واکنش مدس میکلسن به بازسازی فیلم اسکاری یک دور دیگر توسط دی‌کاپریو

[ad_1]

مدس میکلسن ستاره‌ی نام‌آشنای دانمارکی سینما که با فیلم «یک دور دیگر» موفق شد بار دیگر بدرخشد و این فیلم را برنده‌ی جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم بین‌المللی کند، به خبر بازسازی این فیلم به زبان انگلیسی توسط لئوناردو دی‌کاپریو واکنش نشان داده است. این بازیگر که سابقه‌ی حضور در فیلم‌های ابرقهرمانی مثل «دکتر استرنج» و «روگ وان» را نیز در کارنامه‌ی خود دارد، توانست نامزدی بهترین کارگردانی جوایز اسکار را نیز نصیب کارگردان فیلم «یک دور دیگر» یعنی توماس وینتربرگ کند. دوشنبه‌ی بعد از مراسم اسکار شرکت فیلم‌سازی «اپین وی پروداکشنز» که متعلق به بازیگر محبوب و توانمند هالیوودی یعنی لئوناردو دی‌کاپریو است، توانست در کشمکشی سخت، حق امتیاز ساخت نسخه انگلیسی زبان فیلم «دور دیگر» را تصاحب کند و گویا دی‌کاپریو که ۶ نامزدی اسکار و یک جایزه از این مراسم را در کارنامه‌ی خود دارد، به احتمال زیاد به عنوان نقش اصلی در این فیلم ظاهر خواهد شد.

فیلم «یک دور دیگر» که عنوان اصلی آن به زبان دانمارکی «Druk» است و ترجمه‌ی آن «مست» است، برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ و در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش در آمد و پس از اینکه به صورت آنلاین در شبکه اینترنتی هولو به پخش شد، محبوبیتش مجددا افزایش یافت. این فیلم داستان چهار معلم دبیرستانی را دنبال می‌کند که در میانه‌ی بحران میان‌سالی خود هستند و تصمیم می‌گیرند تا آزمایشی را اجرا کنند که بر پایه‌ی نظریه‌ی روان‌پزشک نروژی فین اسکاردرود است.

این روان‌پزشک معتقد است که انسان‌ها به هنگام تولد، ۰/۰۵ درصد الکل در خون خود دارند که بسیار کم است و اگر سطح الکل خون از این مقدار فراتر برود، خلاقیت و بازدهی انسان افزایش می‌یابد. این نظریه در ابتدا باعث می‌شود که این چهار معلم دست به ماجراجویی بزنند و صحت حرف این روان‌پزشک را آزمایش کنند که به نظر‌ می‌رسد تجربه‌ای لذت‌بخش و خاص است، اما زمان زیادی نمی‌گذرد که این لذت آنی به یک فاجعه تمام عیار تبدیل می‌شود.

حالا در مصاحبه‌ای که میکلسن با مجله‌ی انترتینمنت ویلکی انجام داده است، نظر خود را درباره‌ی بازسازی این فیلم گفته است. وینتربرگ و و نویسنده‌ی همکارش در فیلم، توبیاس لیندهولم به عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی در این بازسازی حضور خواهند داشت. گرچه آن‌ها دیگر عهد‌ه‌دار کارگردانی و نویسندگی فیلم جدید نیستند. در حالی که میکلسن اندکی شک و تردید در مورد بازسازی فیلم دارد، اما درباره‌ی اینکه که قرار است داستان فیلم از زاویه‌ی دیگری روایت شود کنجکاو است:

«گرچه بازسازی یک فیلم همواره دشوار است، اما از طرفی می‌‌فهمم که چرا اینگونه است. به این دلیل که شاید افراد زیادی فیلم اصلی را نگاه کنند، ولی حتی با این اوصاف نیز چیز بزرگی نیست. البته باید بگویم که تردید دارم آمریکایی‌های زیادی این فیلم را تماشا کرده باشند. پس با این حساب بازسازی فیلم جالب خواهد بود. برخی از تفاوت‌های فرهنگی درباره‌ی نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد که از کشور به کشوری دیگر فرق می‌کند، به خصوص اگر پای دو کشور دانمارک و آمریکا در میان باشد. همه‌ی افراد این سوال را از خود می‌پرسند: آیا این کاری که انجام می‌دهیم، در آمریکا نیز به اینگونه است و اگر این‌ طور نیست چه تفاوتی دارد؟ البته شاید هم نمی‌پرسند. منظورم این است که فیلم درباره‌ی این است که زندگی را در آغوش بگیرید، قدر لحظات را بدانید و خودتان را دوباره پیدا کنید. به نظرم اگر آن‌ها بتوانند به این هدف دست پیدا کنند، می‌توانند اندکی آزادی با نوشیدنی الکلی داشته باشند».

اخبار بازسازی دی‌کارپریو از فیلم «دور دیگر»، با واکنش‌های متفاوتی در فضای مجازی مواجه شده است. به این دلیل که ایده‌ی بازسازی هالیوودی از فیلم‌های موفق بین‌المللی با فیلم اصلی گرچه در ابتدا شاید جالب به نظر برسد و برخی نمونه‌های موفق نیز دارد، اما نسخه‌ی بازسازی‌شده با فیلم اصلی از زمین تا آسمان متفاوت است و سینما‌دوستان را ناامید می‌کند. با این حال وینتربرگ در اظهار نظری درباره‌ی این بازسازی گفته است که او پر از امید و کنجکاوی است که اندکی غافلگیرکننده است. به این دلیل که «دور دیگر» فیلمی بسیار شخصی برای محسوب می‌شود. وقتی او برای دریافت جایزه‌ی اسکار خود روی صحنه رفت تا سخنرانی کند، فاش کرد که قرار بود دخترش در این فیلم بازی کند ولی در حادثه‌ی تلخ تصادف خودرو که  درست به  هنگام ساخت فیلم رخ داده است، جان خود را از دست داده است.

میکلسن نظر بسیار دقیق و زیرکانه‌ای درباره‌ی تفاوت‌های فرهنگ نوشیدن در آمریکا و دانمارک داده است که باعث می‌شود ترجمه‌ی این فیلم دشوار شود. او همچنین این نکته را نیز به صحبت‌های خود افزود که در کنار مصرف افراطی نوشیدنی‌های الکلی، این فیلم درامی است که زندگی را با صداقتی خاص به تصویر می‌کشد که باید تمرکز اصلی در بازسازی این فیلم نیز روی همین موضوع باشد.

منبع: Screen Rant

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.