چرا جک نیکلسون از بازیگری کناره‌گیری کرده است

[ad_1]

جک نیکلسون بازیگر افسانه‌ای هالیوود و نمادی از فرهنگ پاپ است، اما از سال ۲۰۱۰ از بازیگری کناره‌گیری کرد. چرایی کناره‌گیری او همیشه سوالی برای دوستداران سینمای بوده است.

نیکلسون که از سال ۱۹۵۴ تا ۲۰۱۰ یک بازیگر فعال در هالیوود بود، شغلی را برای خود رقم زد که باعث حسادت اغلب بازیگران دیگر شد. نیکلسون که ۱۲ نامزدی اسکار دارد و سه بار نیز برنده‌ی این جایزه شد؛ نه‌ تنها از نظر علاقه‌مندان به سینما، بلکه از منظر خود این صنعت نیز یک اسطوره است. اگر مشاهیر و ستاره‌های سینما در یک تالار گرد هم آیند، مطمئنا نیکلسون در بین آن‌ها یکی از اولین‌هاست.

نیکلسون هم‌چنین به دلیل جذابیت‌های بسیار بالا و رفتارهای پشت دوربین، به مردی مورد علاقه‌ی همه تبدیل شده است و هر زمان که در انظار عمومی دیده می‌شد، همه شیفته‌ی او‌ می‌شدند. عشق او به تیم لس آنجلس لیکرز در NBA نیز مشهور است و او تقریبا همیشه هنگام بازی‌ها در کنار زمین ظاهر می‌شود. اکنون دیگر از نیکلسون با ۸۳ سال سن انتظار نمی‌رود مردی باشد که قبلا بوده، اما او مطمئنا زندگی بسیار جالب و موفقی را پشت سر گذاشته است.

نیکلسون بازیگری است که تمایل دارد در هر فیلمی که در آن، چه به‌ عنوان نقش اصلی و چه در نقشی مکمل و فرعی بازی کرده است؛ بسیار در فیلم‌نامه نظر دهد. دیدن مراحل مختلف زندگی حرفه‌ای او جالب توجه است و قطعا میلیون‌ها طرفدار سینما وجود دارند که دوست دارند دوباره وی را در تیتر یک پروژه ببینند. که در این برهه، این اتفاق بسیار بعید به نظر می‌رسد.

چرا جک نیکلسون از سال ۲۰۱۰ به بعد از بازیگری کناره‌گیری کرد؟

برای شفافیت این موضوع باید گفت که جک نیکلسون هرگز رسما بازنشستگی خود از بازیگری را اعلام نکرده است. با این اوصاف، ۱۱ سال از آخرین حضور وی در یک فیلم می‌گذرد، بنابراین قطعا بازنشستگی یک نتیجه‌گیری منطقی است. نیکلسون هرگز دلایل دقیق کناره‌گیری خود از هنر هفتم را بیان نکرد. هرچند یکی از عوامل واضح این تصمیم، شکست و ناکامی کمدی رمانتیک چطور می‌دونستی (۲۰۱۰ How Do You Know) است که در حال حاضر آخرین فیلم او محسوب می‌شود. پیوستن نیکلسون به کارگردان جیمز. ال بروکس‌ بمبی عظیم بود که به‌ نظر می‌رسد این بمب به خوبی برای نیکلسون عمل نکرده است.

جک نیکلسون

فراتر از آن، شایعات مختلفی از سال ۲۰۱۰ منتشر شد مبنی بر این‌که نیکلسون به دلیل عدم سلامت روحی و روانی، دست از فعالیت کشیده است، گرچه او و نزدیکانش قویا چنین ادعاهایی را رد کردند. نیکلسون در مصاحبه‌های مختلف، اعلام کرد که او از آزادی کار نکردن لذت می‌برد، دلش برای مرکز توجه بودن تنگ نشده است و این دوره به او کمک کرد تا با برخی از بدترین ویژگی‌های شخصیتی خود کنار بیاید.

او به هیچ وجه گوشه‌گیر نیست و هنوز هم در جشنواره‌های جوایز، بازی‌های لیکرز و سایر رویدادها جمعی دیده می‌شود. شاید نیکلسون صریحا این حرف را نزده باشد، اما به نظر می‌رسد از بازنشستگی خوشحال است.

با این‌حال، این بدان معنا نیست که او دیگر هرگز بازی نخواهد کرد و از سال ۲۰۱۰ در مرزی بین بازی کردن و بازی نکردن بوده است. در سال ۲۰۱۴ قرار بود نیکلسون در فیلم درام حقوقی قاضی (The Judge) بازی کند. این فیلم در مورد وکیلی اهل شیکاگو بود که پس از مرگ مادرش به زادگاه خود بازگشت، اما در نهایت از پدر قاضی خود در برابر اتهام قتل دفاع کرد. نیکلسون برای نقش اصلی انتخاب شده بود، اما او پیش از پیوستن به پروژه خواستار تغییراتی در فیلم‌نامه شد و در نهایت رابرت دووال این نقش را بازی کرد.

در سال ۲۰۱۷، زمانی‌ که نیکلسون قرارداد بازی در نسخه آمریکایی درام تحسین برانگیز تونی اردمان (Toni Erdmann) را امضا کرد، طرفداران وی دوباره امیدوار شدند‌. هرچند در سال ۲۰۱۸ نظرش عوض شد و از بازی در این نقش عقب نشینی کرد. حتی اگر او دیگر هیچگاه بازی نکند، قطعا هيچ دلیلی برای شرمنده بودن ندارد.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.