزارش شد تولید فیلم در اواخر سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود. اما به گفته نشریه‌ی هالیوود ریپورتر این تاریخ پس از آنکه استیسی اوسی کوفور روی کار آمد به تعویق افتاد تا استودیو بتواند مدتی با او روی فیلم‌نامه کار کند. احتمالا تا جایی‌که مانعی سر راه فیلم‌برداری پیش نیاید، فیلم به برنامه‌ریزی فعلی خود ادامه می‌دهد.

ورود تیغه‌ی جدید به خطوط زمانی مارول

تیغه

با اعلام فیلم جدید تیغه در رویداد کمیک سن‌دیگو  کوین فایگی به استیو وینتراب مالک سایت کلایدر گفت که فیلم خون‌آشام آینده بخشی از فاز پنجم خواهد بود نه فاز چهارم، این بدان معناست که احتمالا وقایع فیلم پس از حوادث تکان‌دهنده چندجهانی در دکتر استرنج ۲ و دیگر تغییرات عمده‌ در فیلم‌هایی مانند مرد مورچه‌ای و زنبورک: کوانتومانیا و چهار شگفت انگیز اتفاق می‌افتد. البته اگر تصمیم بر این باشد که تیغه در زمان گذشته باشد این جریانات فرق خواهد داشت، تصمیمی که مارول برای بیوه‌ی سیاه و کاپیتان مارول گرفت. با توجه به این‌که فیلم در مراحل اولیه تولید است هنوز این احتمال وجود دارد که فیلم در فضای فاز چهارم به اکران برسد. اگر چنین باشد بعد از وقایع دکتر استرنج ۲ خواهد بود اما می‌توان با اطمینان گفت که در حال حاضر هیچ تاییدی در این مورد صورت نگرفته است. احتمالا با نزدیک شدن فیلم به زمان تولید اطلاعات رسمی در مورد جدول زمانی و تصمیمات تیغه‌ی جدید منتشر خواهد شد.

رده‌ی سنی تیغه‌ی جدید

کوین فایگی در فوریه ۲۰۲۱ و هنگام سخنرانی در پنل استودیو مارول در جمع انجمن منتقدان تلویزیونی هیاهویی ایجاد کرد و گفت که علاوه‌بر ددپول ۳ ممکن است برای فیلم‌های آینده به رتبه‌بندی سنی زیر سیزده سال پایبند باشد. صحبت‌های او را در متن زیر بخوانید.

«همه‌ی کارهایی که برای کودکان و بزرگسالان انجام می‌دهیم جزئی از هدف ماست. احتمالا سوال شما بیشتر در مورد طبقه‌بندی بزرگسالان یا بالای هفده ساله‌ها است. به غیر از ددپول که قبلا خود را به عنوان ژانر و رتبه‌بندی خاص تثبیت کرده است، گفته بودیم برای شروع به کار بر روی آن هیچ مشکلی نخواهیم داشت. خط داستانی، شخصیتی، رده‌بندی بالای سیزده سال، لحن فیلم و رتبه‌بندی‌هایی که تا این لحظه استفاده شده هیچ‌کدام مانع راه ما نبوده است. اگر این اتفاق افتاده بود قطعا در مورد آن بحث خواهیم کرد اما تا به‌ حال این موضوع هیچ‌گاه اتفاق نیفتاده است. ما تمام داستانی که مدنظرمان است همراه با لحن و درجه‌بندی سنی آن نیز تنظیم شده است.»

آیا این حرف‌ها به این معناست که تیغه جدید در رده‌بندی سنی بالای هفده سال نخواهد بود؟ احتمالا نیست. سه گانه تیغه وسلی اسنایپ دارای رتبه بالای هفده سال بود که تصمیم درستی نیز بود بنابراین اگر بازآفرینی با سطح خون و خشونت آن فیلم‌ها مطابقت نداشته باشد بسیاری از طرفداران را ناامید خواهد کرد. حتی اگر فیلم جدید بالای سیزده سال باشد و فقط روی جنبه‌های وحشت خود تمرکز نکند باز هم می‌تواند فیلمی ارزشمند باشد. در حال حاضر فقط باید منتظر ماند و دید رده‌بندی واقعی فیلم چه خواهد بود.

داستان تیغه‌ی جدید

تیغه

همان‌طور که گفته شد فیلم‌نامه‌ی فیلم جدید تیغه هنوز نهایی نشده است، بنابراین هیچ خبری هم در مورد داستان آن وجود ندارد. احتمالا با نزدیک شدن به شروع فیلم‌برداری خلاصه داستان یا جزئیاتی از داستان فیلم دریافت خواهیم کرد. البته داستان اصلی کمیک این شخصیت مشخص است و می‌تواند پایه‌ای برای داستان فیلم آینده باشد. مادر تیغه هنگامی که او را باردار بود مورد حمله یک خون‌آشام قرار گرفت. پس از زایمان مادر او مرد اما نوزادی نیمه‌انسان و نیمه‌خون‌آشام به دنیا آورد که اریک بروکس نام گرفت. او بزرگ‌تر شد و با عنوان تیغه از توانایی‌های خود به عنوان یک دی‌واکر برای شکار سایر خون آشام ها استفاده کرد. دی‌واکر‌ها حساسیتی به نور خورشید ندارند.

با گذشت بیش از بیست سال از اکران اولین فیلم تیغه، فیلم جدید می‌تواند خلاصه‌ای از داستان اصلی ارائه دهد تا طرفداران جدید بتوانند وارد بطن داستان شوند البته ممکن است که مارول از خلاصه‌ی داستان بگذرد و مستقیم وارد داستان شود. گزینه‌ی دیگر این است که تیغه در فیلمی دیگر معرفی شود سپس در فیلم جدید به شخصیت او پرداخته شود. این روش در فیلم مرد عنکبوتی تام هالند استفاده شد و احتمالا برای تیغه نیز کار می‌کند.

در هر صورت بازآفرینی چندان پای‌بند کمیک نخواهد بود. گفت‌گوی بسام طارق با سایت گیزمودو در مورد این موضوع را در زیر بخوانید.

«عالی است، آن‌طور که فکر می‌کردم موضوع برای مردم نامشخص نیست‌ من از این موضوع بسیار هیجان‌زده هستم. واقعیت این است که تیغه به هیچ عنوان شخصیت اصلی نیست. در برخی کمیک‌ها نام او فرد است یا همان‌طور که می‌دانید به جای اریک بروکس عنوان تیغه را دارد. می‌توانم بگویم در فیلم جدید شخصیت از داستان مهم‌تر است.»

تاریخ اکران فیلم جدید تیغه هنوز اعلام نشده است اما می‌شود حدس‌ و گمان‌هایی در این مورد زد. مارول در حال حاضر دو تاریخ اکران اختصاص داده نشده در تاریخ ۲۸ ژوئیه‌ و ۳ نوامبر سال ۲۰۲۳ دارد. اگر فیلم‌برداری تیغه در ژوئیه‌ی ۲۰۲۲ آغاز شود به راحتی می‌توان هر دو تاریخ را معین کرد. مارول همچنین فیلم جدید از سری چهار شگفت‌انگیز را پیشرو دارد بنابراین سوال این است که کدام فیلم ابتدا اکران خواهد شد.

اگر مارول بخواهد فاز چهارم را با چهار شگفت‌انگیز به پایان برساند سپس تیغه را اکران کند محتمل ترین حدس این است که تیغه در ماه نوامبر و دقیقا بعد از هالووین ۲۰۲۳ اکران شود. البته همه‌ی این صحبت‌ها در حد حدس و گمان است و نمی‌شود به آن‌ها استناد کرد. طرفداران باید منتظر تایید رسمی مارول برای تاریخ اکران بمانند.

استودیو برنامه بازآفرینی را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرده است بنابراین می‌شود صبر بیشتر داشت، فیلم سرانجام بر پرده‌ی سینما ظاهر خواهد شد. به‌ نظر می‌رسد تیغه‌ی جدید فیلمی عالی خواهد بود.

منبع: Collider

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *