چه کسی در «انتقام‌جویان: پایان بازی» جلوی مداخله‌ی جاودانگان را گرفت؟

[ad_1]

جاودانگان قرن‌ها بر روی زمین بوده‌اند اما هرگز در بزرگ‌ترین درگیری‌ها، مانند نبرد تانوس و انتقام‌جویان در بازی پایانی، دخالت نکرده‌اند اما سوال اصلی این‌جاست که چه کسی مانع از دخالت آن‌ها شده است و چرا.

حماسه بی‌نهایت به پایان رسیده است اما دنیای سینمایی مارول در فاز ۴ در حال گسترش است و طرفداران بسیاری، منتظر فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی جدید هستند.

در این موج جدید داستان‌ها، شخصیت‌های قبلی، مسیر خود را ادامه می‌دهند و شخصیت‌های جدیدی نیز معرفی می‌شوند. شانگ چی و جاودانگان جز نیرو‌های جدید فاز ۴ هستند و مطمئنا جاودانگان، معادلات ذهنی طرفداران درباره دانسته‌هایشان از این دنیای سینمایی را تغییر می‌دهند.

داستان فیلم جاودانگان به کارگردانی کلویی ژائو، پس از وقایع انتقام‌جویان: پایان بازی اتفاق می‌افتد و تیم جاودانگان را معرفی می‌کند که اعضای آن از یک نژاد بیگانه فناناپذیر هستند و ۷۰۰۰ سال است که بر روی زمین زندگی می‌کنند ولی هرگز در درگیری‌های انسانی، دخالت نکرده‌اند، اگرچه در طول تاریخ، انسان‌ها را در راستای توسعه خود راهنمایی کرده‌اند. جاودانگان در این فیلم، برای محافظت از زمین، در برابر دویانت‌ها، همتایان شیطانی خود، قرار خواهند گرفت و این نبرد، پیامدهای بزرگی را در پی خواهد داشت. مانند هر فیلم دیگر دنیای سینمایی مارول، اکثر جزئیات طرح این فیلم نیز مشخص نیست اما تریلرهای آن، به خوبی نشان می‌دهند که کلیت داستان درباره چه چیزی خواهد بود و هم‌چنین ارتباطات فیلم با فیلم‌های قبلی مارول، به ویژه انتقام‌جویان: بازی پایانی را معلوم می‌کنند.

با نزدیک شدن زمان انتشار جاودانگان، مارول، تریلر نهایی این فیلم را به اشتراک گذاشت که در آن، اعضای مختلف جاودانگان، در مورد نقش خود در زمین صحبت می‌کنند و در این تریلر، برای اولین بار، دویانت‌ها نشان داده می‌شوند و هم‌چنین به طور خلاصه، دلیل عدم دخالت جاودانگان در امور زمین، مانند نبرد تانوس و انتقام‌جویان در بازی پایانی، توضیح داده می‌شود. در این تریلر، علاوه بر این موارد، درباره چیزهای دیگری نیز بحث می‌شود که جای بررسی دارد.

چه کسی جاودانگان را ایجاد کرده است و کنترل می‌کند

جاودانگان

جاودانگان توسط سلستیال‌ها به وجود آمده‌اند که یک نژاد باستانی از موجودات با توانایی‌هایی وسیع در کنترل مواد و انرژی هستند. در کمیک‌ها نیز، جاودانگان توسط سلستیال ‌ها ایجاد شده‌اند که میلیون‌ها سال پیش، به زمین آمدند و چندین آزمایش ژنتیکی انجام دادند که منجر به خلقت دو نژاد متفاوت شد: جاودانگان و دویانت‌ها. سلستیال‌ها اولین اشکال زندگی در جهان هستند و به ایجاد چندجهانی و تکامل زندگی کمک کرده‌اند. آن‌ها هنگام ورود به زمین در عصر حجر، تعدادی از بومیان را جمع‌آوری کردند تا یک سری آزمایشات را انجام دهند و همان‌طور که گفته شد، این آزمایشات، باعث ایجاد دو نژاد متضاد شد.

سلستیال‌ها قبلا هم در دنیای سینمایی مارول معرفی شده‌اند اما معمولا حضور آن‌ها تحت‌الشعاع رویدادها و شخصیت‌های بزرگ‌تر قرار می‌گیرد. آن‌ها مدت ها قبل از طلوع جوامع بین کهکشانی و قبل از آسگاردیان حضور داشتند و برخی از آن‌ها، شخصیت‌هایی کلیدی در تاریخچه سنگ‌های ابدیت هستند. همان‌طور که کالکتور (بنسیو دل‌ تورو) در فیلم نگهبانان کهکشان توضیح داد، یک سلستیال به نام جستجوگر، از سنگ قدرت، برای نابودی کل یک سیاره استفاده کرد و پس از آن، سر بریده شده یک سلستیال دیگر، تبدیل به نوور (محل استخراج اگزیتار) شد. ایگو (کرت راسل)، پدر پیتر کوییل نیز یک سلستیال بود، بنابراین این موجودات در دنیای سینمایی مارول حضوری قوی اما عمدتا کم‌رنگ داشته‌اند و این بار قرار است نقش بزرگ‌تری را ایفا کنند.

چرا جاودانگان اجازه دخالت در امور زمین را ندارند

جاودانگان

سوالی که همیشه در ذهن مخاطبان وجود دارد این است که چرا جاودانگان علی‌رغم این که هزاران سال است روی زمین هستند، هرگز در بزرگ‌ترین نبردها و درگیری‌های زمین دخالت نکرده‌اند، به ویژه هنگامی که تانوس هنگام جمع‌آوری سنگ‌های ابدیت، نیمی از جهان را نابود کرد. این سوال به عنوان پایه و اساس تریلرهای جاودانگان مطرح شده است. در آخرین تریلر، دان ویتمن (کیت هرینگتون) مستقیما از سرسی (جما چان) می‌پرسد که چرا آن‌ها هرگز در هیچ یک از مهم‌ترین نبردها، درگیری‌ها و مسائل تاریخ بشریت شرکت نکرده‌اند و سرسی توضیح می‌دهد که سلستیال‌ها از آن‌ها خواسته‌اند تا زمانی که دویانت‌ها به زمین حمله نکرده‌اند در امور آن دخالت نکنند. این پاسخ شاید کمی ساده به نظر برسد اما به هر حال، جاودانگان به این دلیل به انتقام‌جویان در جنگ ابدیت و بازی پایانی کمک نکردند که دویانت‌ها دشمن اصلی انتقام‌جویان نبودند و مشکلی ایجاد نکردند اما مطمئنا مواردی فراتر از این دلیل وجود دارد. همان‌طور که در خبرهای مختلف بیان شده است، تمام دلایل عدم دخالت آن‌ها، در فیلم جاودانگان بررسی خواهد شد و علاوه بر آن، کوین فایگی در مقطعی از زمان عنوان کرده بود که جاودانگان تاثیرات عمده‌ای بر داستان‌های آینده خواهد گذاشت و حتی همین موضوع می‌تواند با سیاست عدم دخالت آن‌ها مرتبط باشد.

چرا جاودانگان در فاز ۴ دخالت می‌کنند

جاودانگان

اگر جاودانگان از زمان قبل از شروع رویدادهای دنیای سینمایی مارول وجود داشته‌اند، پس چرا موعد فرا رسیدن دخالت آن‌ها این‌قدر طول کشید؟ داستان سه فاز اول دنیای سینمایی مارول که در مجموع به عنوان حماسه بی‌نهایت شناخته می‌شود، بر تانوس و تلاش او برای یافتن سنگ‌های ابدیت متمرکز بود و او می‌خواست با از بین بردن نیمی از زندگی، در جهان، تعادل ایجاد کند. داستان فاز ۴ کمی تغییر می‌کند و چند‌جهانی، به روایت فیلم‌ها اضافه می‌شود. البته عواقب این چندجهانی و جنون و هرج و مرج ایجاد‌شده در قسمت آخر فصل ۱ سریال لوکی، هنوز مشخص نیست. علاوه بر تمام این موارد، آیاکس (سلما هایک) در تریلر، به ظهور چیزی یا کسی اشاره می‌کند که بسیار خطرناک است و آشوبی به پا می‌کند که حتی جاودانگان و دویانت‌ها هم نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند. تریلر نهایی نشان داد که دویانت‌ها قبلا بر روی زمین بوده‌اند و در صحنه‌ای، ایکاریس (ریچارد مدن) را نمایش می‌دهد که از یک بچه در مقابل یک دویانت دفاع می‌کند. بنابراین قطعا باید چیزی متفاوت و جدید در این فیلم ببینیم که باعث می‌شود دوباره، کل تیم جاودانگان دور هم جمع شوند و همچنین احتمالا شاهد حضور خود سلستیال‌ها در این اثر باشیم.

چیزهای زیادی در مورد جاودانگان وجود دارد که مارول آن‌ها را مخفی نگه داشته است. این دنیای سینمایی به خاطر پیچ و خم‌های خود مشهور شده است و قطعا آن‌چه در مورد جاودانگان، نقش آن‌ها در زمین و بایدها و نبایدهای آن‌ها تا الان می‌دانیم، همه‌چیز نیست و پاسخ پرسش‌ها، آن‌طور که به نظر می‌رسد ساده نیستند. متوجه شدیم که جاودانگان از دستورات سلستیال‌ها پیروی کرده و از زمان ورود به زمین، در جنگ‌ها و امور دیگر، دخالت نکرده‌اند اما شاید سلستیال‌ها چیزی را پنهان می‌کنند که تاثیر زیادی بر آینده فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی دنیای سینمایی مارول خواهد داشت و جاودانگان به زودی از آن مطلع خواهند شد.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.