۱۲ فیلم مارول که بعد از فیلم جاودانگان اکران می‌شوند (و زمان اکران‌ آن‌ها)

[ad_1]

مارول به تازگی یک گروه کاملا جدید از قهرمانان را به دنیای سینمایی خود معرفی کرده است اما باید گفت که تعداد بیشتری از این ابرقهرمانان به واسطه فیلم‌های بعدی دنیای سینمایی مارول که بعد از جاودانگان منتشر می‌شوند، در آینده معرفی خواهند شد.

استودیوی مارول پس از عدم انتشار آثار خود در سال ۲۰۲۰ به دلیل همه‌گیری (اولین سال بعد از سال ۲۰۰۸ که در آن، فیلمی از مارول اکران نشد) در سال ۲۰۲۱ انبوهی از فیلم‌ها و مجموعه‌های جدید را در راستای برنامه‌های آینده این فرنچایز، پس از حماسه بی‌نهایت، پخش کرد.

سال ۲۰۲۱ با انتشار وانداویژن آغاز شد و استودیو به سرعت با چندین سریال پرمخاطب دیگر از جمله لوکی و شاهین و سرباز زمستان به روند خود ادامه داد. البته آثار سینمایی بودند که سرعت کار را افزایش دادند. بیوه سیاه به طور همزمان در دیزنی‌پلاس و سینماها اکران شد و جنگ حقوقی چند ماهه بین اسکارلت جوهانسون و دیزنی را برانگیخت. اکنون که مجادلات بر سر بیوه سیاه و تاثیرات آن بر دیزنی و هالیوود به پایان رسیده است، مارول به امید تولید محتوایی بیشتر از همیشه، در حال برنامه‌ریزی برای آینده خود است.

استودیو علاوه بر بیوه سیاه، فیلم‌های دیگری مانند شانگ‌چی و افسانه ده حلقه و جاودانگان را هم منتشر کرده است و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت آن‌ها دیده نمی‌شود. از طرف دیگر، مارول در آینده، سریال هاوک‌آی را هم منتشر خواهد کرد، سریالی که در آن، کلینت بارتون احتمالا لباس خود را به کیت بیشاپ (هیلی استاینفلد) بدهد. اوضاع سینمایی مارول، گرم و گرم‌تر خواهد شد، زیرا مارول در چند سال آینده ۱۲ فیلم دیگر از دنیای سینمایی مارول را اکران خواهد کرد و روند ساخت چندین فیلم‌ دیگر را نیز آغاز می‌کند. 

۱. مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home)

مارول

 • کارگردان: جان واتس
 • بازیگران: تام هالند، زندایا، آلفرد مولینا
 • تاریخ انتشار: ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ آذر ۱۴۰۰)

احتمالا مورد انتظارترین فیلم دنیای سینمایی مارول پس از انتقام‌جویان: بازی پایانی و سومین فیلم اختصاصی تام هالند در نقش تار‌انداز نیویورکی، قرار است کمی بیش از یک ماه پس از انتشار جاودانگان در سینماها اکران شود. تب و تاب در سال ۲۰۲۱ به اوج خود رسیده است و همه منتظرند تا بدانند که پس از افشای هویت پیتر پارکر توسط جی جونا جیمز با بازی جی کی سیمونز در پایان فیلم دور از خانه، چه چیزی در انتظار پیتر پارکر است. شایعاتی در این رابطه مطرح شد که برخی از آن‌ها از جمله حضور دکتر اختاپوس با بازی آلفرد مولینا، شخصیت شرور مرد عنکبوتی توبی مگوایر و همچنین بازگشت الکترو با بازی جیمی فاکس تایید شده‌اند.

با این حال، بسیاری از موارد، نامعلوم باقی مانده‌اند. به نظر می‌رسد که مگوایر و اندرو گارفیلد هر دو به عنوان نسخه‌هایی از پیتر پارکر در یک ماجراجویی چند وجهی که با دخالت دکتر استرنج در جادو آغاز می‌شود، ظاهر می‌شوند. گفته می‌شود که مدت زمان فیلم، بیش از دو ساعت و نیم است. پس مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، زمان زیادی برای کاوش در همه این‌ مسائل و فراهم کردن مقدمات فیلم بعدی دنیای سینمایی مارول دارد که حتی می‌تواند پروژه‌ای عظیم‌تر باشد. 

۲. دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی (Doctor Strange In The Multiverse Of Madness)

مارول

 • کارگردان: سم ریمی
 • بازیگران: بندیکت کامبربچ، الیزابت اولسن، زوچیتل گومز
 • تاریخ انتشار: ۶ مه ۲۰۲۲ (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱)

دکتر استرنج پس از بر عهده گرفتن نقش مربی و مشاور پیتر پارکر در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، دومین فیلم اختصاصی خود را هم در سال ۲۰۲۲ تجربه خواهد کرد. مانند بسیاری از فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول، تعدادی از قهرمانان آشنا و همچنین جدید، در این فیلم ظاهر خواهند شد. الیزابت اولسن در نقش اسکارلت ویچ در این فیلم حضور دارد. اگرچه هنوز مشخص نیست که او در این فیلم، دوست جادوگر عالی رتبه خواهد بود یا دشمن او. بندیکت وانگ، چیوتل اجیوفور و ریچل مک آدامز نیز دیگر بازیگران این فیلم هستند و ژوچیتل گومز نیز اولین حضور خود در دنیای سینمایی مارول را به عنوان قهرمان پرشور، آمریکا چاوز، تجربه خواهد کرد.

جزئیات داستان دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی خیلی مشخص نیست اما با حضور متخصص ژانر ترسناک و کارگردان سابق مرد عنکبوتی، سم ریمی، مطمئنا یکی از هیجان‌انگیزترین فیلم‌های مارول خواهد بود. همچنین قرار است که چندجهانی در این فیلم، بیشتر مورد بررسی‌ قرار بگیرد. این مفهوم در آثاری مانند لوکی مورد اشاره قرار گرفته بود و در فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست نیز مطرح خواهد شد اما فیلم‌ دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی، مفصل‌تر به آن می‌پردازد. 

۳. ثور: عشق و تندر (Thor: Love & Thunder)

مارول

 • کارگردان: تایکا وایتیتی
 • بازیگران: کریس همسورث، کریستین بیل، ناتالی پورتمن
 • تاریخ انتشار: ۸ جولای ۲۰۲۲ (۱۷ تیر ۱۴۰۱)

کریس همسورث با بازی در چهارمین فیلم اختصاصی خود در نقش خدای تندر، از قالب سه‌ گانه خارج خواهد شد. تایکا وایتیتی پس از شگفت‌زده کردن تماشاگران با فیلم جذاب و غیرمعمول ثور: رگناروک، در یک ماجراجویی ثور دیگر بر صندلی کارگردانی می‌نشیند. ثور را آخرین بار در پایان فیلم انتقام‌جویان: بازی پایانی دیدیم که به همراه نگهبانان کهکشان، زمین را ترک کرد و آن‌ها به دنبال گامورا رفتند. نگهبانان نیز قرار است در فیلم عشق و تندر ظاهر شوند.

جین فاستر نیز در نقش مایتی ثور بازخواهد گشت و خود را برای استفاده از میولنیر آماده خواهد کرد. همچنین لیدی سیف با بازی جیمی الکساندر و والکری با بازی تسا تامپسون نیز در این فیلم حضور دارند. همه آن‌ها باید با گور، خدای قصاب با بازی کریستین بیل روبه‌رو شوند. اگرچه هنوز مشخص نیست که این شرور چگونه‌ خودش را در این داستان‌ می‌گنجاند. راسل کرو نیز نقش زئوس را بازی می‌کند و خدایان المپین را به دنیای سینمایی مارول معرفی می‌نماید و بدین ترتیب، ماجراهای کیهانی ثور با داستان‌های اساطیری ترکیب می‌شود. 

۴. پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه (Black Panther: Wakanda Forever)
مارول

 • کارگردان: رایان کوگلر
 • بازیگران: لتیتیا رایت، مارتین فریمن، لوپیتا نیونگ
 • تاریخ انتشار: ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ (۲۰ آبان ۱۴۰۱)

دنباله بسیار مورد انتظار فیلم پلنگ سیاه در سال ۲۰۱۸ (تنها فیلم مارول که نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم شد) راهی طولانی برای اکران طی کرده است. داستان واکاندا برای همیشه پس از مرگ غم انگیز چادویک بوزمن، بازیگر نقش تی‌چالا، ساخته شد تا روایت گسترده‌تری درباره واکاندا تعریف کند و در عین حال، به میراث بوزمن به عنوان پلنگ سیاه نمادین، وفادار بماند. دنباله پلنگ سیاه بر روی شخصیت‌های مختلف فیلم اول تمرکز خواهد کرد و در کنار آن‌ها نیز، آیرون‌هارت با بازی دومینیک ثورن معرفی خواهد شد.

واکاندا برای همیشه مطمئنا یکی از احساسی‌ترین فیلم‌های دنیای سینمایی مارول تا به امروز خواهد بود، زیرا به نبود تی‌چالا و چگونگی شکل‌گیری این ملت آفریقایی بر اساس میراث او می‌پردازد. این فیلم، گسترده‌تر از همیشه خواهد بود و قرار است نیمور شرور و از طریق او، شهر گمشده آتلانتیس را به دنیای سینمایی مارول بیاورد. این که چه کسی لباس پلنگ سیاه را به تن خواهد کرد، هنوز مشخص نیست و منطقی است که واکاندا برای همیشه، پاسخ این سوال را کمی دیر مطرح کند. 

۵. مارول‌ها (The Marvels)

مارول

 • کارگردان: نیا داکوستا
 • بازیگران: بری لارسون، تیونا پاریس، ایمان ولانی
 • تاریخ انتشار: ۱۷ فوریه ۲۰۲۳ (۲۸ بهمن ۱۴۰۱)

دنباله فیلم کاپیتان مارول در سال ۲۰۱۹، پس از به وجود آمدن تاخیر در اکران چندین فیلم مارول، پروژه‌های این استودیو در سال ۲۰۲۳ را آغاز خواهد کرد. کارول دانورز با بازی بری لارسون و مونیکا رمبو با بازی تیونا پاریس در این فیلم حضور خواهند داشت تا با هم یک ماجراجویی کیهانی را پشت سر بگذارند. ایمان ولانی نیز پس از اولین حضورش در یکی از سریال‌های اختصاصی دیزنی‌پلاس در سال ۲۰۲۲، در این فیلم و در نقش خانم مارول ظاهر خواهد شد. مانند سایر فیلم‌های مارول، اطلاعات کمی درباره طرح داستان مارول‌ها وجود دارد اما به نظر می‌رسد که رویدادهای فیلم، ادامه‌دهنده روند دنیای سینمایی مارول باشند.

یکی از صحنه‌های پس از تیتراژ وانداویژن، اشاره به فیلم مارول‌ها داشت و در آن، یک اسکرال به مونیکا نزدیک شد و به او گفت که شخصی در فضا مایل است تا با او صحبت کند. مشخص نیست که این اسکرال به خود کارول اشاره می‌کرد یا نیک فیوری با بازی ساموئل ال جکسون اما به هر حال، مونیکا قرار است در آینده، سفری فراتر از زمین داشته باشد و قدرت‌های خود را کشف کند. معلوم نیست که کامالا خان چگونه درگیر این ماجرا می‌شود اما فیلم مارول‌ها با کارگردانی نیا داکوستا، این شانس را دارد که جنبه کیهانی دنیای سینمایی مارول را بیشتر گسترش دهد.

۶. نگهبانان کهکشان بخش ۳ (Guardians Of The Galaxy Vol. 3)

مارول

 • کارگردان: جیمز گان
 • بازیگران: کریس پرت، دیو باتیستا، کارن گیلان
 • تاریخ انتشار: ۵ مه ۲۰۲۳ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲)

نگهبانان کهکشان بخش ۳ به کارگردانی جیمز گان، تنها فیلم دنیای سینمایی مارول است که اخیرا به تعویق نیافتاده و این مسئله به این دلیل است که گان از چندین سال قبل، آماده کارگردانی فیلم بوده است. گان پس از این که در ابتدا به دلیل توییت‌های قدیمی خود، توسط دیزنی اخراج شد، دوباره به روند کار بازگشت تا سه‌گانه کیهانی را که خودش آن را آغاز کرده بود، تکمیل کند.

این فیلم علاوه بر این که آخرین حضور اعضای اصلی این تیم در دنیای سینمایی مارول است، آدام وارلاک را نیز معرفی خواهد کرد که قرار است ویل پولتر، نقش او را بازی کند. گان همچنین اشاره کرده است که چندین شخصیت دیگر نیز در این فیلم حضور خواهند داشت که به معنای پایان نقش‌آفرینی برخی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دیگر دنیای سینمایی مارول است. نگهبانان کهکشان بخش ۳ همچنین بعد از ثور: عشق و تندر و مارول‌ها، بخش کیهانی دنیای سینمایی مارول را بیشتر گسترش خواهد داد. 

۷. مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی (Ant-Man & The Wasp: Quantumania)

مارول

 • کارگردان: پیتون رید
 • بازیگران: جاناتان میجرز، کاترین نیوتون، اما فارمن
 • تاریخ انتشار: ۲۸ جولای ۲۰۲۳ (۶ مرداد ۱۴۰۲)

فیلم‌های مرد مورچه‌ای همیشه بیشتر به صورت مماس با دنیای سینمایی مارول، روایت شده‌اند اما با نقش‌آفرینی مهم اسکات لنگ با بازی پل راد در فیلم انتقام‌جویان: بازی پایانی، همه چیز تغییر کرد. سومین فیلم مرد مورچه‌ای از این حد هم فراتر خواهد رفت. کیسی لنگ، دختر اسکات، به یک قهرمان تبدیل می‌شود و خانواده لنگ قرار است با کسی که بسیاری تصور می‌کنند تانوس بعدی دنیای سینمایی مارول باشد، روبه‌رو شوند.

کنگ فاتح با بازی جاناتان میجرز در سریال لوکی به‌ عنوان فرد پشت پرده سازمان واریانس زمان معرفی شد و این ارباب پیش‌گو، درباره نسخه‌های خطرناک خود هشدار داد که در صورت نابودی جدول زمانی مقدس، آزاد خواهند شد. اکنون که این اتفاق افتاده است، به نظر می‌رسد اسکات، هوپ ون داین، جانت ون داین و هنک پیم قرار است با یکی از خطرناک‌ترین شروران دنیای سینمایی مارول مقابله کنند و مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی تبدیل به یک قسمت جدایی ناپذیر از برنامه‌های مارول خواهد شد.

۸. چهار شگفت‌انگیز (Fantastic 4)

مارول

اولین خانواده مارول بالاخره برای اولین بار در دنیای سینمایی مارول حضور خواهد یافت و این حضور فقط یک مسئله مرتبط با زمان است. حالا دیزنی، مالک فاکس قرن بیستم و بالاخره حق مالکیت چهار شگفت‌انگیز در دستان استودیو مارول است. کوین فایگی در سال ۲۰۳۰ برنامه‌های این استودیو را برای ساخت فیلمی درباره این تیم ابرقهرمانی اعلام کرد. جان واتس کارگردان مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، کارگردانی این فیلم را بر عهده خواهد داشت. بنابراین واتس پس از اکران سومین فیلم اختصاصی پیتر پارکر، باید کار بر روی این فیلم مورد انتظار را آغاز کند. در حالی که مارول هنوز تاریخ اکران این فیلم را مشخص نکرده است، به نظر می‌رسد که این اثر در اواخر سال ۲۰۲۳ یا اوایل سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شود.

۹. بلید (Blade)

مارول

ماهرشالا علی، برنده دو جایزه اسکار، نقش بلید، شکارچی خون‌آشام را بازی می‌کند. دنیای سینمایی مارول به دنبال کاوش در جنبه ترسناک‌تر افسانه‌های مارول با شخصیت‌هایی مانند شوالیه ماه و فیلم ویژه هالووین دیزنی‌پلاس، گرگینه شب است. این اولین باری نیست که علی در دنیای مارول ظاهر می‌شود و این بازیگر قبلا در سریال لوک کیج نتفلیکس، نقش کاتنموث را بازی می‌کرد اما بلید نشانگر یک تغییر کلی در دنیای سینمایی مارول خواهد بود و هیچ کس برای ایفای این نقش، بهتر از علی نیست. مارول می‌تواند بلید را در اواخر سال ۲۰۲۳ منتشر کند.

۱۰. ددپول ۳ (Deadpool 3)

مارول

ددپول معروف رایان رینولدز، رسما در اولین فیلم مناسب رده سنی بالای ۱۷ سال مارول، به دنیای سینمایی مارول راه پیدا می‌کند. نویسندگان فیلم برگرهای باب، وندی و لیزی مولینکس، فیلم‌نامه این فیلم را می‌نویسند و فیلمبرداری پروژه نیز در سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد. در حال حاضر، ددپول اولین شخصیتی است که از فاکس قرن بیستم به دیزنی منتقل می‌شود و هیچ کاراکتری نیز نسبت به او اولویت ندارد. به نظر می‌رسد که ددپول ۳ با توجه به شروع فیلمبرداری از سال آینده، در اوایل سال ۲۰۲۴ وارد سینماها شود.

۱۱. کاپیتان آمریکا ۴ (Captain America 4)

مارول

سم ویلسون با بازی آنتونی مکی، رسما کاپیتان آمریکای جدید دنیای سینمایی مارول است. او در سری دیزنی پلاس، شاهین و سرباز زمستان، این مسئولیت را بر عهده گرفت. اطلاعات کمی از کاپیتان آمریکا ۴ در دسترس است و برای مثال، هنوز مشخص نیست که آیا سباستین استن پس از همکاری باکی بارنز و سم ویلسون در سریال، در این فیلم نیز ظاهر خواهد شد یا خیر. با این حال، به نظر می‌رسد که استن در کنار شارون کارتر با بازی امیلی ون کمپ که در پایان آن سریال به عنوان یکی از شخصیت‌های شرور مارول معرفی شد، در فیلم کاپیتان آمریکا ۴ حضور داشته باشد. نویسنده و کارگردان کاپیتان آمریکا ۴ هنوز معلوم نیست و ممکن است مدتی طول بکشد تا فیلم اکران شود اما کوین فایگی گفته است که آن‌ها تاریخ اکرانی برای فیلم در نظر گرفته‌اند.

۱۲. مردان ایکس (X-Men)

مارول

جهش‌یافته‌های مردان ایکس نیز مانند ددپول و چهار شگفت‌انگیز، رسما جزئی از دنیای سینمایی مارول می‌شوند. از میان تمام پروژه‌های آینده مارول، این پروژه که حول محور جهش‌یافته‌ها متمرکز است، احتمالا مرموزترین فیلم باشد. مارول می‌خواهد خود را از مجموعه قدیمی مردان ایکس فاکس قرن بیستم متمایز کند و انجام این کار می‌تواند به معنای خودداری از معرفی شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران مانند ولورین، استورم و سایکلوپ باشد.

با این حال، مطمئنا این فیلم یک رویداد برجسته دیگر برای دنیای سینمایی مارول پس از فیلم جاودانگان خواهد بود اما مدت زیادی طول می‌کشد تا اکران شود. البته که استودیو مارول در طی سال‌های آینده، قطعا زمینه را برای حضور نهایی جهش‌یافته‌ها در دنیای خود فراهم خواهد کرد.

منبع: screenrant

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *