14 ابرشرور فیلم‌های آینده‌ی DC

[ad_1]

هر ابرقهرمانی، به یک فرد شرور مناسب نیاز دارد و فیلم‌های آینده دنیای توسعه‌یافته DC هم شخصیت‌های منفی شگفت‌انگیزی دارند که حضور برخی از آن‌ها تأیید شده است و برخی دیگر هم فقط در حد شایعه مطرح شده‌اند.

بتمن، فیلم بعدی جدول اکران DC است و پس از آن، فیلم‌های بلک آدام با بازی دواین جانسون و فلش منتشر می‌شوند و بعد از این فیلم‌ها، شاهد انتشار دنباله شزم با نام خشم خدایان خواهیم بود که در سال ۲۰۲۳ اکران می‌شود. پادشاه آتلانتیس هم قرار است در آکوامن ۲ حضور داشته باشد.

سه‌گانه شوالیه تاریکی کریستوفر نولان از جمله فیلم‌های الهام‌بخش است. بازی هیث لجر در نقش جوکر، برنده اسکار شد و بازی تام هاردی در شوالیه تاریکی برمی‌خیزد، یکی از بهترین اجراهای افراد شرور در دهه گذشته است. بدون احتساب جوکر خواکین فینیکس (برنده جایزه اسکار) که ستاره فیلم اختصاصی خود بود، دنیای توسعه‌یافته DC هنوز ابرشروری نداشته است که واقعا تماشاگران را به وجد آورد. در فیلم‌های گذشته DC، فقط شرورانی که از طریق کارهای گرافیکی به وجود آمده‌اند (مانند دومزدی و استپن‌ولف) ظاهر شدند و علاوه بر این دو نفر، ابرقهرمانان DC، نبردهایی دیگری هم با شخصیت‌هایی مانند ارباب اقیانوس و ارس داشته‌اند که خیلی جالب نبودند.

هنوز کسی به‌عنوان بزرگ‌ترین شرور DCشناخته نشده است و کاراکترهای فیلم‌های آینده، این فرصت را دارند تا این عنوان را تصاحب کنند. اما شخصیت‌های شرور این فیلم‌ها چه کسانی هستند؟

۱. ریدلر

دی‌سی

شرور اصلی فیلم بتمن، ریدلر خواهد بود و پل دانو نقش این استاد حقه‌ و معما را بازی می‌کند. تنها چیزی که درباره‌ی ادوارد نشتون در تریلر دیدیم، این بود که او مردی است که کت سنگینی پوشیده است، عینک ضخیمی دارد و بر چهره‌اش، نقاب می‌گذارد و با ارتکاب قتل‌های وحشتناک و ایجاد مشکل برای بتمن، حضور مؤثری در فیلم خواهد داشت. به نظر می‌رسد بتمن مت ریوز، به هیچ وجه با فیلم‌های دیگر دنیای توسعه‌یافته DC ارتباطی ندارد اما در عوض، در این داستان کارآگاهی، خطراتی به واسطه یک قاتل سریالی در سطح شهر و خیابان‌ها رخ می‌دهد و یک بتمن جوان‌تر (با بازی رابرت پتینسون) در سال دوم مبارزه خود، با این تهدیدها و خطرات مقابله می‌کند. چهره قاتل، در تریلر نشان داده نمی شود و ظاهر او با تصویرها و ویژگی‌های معمول کاراکتر ریدلر مطابقت ندارد. گمان می‌رود که شاید این شرور نقاب‌دار، هاش است که از نام ریدلر برای پوشش خود استفاده می‌کند.

۲. پنگوئن

دی‌سی

اوسوالد کابلپوت، ضدقهرمان دوم فیلم بتمن است که نقش او توسط کالین فارل بازی می‌شود و چهره او، زیر لایه‌ای از پروتز و آرایش، تقریبا غیرقابل تشخیص است. فارل چندی پیش گفته بود که نقش مهمی در فیلم بتمن بازی نمی‌کند و به شوخی بیان کرده بود: «من به هیچ وجه از پس نقشم برنیامدم اما به هر حال، چند صحنه جالب وجود دارد که در آن‌ها حضور دارم.» این احتمال وجود دارد که در این فیلم، شرایطی فراهم شود تا او به‌عنوان شرور اصلی، در دنباله بعدی ظاهر شود.

۳. کارماین فالکون

دی‌سی

کارماین فالکون، یک فرد مشهور در داستان جنایی شهر گاتهام در کمیک‌ها است. شخصیت فالکون آخرین بار در فیلم بتمن آغاز می‌کند، با بازی تام ویلکینسون حضور داشت و این بار در فیلم بتمن، جان تورتورو، نقش او را بازی خواهد کرد. تورتورو هنگام مصاحبه با اینکوایر، خیلی درباره ماهیت نقش خود توضیح نداد اما تأیید کرد که نقش منفی فیلم را بازی می‌کند. کارماین فالکون هم مانند پنگوئن، احتمالا نقش مهمی در فیلم بتمن ایفا نخواهد کرد اما حضور او باعث جذابیت اتفاقات و جنایات خیابان‌های شهر گاتهام می‌شود اما او قرار نیست یک ابرشرور نیرومند باشد.

۴. دوچهره (تأیید نشده)

دی‌سی

پیتر سارسگارد در فیلم بتمن مت ریوز، برای بازی در نقش نامعلومی انتخاب شد و گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که این بازیگر قرار است نقش هاروی دنت را بازی کند که دادستانی است که به شخصیت شرور دوچهره تبدیل‌ می‌شود. گزارشات نشان می‌دهد که سارسگارد، نقش یک دادستان (مطابق با دوچهره) یا یک پلیس فاسد را بازی می‌کند. دادستان، گزینه محتمل‌تری است و اگر حدس‌ها درست از آب دربیاید، او به جمع دیگر کاراکترهای معروف بتمن ملحق می‌شود.

۵. بلک آدام

دی‌سی

بلک آدام با بازی دواین جانسون، احتمالا به خودی خود، یک شرور نیست. او قبل از این‌که با دشمن اصلی خود، شزم، کنار بیاید، در فیلم خودش با عنوان بلک آدام حضور دارد. بلک آدام که قبلا با نام تث‌آدام شناخته می‌شد، قدرت شزم را قبل از این‌که بیلی باتسون به آن برسد، به دست آورده بود اما توسط جادوگری، شکست خورد و زندانی شد. بلک آدام درکمیک‌ها، هم ابرقهرمان بوده و هم ابرشرور اما انتظار می‌رود که در فیلم اختصاصی خودش، نقش یک ضدقهرمان متعادل و نه‌چندان بد را بازی کند.

۶. اسماعیل گرگور / ساباک (تأیید‌نشده)

دی‌سی

بلک آدام، خودش شرور فیلم شزم است و یک شخص دیگر، باید نقشی منفی را در فیلم اختصاصی بلک آدام بازی کند. این شخص، کسی نیست جز مروان کنزاری که حضور او در این فیلم در فوریه ۲۰۲۱ تأیید شد. مشخص نیست این بازیگر نقش چه کسی را بازی می‌نماید اما از آن زمان تأیید شد که کنزاری نقش ضدقهرمان اصلی بلک آدام را ایفا می‌کند. بر اساس گزارشات، کنزاری (ستاره فیلم‌های نگهبانان قدیمی و علاءالدین)، نقش اسماعیل گرگور (معروف به ساباک) را بازی خواهد کرد. در کمیک‌ها، ساباک رییس اوباش شهر نیویورک است که افراد زیادی را برای به دست آوردن قدرت، قربانی می‌نماید و گروهی از شیاطین را در جهان رها می‌کند.

۷. اینترگنگ

دی‌سی

اینترگنگ در بلک آدام بازی خواهند کرد. آن‌ها گروهی از جنایتکاران هستند که برای اولین بار در کمیک‌ها حضور یافتند و با سوپرمن روبه‌رو شدند. آن‌ها برای قاچاق محموله‌ای، توافقاتی با بلک آدام انجام دادند و با او کنار آمدند تا بتوانند از کمکش استفاده کنند. در فیلم بلک آدام، آدریانا با بازی سارا شاهی در برابر اینترگنگ مقابله خواهد کرد و همین موضوع نشان می‌دهد که این گروه، نقشی اساسی و گسترده در این پروژه دارند.

۸. ریورس فلش (تأیید‌نشده)

دی‌سی

کسانی که با خط داستانی فلش‌پوینت آشنا هستند، می‌دانند که ایوبارد ثاون (معروف به ریورس فلش)، معروف‌ترین دشمن بری آلن، یکی از اشخاص مبهم و گنگ این داستان است. هنوز به طور رسمی حضور او در فیلم فلش تأیید نشده است اما اگر این کاراکتر، اصلا وارد داستان نشود، تعجب‌آور خواهد بود. در فیلم فلش، شاهد ایجاد چندجهانی DC و بازگشت بتمن مایکل کیتون خواهیم بود. قبلا گفته شده بود که ریورس فلش، شخصیت منفی اصلی این فیلم (که اکران آن با تأخیر زیادی مواجه شده است) نخواهد بود اما باز هم ممکن است حضوری کوتاه در این پروژه داشته باشد.

۹. بلک مانتا

دی‌سی

بلک مانتا با بازی یحیی عبدالمتین به‌عنوان یک ضدقهرمان ثانویه در فیلم آکوامن معرفی شد و در آن فیلم، مقدماتی فراهم شد تا این شخصیت، در قالب تهدیدی بزرگ‌تر، در یک دنباله حضور یابد. عبدالمتین در گفت‌وگویی تأیید کرد که دوباره این نقش را بازی خواهد کرد. این بازیگر گفت: «بلک مانتا برمی‌گردد و من از این موضوع اطمینان دارم. من از این که قرار است دوباره به دنیای DC برگردم هیجان‌زده‌ام و و دوست‌ دارم به ماجراجویی خود ادامه دهم و مشکلات بیشتری بیافرینم. واقعا تمایل دارم که حصور پررنگ‌تری به‌عنوان این شخصیت در آکوامن ۲ داشته باشم.» انتظار می‌رود که او زمان بیشتری در قسمت بعدی حضور داشته باشد که منطقی است، چرا که عبدالمتین بعد از بازی در آکوامن، در فیلم‌های نگهبانان و کندی‌من هم نقش اصلی را برعهده داشت و به بازیگر قابل اطمینان‌تری تبدیل شده است.

۱۰. ارباب اقیانوس

دی‌سی

بلک مانتا تنها شرور آکوامن ۲ نیست و به نظر می‌رسد که ارباب اقیانوس با بازی پاتریک ویلسون هم در نقش خود به‌عنوان ضدقهرمان اصلی فیلم، بازخواهد گشت. ویلسون تأیید کرد که در دنباله فیلم بازی می‌کند و گفت: «شما نمی‌توانید او را بکشید. کاراکتر ارباب، یک فرد ضروری برای فیلم است. او قرار نیست شخصیت شرور فیلم دیگری باشد.» شخصیت ارباب اقیانوس، اکنون در زندان است اما این احتمال وجود دارد که آرتور کری که حالا پادشاه آتلانتیس نامیده می‌شود، بر خلاف میل باطنی خود، با برادر ناتنی‌اش (ارباب اقیانوس) متحد شود تا بلک مانتا را شکست دهد.

۱۱. میستر مایند (تأیید‌نشده)

دی‌سی

هنوز چند سال دیگر تا اکران شزم: خشم خدایان باقی مانده است اما صحنه پس از تیتراژ فیلم اول، به وضوح نشان داد که میستر مایند یکی از شروران فیلم بعدی است که بیلی باتسون و خانواده فوق‌العاده‌اش باید با او روبه‌رو شوند. سیوانا در فیلم اول زندانی شد و با کمک یک سری از نمادهای موجود در سلول خود، سعی کرد تا راه خروجی به بیرون بیابد اما در آخر، متوجه شد که یک کرم بزرگ با صدایی الکترونیکی، او را سر کار گذاشته است. با در نظر گرفتن صحنه‌ پس از تیتراژ فیلم اول، این حشره بیگانه فوق‌العاده هوشمند، می‌تواند یکی از دشمنان اصلی شزم در دنباله بعدی باشد.

۱۲. هسپرا

دی‌سی

مارک استرانگ عنوان کرد که در نقش سیوانا در شزم: خشم خدایان بازی نمی‌کند اما دو شرور دیگر قرار است جایگزین او شوند. اولی، هسپرا با بازی هلن میرن، دختر خدای اطلس است. چیز زیادی درباره‌ی هسپرا و شخصیت او در این دنباله نمی‌دانیم، زیرا کاراکتر او در کمیک‌ها وجود ندارد. با این حال، حضور او به‌عنوان یکی از شروران تأیید شده است و مطمئنا برای قهرمان اصلی داستان، شزم، مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

۱۳. کالیپسو

دی‌سی

لوسی لیو در کنار هلن میرن به بازیگران فیلم شزم: خشم خدایان ملحق می‌شود تا نقش کالیپسو را ایفا کند. کالیپسو، دختر خدای اطلس و خواهر هسپرا است. احتمالا او و خواهرش برای مقابله با شزم، متحد شوند. جزئیات نقش کالیپسو هنوز مشخص نیست و این کاراکتر هم در هیچ کمیک‌بوکی وجود ندارد. این بدان معناست که در طراحی شخصیت و برنامه‌های این دو کاراکتر، آزادی بیشتری وجود دارد.

۱۴. جوکر (تأیید‌نشده)

دی‌سی

در سال گذشته، شاهد فیلم اختصاصی بزرگ‌ترین دشمن بتمن بودیم. جوکر به کارگردانی تاد فیلیپس آن‌قدر قدرتمند بود تا اعضای آکادمی، تعصب خود را درباره‌ی فیلم‌های کمیک کنار بگذارند و دو جایزه اسکار و نه نامزدی را به این اثر اختصاص دهند. مهم‌تر از همه، این فیلم، بیش از ۱ میلیارد دلار در سراسر جهان برای برادران وارنر درآمد داشت که رقمی شگفت‌انگیز برای یک فیلم درجه آر است. اگرچه فیلم در ابتدا به‌عنوان یک داستان مستقل در نظر گرفته شده بود اما ممکن است دنباله‌ای برای آن در کار باشد، چرا که فیلیپس در حال نوشتن فیلم‌نامه جدیدی است. در صورت رسمی شدن، به احتمال زیاد، این شرور معروف و دوست‌داشتنی DC، دوباره به این دنیای گسترده‌ بازخواهد گشت.

منبع: Screenrant

[ad_2]

Source link

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.