چرا فیلم احضار 3 دنیای جدیدی در سری فیلم‌های ترسناک کانجورینگ می‌سازد؟

[ad_1]

کارگردان فیلم احضار: شیطان مرا وادار کرد (The Conjuring: The Devil Made Me Do It)، مایکل چاوز، توضیح می‌دهد که چرا فیلم سوم باید با دو فیلم قبلی متفاوت باشد.

از سال ۲۰۱۳، دنیای احضار پایه اصلی ژانر وحشت بوده‌ است. چندین فیلم از سری فیلم‌های آنابل گرفته تا راهبه و اسپین آف‌هایی از احضار، با تمرکز بر کاوش‌گران ماورالطبیعه، اد و لورین وارن (پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا) تولید شد. در حالی‌که ویلسون و فارمیگا سال ۲۰۱۹ در فیلم آنابل به خانه می‌آید (Annabelle Comes Home) حضور پیدا کردند، اما از زمان احضار ۲ که محصول ۲۰۱۶ است، احضار ۳ اولین نقش‌آفرینی شایسته آن‌ها خواهد بود.

دو فیلم اول احضار بیشتر روی داستان خانه‌های خالی از سکنه تمرکز داشتند، اما شیطان مرا وادار کرد مسیر دیگری را طی می‌کند. این فیلم بار دیگر براساس یکی از ماجراهای واقعی زندگی وارن‌ها ساخته شده‌ و آن دادگاه قتل آرن چین جانسون (روری اوکانر) است. جانسون به جرم قتل محکوم می‌شود، اما چون شیطان او را تسخیر کرده مجرم شناخته می‌شود. احضار ۳ در حالی وارن‌ها را دنبال خواهد کرد که آن‌ها وظیفه دارند حقیقت ادعای جانسون را بررسی کنند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی برای فیلم احضار: شیطان مرا وادار کرد، چاوز توضیح داد که چرا فیلم سوم باید از ماجراجویی‌های قبلی وارن‌ها فراتر رود.

احضار ۳

وقتی نوبت به کارگردانی فیلم احضار ۳ می‌رسد، چاوز مسئولیت جیمز وان که دو فیلم اول را کارگردانی کرد، به عهده می‌گیرد. با این حال، این تغییر کارگردانی تنها تفاوت بین فیلم‌ها نیست و چاوز توضیح داده‌ است که چرا تصمیم گرفتند از قالب معروف احضار خارج شوند. او گفت: «برای این‌که این مجموعه تازگی داشته‌ باشد به نوآوری نیاز بود و ما می‌خواستیم داستان احضار را به روشی که قبلا ندیده‌ایم، تعریف کنیم. این اثر از بسیاری جهات یک فیلم مهیج بسیار فوق‌العاده است. این‌ فیلم به عنوان تاریک‌ترین فیلم مجموعه احضار به بازار عرضه می‌شود و به دلایل زیادی من فکر می‌کنم که واقعا این‌گونه باشد. وقتی جدی به ماجرا نگاه کنید، می‌بینید که این فیلم یکی از بحث برانگیزترین قسمت‌ها است و فکر می‌کنم همه چیز بسیار جذاب و هیجان‌انگیز برای بینندگان باشد.»

ادعای چاوز مبنی بر این‌که همه مجموعه‌ها به نوآوری نیاز دارند، صحیح است. بله درست است که مخاطبان به موارد آشنا بیشتر جذب می‌شوند، اما این بدان معنا نیست که پروژه‌ها باید برای همیشه ثابت بمانند. مجموعه‌هایی که نوسان می‌کنند و چیزهای جدیدی را امتحان می‌کنند، نسبت به آن‌ها که در وضعیتی ثابت باقی می‌مانند، بیشتر دوام می‌آورند و جذاب‌تر خواهند بود. چاوز قبلا توضیح داده‌ بود که چرا احضار ۳ از خانه‌های جن‌زده دور می‌شود.

او در این‌باره گفت: «فیلم‌های قبلی احضار پیش از این طرح خانه‌ی خالی از سکنه را ارائه داده‌ بودند. اکنون، شیطان مرا وادار کرد می‌تواند زندگی تازه‌ای را به این دنیای ترسناک دوست‌داشتنی وارد کند.

وارن‌ها ساخت چندین فیلم ترسناک را در دستور کار دارند و باید منتظر ماند و دید که چه تعداد از آن‌ها فراتر از احضار ۳ به تصویر کشیده می‌شوند. اگر احضار ۳ آخرین مورد باشد، شایسته است که مجموعه با این فیلم که به عنوان تاریک‌ترین قسمت این سری توصیف شده‌ است، به پایان برسد. داستان یک مظنون به قتل که ادعا می‌کند شیطانی که او را تسخیر کرده‌ باعث جنایت او شده‌، یک داستان جنجالی است و قطعا وارن‌ها را وارد قلمرو جدیدی می‌کند. احضار: شیطان مرا وادار کرد قول می‌دهد برداشت تازه‌ای برای این جهان بوده و هم‌چنین یک فیلم بسیار هیجان‌انگیز باشد.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *