چین با فیلم 1921 کمونیست را در آمریکا و انگلیس تبلیغ خواهد کرد!

[ad_1]

فیلم «۱۹۲۱» که به منظور بزرگداشت حذب کمونیست چین ساخته شده، به زودی در آمریکا و انگلیس اکران خواهد شد.

کروناویروس سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را به یکی از تاریک‌ترین سال‌های جهان تبدیل کرد و اغلب کسب و کارها به خاطر شیوع این ویروس کشنده با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدند و سینما هم از این قاعده مستثنی نبود. سالن‌های سینما در اکثر کشورها برای مدت طولانی تعطیل شدند و پس از بازگشایی هم عموم مردم علاقه چندانی به تماشای فیلم‌های مد نظرشان روی پرده و محیط‌های عمومی نشان ندادند و به همین خاطر فروش فیلم‌ها در آمریکا طی سال گذشته میلادی به کمترین میزان خود از اواخر دهه ۱۹۷۰ رسید. اما اوضاع در کشورهای آسیای شرقی کمی بهتر بود و برای نخستین بار در طول تاریخ مجموع درآمد سینمای چین فراتر از هالیوود رفت و فیلم چینی «هشتصد» با ۴۶۱ میلیون دلار فروش به پرفروش‌ترین فیلم ۲۰۲۰ تبدیل شد و اینطور که پیداست سینمای چین قصد دارد با فیلم پروپاگاندایی و پرهزینه‌ی ۱۹۲۱ به عملکرد مالی خوب خود در سال جاری نیز ادامه دهد.

فیلم ۱۹۲۱ از پنجشنبه‌ی گذشته به عنوان بخشی از جشن صد سالگی بنیان‌گذاری حذب کمونیست چین در سینماهای این کشور روی پرده رفته است. این پروژه‌ی عظیم سینمایی توسط «Tencent Pictures» پشتیبانی شده و کارگردانی آن به طور مشترک برعهده‌ی هوانگ جیانکسین و ژنگ داشنگ بوده است.

حقوق پخش بین‌المللی ۱۹۲۱ در اختیار کمپانی مدیا ایشیا است و این تولید کننده‌ی هنگ کنگ به تازگی اعلام کرده طی ماه‌های آینده فیلم پرهزینه‌ی چینی‌ها را در آمریکا، انگلیس، استرالیا، نیوزلند، سنگاپور و حتی خاورمیانه پخش خواهد کرد. اینطور که پیداست نمایش ۱۹۲۱ در آمریکا و انگلیس به صورت «آنلاین» و از طریق سرویس هوشمند «Trinity Filmed Entertainment» خواهد بود.

۱۹۲۱ طی نخستین آخر هفته‌ی اکرانش در چین ۲۰۹ میلیون یوان (معادل ۳۲.۱ میلیون دلار) فروخته و در صدر جدول باکس آفیس این کشور قرار گرفته است. این فیلم ماه گذشته به عنوان فیلم افتتاحیه‌ی جشنواره بین‌المللی شانگهای اولین نمایش جهانی خود را تجربه کرد. نمایش ۱۹۲۱ در چین با انتقاداتی روبه‌رو شد و احساسات ملی گرایانه‌ی مردم در مورد موضوعات انتخاباتی را برانگیخت. این پروژه جمع کثیری از مشاهیر جوان چینی را برای بازگویی و روایت وقایع ۱۰۰ سال اخیر چین را به خدمت گرفته و شخصیت‌های بزرگ چین همچون مائو تسه تونگ را به تصویر می‌کشد. به همین خاطر برخی رسانه‌ها آن را یک اثر پروپاگاندایی تمام عیار و تبلیغی برای حذب کمونیست چین از دریچه‌ی سینما می‌دانند.

منبع: Variety

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.