چرا نقدهای فیلم سار (Starling) این‌قدر بد هستند؟ • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

استقبال از فیلم جدید ملیسا مک کارتی با وجود بازیگرانی قوی و استعدادهای استثنایی پشت دوربین، بسیار ضعیف بوده است. معمولا انتظار می‌رود ستارگانی مانند مک کارتی، کریس اودود و تیموتی اولفان (بازیگر اصلی فیلم هیتمن) در هر نقشی خوش بدرخشند اما از نظر منتقدان، چنین اتفاقی در فیلم سار رخ نداده است. با این حال، نظرات و نقدهای منفی، بسیار فراتر از عملکرد بازیگران هستند.

خلاصه داستان: داستان فیلم درباره یک زوج متاهل با بازی مک کارتی و اودود است که در تلاش هستند با یک تراژدی در زندگی خود کنار بیایند. اودود در یک مرکز بهداشت روانی در حال بهبودیابی است و مک کارتی نیز به کمک یک دامپزشک که حالا روانپزشک شده است، سعی می‌کند غم و اندوه خود را درمان کند.

در تمام این مدت، مک کارتی سعی می‌کند با رفتار تهاجمی یک سار در حیاط پشتی خانه خود مدارا کند. این فیلم توسط تئودور ملفی کارگردانی شده است که احتمالا بیشتر به خاطر کارهای پرفروشی مانند اشخاص پنهان و وینسنت مقدس که مک کارتی و اودود نیز در آن‌ها بازی کرده‌اند، شناخته می‌شود.

سار

بازیگران بزرگی در فیلم سار حضور دارند اما فیلم نتوانسته است هزینه‌های خود را برآورده کند. سار در حال حاضر، دارای نمره ۲۲ در سایت راتن تومیتوز است که نشان از اثری ضعیف دارد. به طور کلی، انتقادات، بیشتر متمرکز بر وابستگی بیش از حد فیلم به ملودرام است و این که هر لحظه احساسی با لحنی بیش از حد احساسی، تضعیف می‌شود. به ویژه، بسیاری از منتقدان به دلیل تلاش‌های عمدی و آشکار فیلم برای تحت تاثیر قرار دادن تماشاگران، اعتراض کرده‌اند. اما سایر نقدهای منفی سار چه می‌گویند؟

گزیده نقدهای منتقدان درباره فیلم سار

مجله نقد کرمود و مایو

سار یک ملودرام مضحک است که هیچ چیز آن، سر و ته ندارد.

لس‌آنجلس تایمز

وابستگی بیش از حد مت هریس (فیلمنامه نویس) به احساسات و ملودرام برای جلب قلب ما، به جای ذهن ما، موقعیت‌ها و احساسات اصلی فیلم را زیر پا می‌گذارد و نابود می‌کند. بزرگ‌ترین ضعف فیلم، ناتوانی آن در شکل‌دهی یک فکر منسجم است. این اتفاق واقعا شرم‌آور است، زیرا پتانسیل زیادی در داستان و بازیگران وجود دارد که متاسفانه به دلیل یک سری ایده‌های استعاری و بسیار ضعیف، ضایع شده است.

هیچ شکی وجود ندارد که فیلم «سار» یک اثر شکست‌خورده است. برخی از منتقدان به دلیل پتانسیل بلااستفاده بالای فیلم، ناامید و ناراضی هستند اما چندین منتقد برجسته سینما، لحظات واقعی عاطفی فیلم را ستایش کرده‌اند که البته به طور مداوم توسط بقیه فیلم تحت تاثیر قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، در ادامه متن، تعدادی از نقدهای دلسوزانه و ملایم‌تر نسبت به سار را می‌خوانیم:

«لذت تماشای این ملودرام متواضعانه از این نظر بیشتر می‌شود که متوجه می‌شویم هنوز قشر جسوری از فیلمسازان حاضرند ۲۰ میلیون دلار برای یک داستان غم‌انگیز بزرگسالان خرج کنند.»

رسانه کامن سنس

این فیلم اشک‌آور بر نمادگرایی احساسی استوار است و دو بازیگر اصلی آن، ملیسا مک کارتی و کریس اودود، اجرای خوبی به نمایش می‌گذارند.

با توجه به نمره ضعیف فیلم در سایت راتن تومیتوز واضح است که بسیاری از منتقدان حرفه‌ای تحت تاثیر قرار نگرفته‌اند. با این حال، نمره ۷.۵ سایت IMDb نشان می‌دهد که فیلم با استقبال بیشتری از سوی مخاطبان مواجه شده است. پس می‌توان گفت که با وجود برخی نقدهای منفی، سار هنوز مخاطبان خودش را دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.