15 بازیگر برتر ژانر کمدی-رمانتیک از بدترین تا بهترین • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

در طول تاریخ سینما، فیلم‌های عاشقانه به سرعت توانستند در بین  سینمادوستان محبوبیت زیادی کسب کنند. برخی از فیلم‌های کلاسیک درباره‌ی داستان‌های عاشقانه‌ی اسطوره‌ای هستند، در حالی که برخی دیگر ویژگی‌های مدرن‌تری دارند. اما ژانر پرطرفدارتری هم در کنار فیلم‌های رمانتیک و عاشقانه وجود دارد که می‌تواند سلایق بیشتری را پوشش دهد. کمدی-رمانتیک‌ها فیلم‌های جذاب و سرگرم کننده‌ای هستند که هم طرفداران ژانر کمدی از آن‌ها لذت می‌برند و هم می‌توانند پاسخگوی توقع رمانتیک دوست‌ها باشند. به همین ترتیب، بازیگرانی که در این ژانر فعایت می‌کنند هم از محبوبیت ویژه‌ای برخوردارند. بیایید نگاهی به ۱۵ بازیگری بیندازیم که دوست‌داشتنی‌ترین ژانر فیلم را متحول کردند و همچنان در حال تغییر دادن آن هستند.

از پسران بد سینما با قلبی از طلا، شاهزاده‌هایی در پوشش یک ساده‌لوح، دختران شیرین و زیبا با روحیه‌ای گستاخ، تا خجالتی‌هایی که منتظر پسندیده شدن هستند، فهرست بلندی از ویژگی‌های کمدی-رمانتیک برای دوست داشتن وجود دارد.

اما چه کسانی در بین آن‌ها بهترین هستند؟ چه کسی زیر باران گریه می‌کند، مخفیانه نامه‌های عاشقانه‌ می‌فرستد، در آشپزخانه ترانه می‌خواند و در یک مهمانی مانند یک حرفه‌ای می‌رقصد؟ چه کسی نمادین‌ترین لباس‌ها را می‌پوشد و میراثی در مد و سینما به جا می‌گذارد؟ و مهمتر از همه، چه کسی بیشتر از همه دل تماشاگران سینما را گرم می‌کند؟

۱۵. لانا کاندر

لانا کاندر

لانا کاندر تنها با چند پروژه در پرونده‌ی هنری‌اش تاثیری به یاد ماندنی از خود بر جای گذاشته است. لانا به عنوان ستاره فیلم موفق نتفلیکس، «تقدیم به همه‌ی پسرانی که عاشقشان بودم» (To All The Boys I Loved Before) و دو دنباله آن، مهارت‌های خود را نه تنها در ژانر فیلم‌های نوجوانان بلکه در ژانر کمدی-رمانتیک نیز به اثبات رساند.

بعلاوه، کاندر با همبازی‌هایش مانند نوحا سنتینو، ایزرائیل بروسارد و جردن فیشر در طول سریال، نشان داد که می‌تواند در برابر هر سناریوی کمدی-رمانتیکی که این فیلم‌ها در اختیارش می‌گذارند، موفق ظاهر شود.

اما بهترین جنبه کاندر پتانسیل او در آینده کمدی-رمانتیک به طور کل است. بهترین ستارگان کمدی-رمانتیک دارای ترکیبی عالی از قابلیت ارتباط هستند و در عین حال عناصر خارق‌العاده داستان عشقی را که در دست دارند بازی می‌کنند، همان استعدادی که به طور کل کاندر با آن شناخته می‌شود. وقتی به کارهای کمدی و جذابیت او دقت کنید، به راحتی می‌توان فهمید که چرا او یک ستاره کمدی-رمانتیک به سرعت رو به پیشرفت است.

۱۴. کویین لطیفه

کویین لطیفه

وقتی صحبت از بازی کویین لطیفه در ژانر کمدی-رمانتیک به میان می‌آید، او قالب‌های کلیشه‌ای را به روش‌های مختلفی می‌شکند. کویین لطیفه با بازی در بسیاری از فیلم‌های به یاد ماندنی، از جمله «آخرین تعطیلات» (The Last Holiday)، (Just Wright) و «تخریب خانه» (Bringing Down the House)، پیوسته ثابت می‌کند که در ژانر کمدی-رمانتیک رقیب ندارد. کویین لطیفه با مجموعه لباس‌های نمادین، نقل قول‌ها و سکانس‌ها، و برای بازی در این ژانر بسیار بیشتر از آنچه که باید، شایسته ستایش است.

با این حال، جادوی واقعی در فعالیت هنری لطیفه، توانایی او برای منحصربه‌فرد ماندن بدون توجه به نقشی است که بازی می‌کند. هر نقش عاشقانه کویین لطیفه نشان داده است که او نه تنها یک فرد دوست‌ داشتنی، بلکه یک ستاره مطلق سینما است.

او نماینده زنانی است که اغلب در این ژانر مورد کم توجهی قرار می‌گیرند، یا به نقش یک دستیار یا بهترین دوست تنزل داده می‌شوند. اما کویین لطیفه فراتر از این است. هنگامی که او در مقابل همبازی‌های به همان اندازه دوست داشتنی‌اش مانند ال ال کول جی، کامن و جیمون هونسو قرار می‌گیرد، نمی‌توان انکار کرد که کویین لطیفه از سر تا پا یک الهه سینمایی است.

۱۳. درو بریمور

درو

درو بریمور، یکی از ملکه‌های دهه ۹۰، این دهه را با زیبایی منحصر به فرد، حالات لطیف، و مهربانی خود تعریف کرد. اگرچه او در بسیاری از فیلم‌های خارج از ژانر کمدی-رمانتیک بازی کرده است، این پروژه‌های او در این ژانر هستند که همچنان بر تماشاگران فیلم تاثیر می‌گذارند.

درو از همکاری نمادینش با آدام سندلر گرفته تا تعداد زیادی از دیگر فیلم‌های رمانتیک از جمله «هرگز بوسیده نشده» (Never Been Kissed)، «برای همیشه» (Ever After,) و «تب هیجانی شدید» (Fever Pitch)، ثابت می‌کند که یک مکمل عالی و دوست‌داشتنی در هر داستان عشقی سینمایی است.

با این حال، چیزی که واقعا درو را به یک ستاره نمادین کمدی-رمانتیک تبدیل می‌کند، ماهیت جدی او است که در فیلم‌ها ثبت می‌شود. درو خواه در نقش یک ترانه‌سرا باشد که منتظر کشف شدن است، چه یک شکست خورده‌ که به دنبال زندگی با داستان سیندرلای خود است، چه عروسی که عاشق یک خواننده می‌شود، همیشه روح اصیل خود را در این نقش‌ها گنجانده است. کیفیتی که عاشقانه‌های درون فیلم‌های گفته شده را باورپذیرتر می‌کند و وقتی با درخشش طبیعی و لبخند ارزشمند او ترکیب شود، سخت است که عاشق درو نشوید.

۱۲. جنیفر لوپز

لوپز

جنیفر لوپز با ویژگی‌های خیره‌کننده، درخشش ابدی و زیبایی‌ رویایی خود، یک بازیگر حرفه‌ای کمدی-رمانتیک است. لوپز از نقش‌هایش در فیلم‌های کلاسیک سال ۲۰۰۰ مانند «برنامه‌ریز عروسی» (The Wedding Planner) گرفته تا کار اخیرش در «نقش دوم» (Second Act)، همچنان ثابت کرده است که راه خود را در دنیای فیلم‌های رمانتیک به روش‌های متعددی باز می‌کند.

در حالی که او به اندازه‌ی خودش در فیلم‌های ناموفق فراموش نشدنی ایفای نقش کرده است، وقتی در مقابل زوج کمدی رمانتیک مناسب قرار بگیرد، نتایج می‌تواند به عنوان جادوی واقعی فیلم در نظر گرفته شود.

نقش‌های جنیفر در فیلم‌هایی مانند «خدمتکاری در منهتن» (Maid in Manhattan) و «مایل هستید برقصیم؟» (Shall We Dance?) مهارت او را به نمایش می‌گذارد، و فانتزی مرکز فیلم را صرف نظر از اینکه چقدر احمقانه است، باورپذیر می‌کند.

به طور خاص، این موضوع در طول سکانس‌هایی که جنیفر باید مجلل‌ترین لحظات رمانتیک را به حراج بگذارد، دیده می‌شود. جنیفر با رفتن به یک مهمانی برای ملاقات با یک سناتور یا هدایت ریچارد گی‌یر در میدان رقص، همچنان ثابت می‌کند که استعداد فرماندهی ارتش کمدی-رمانتیک را دارد.

۱۱. بیلی کریستال

کریستال

اگرچه بسیاری از بازیگران این لیست ظاهری تقریبا سوپر مدلی دارند، بیلی کریستال هرگز به این شکل توصیف نمی‌شود. با این حال، حتی با وجود ظاهر غیر متعارف ستاره سینمای خود، کریستال یکی از نوستالژیک‌ترین بازیگران ژانر کمدی-رمانتیک است.

مانند بسیاری از بزرگان برجسته زمان خود، او یک ارتباط ذاتی با اجراهایش دارد که همچنان تماشاگران را با لذت‌بخش‌ترین بازی‌ها مسحور می‌کند. با وجود فیلم‌های نمادینی مانند «وقتی هری سالی را دید» (When Harry Met Sally)، به راحتی می‌توان فهمید که چرا کریستال چنین ردپای تاثیرگذاری را در این ژانر بر جای گذاشته است.

اما شاید مهمترین دلیل این که چرا بیلی در این لیست قرار گرفته است به توانایی او در آزاردهنده بودن و در عین حال دلگرم کننده بودن در یک زمان مربوط می‌شود. هنگامی که در آزادترین ژاکت‌های سایز بزرگ ماهیگیری، در کنار افرادی مانند مگ رایان قرار می‌گرفت، نمی‌توان انکار کرد که کریستال عضو دوست‌داشتنی دنیای کمدی-رمانتیک است.

۱۰. مارک رافلو

رافلو

اگرچه اکثر مردم اکنون او را با نام بروس بنر می‌شناسند، مارک رافلو زمانی به عنوان عضو مخفی دنیای کمدی-رمانتیک شناخته می‌شد. این بازیگر خوش‌تیپ که از اوایل تا اواسط ۲۰۰۰ بر فیلم‌ها تسلط داشت، استعداد منحصربه‌فرد خود را در فیلم‌هایی مانند «درست مثل بهشت» (Just Like Heaven) و «شایعه شده» (Rumor Has It) به ارمغان آورد و طیف گسترده‌ای را در چشم‌انداز فیلم رمانتیک به نمایش گذاشت.

حتی با نقش‌های فرعی بیشتری مانند «درخشش ابدی یک ذهن پاک» (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)، رافلو بدون اینکه جادوی نقشش را از بین ببرد، احساسات درست را به ارمغان می‌آورد.

اما از کل کارنامه‌ی هنری کمدی-رمانتیک او، هیچ شخصیتی مانند متی در «رفتن از ۱۳ به ۳۰» (۱۳ Going on 30) در یاد مخاطبان نماند. رافلو در نقش بچه درس‌خوانی که تبدیل به یک عکاس حرفه‌ای شد، اسطوره مدرن کمدی-رمانتیک است.

هنگامی که چنین نقشی به بازیگری در سطح رافلو داده می‌شود، او ارزش کار را بالا می‌برد، به‌ویژه در طول سکانس‌هایی با همبازی‌اش جنیفر گارنر. به علاوه، سخت است مردی را دوست نداشته باشید که سعی می‌کند هر ژانری را به لرزه درآورد.

۹. آنجلا باست

بایت

آنجلا باست با زیبایی و کارنامه‌ی هنری برجسته‌اش، همیشه بهترین بخش هر فیلمی است. با این حال، زمانی که مسیر سینمایی‌اش او را به بازی در چند فیلم عاشقانه سوق داد، باست فقط نقش‌های مهمی را ارائه نکرد، بلکه نقش‌ها را از آن خود کرد.

او میراثی از قهرمانان به یاد ماندنی را به جا می‌گذارد که به روش‌های متعددی سرنوشت خود را به دست گرفتند، در حالی که از سر تا پا مانند چراغ‌های پر زرق و برق زیبا به نظر می‌رسند.

باست از چرخش قدرتمندش در نقش برنادین در «در انتظار بازدم» (Waiting to Exhale) تا بازی نمادین‌تر در نقش استلا پین در (How Stella Got Her Groove Back) ثابت کرد که می‌تواند هر نقش کمدی-رمانتیکی را بازی کند و آن را حتی بهتر از چیزی که انتظار می‌رود شکل دهد.

هنگامی که باست در کنار چند همبازی به یاد ماندنی مانند تای دیگز و وسلی اسنایپس قرار می‌گیرد، حتی بیشتر روی پرده می‌درخشد و عناصر رمانتیک و دراماتیک نقش‌هایش را متعادل می‌کند.

۸. دوریس دی

دی

دوریس دی که به‌خاطر نقش‌های تعیین‌کننده‌ی حرفه‌ای‌اش در آثار کلاسیکی مانند «حرف‌های خودمانی» (Pillow Talk) و «دوستم بدار یا رهایم کن» (Love Me or Leave Me) شناخته می‌شود، نه تنها با لبخند دلفریبش، بلکه با شخصیت کاریزماتیک خود، اثری ماندگار در سینمای آمریکا بر جای گذاشت.

وقتی صحبت از ژانر کمدی-رمانتیک به میان می‌آید، نمی‌توان انکار کرد که دی تاثیری بر آن گذاشت که بسیاری از بازیگران دیگر آرزویش را داشتند. با نگاهی جدی، چشم‌های درخشان و موهای بلوند، انرژی‌اش زبانزد بود و به راحتی می‌توان باور کرد که چرا هر یک از همبازی‌های او روی پرده، دیوانه‌وار عاشق او می‌شدند.

نقش‌هایی که دی در کنار معروف‌ترین همبازی‌های خود در فیلم‌های سینمایی، مانند راک هادسن و جیمز گارنر ایفا کرد، به او اجازه داد تا واقعا در این ژانر شکوفا شود. زمان‌بندی کمدی او بسیار دقیق بود، درخشش او حتی بیشتر به چشم می‌آمد، و شیمی عاشقانه‌اش غیر قابل توصیف بود.

اما صادقانه بگوییم، برجسته‌ترین ویژگی دوریس طبیعت شاداب او بود، چیزی که بدون توجه به نقش، او را تبدیل به یک ستاره واقعی سینما برای همه زمان‌ها کرد.

۷. ریس ویترسپون

ویترسپون

ریس ویترسپون با موهای بلوند نمادین و چشمان درخشان مانند الماسش، همیشه یکی از ملکه‌های حاکم بر دنیای کمدی-رمانتیک خواهد بود. ویترسپون از بازی‌های حرفه‌ای‌اش در فیلم‌هایی مانند «قانونا بلوند» (Legally Blonde) و «خانه‌ی شیرینم آلاباما» (Sweet Home Alabama) تا آخرین پروژه‌اش «دوباره خانه» (Home Again)، همچنان مسیری منحصربه‌فرد را در قلمرو کمدی رمانتیک طی می‌کند.

در حالی که برخی ممکن است تصور کنند که او یک بازیگر تک ‌بُعدی است، او واقعا یک بازیگر چند وجهی با استعداد است که می‌تواند تقریبا هر داستانی را بپذیرد و آن را به سرگرم کننده‌ترین شکل ممکن ارائه دهد.

چیزی که ویترسپون را بسیار عالی می‌کند، توانایی او در افزودن جذابیت سادگی‌اش به هر یک از نقش‌های کمدی-رمانتیکش است. چه او نقش کسی را بازی کند که تلاش می‌کند انتقام بگیرد یا فردی که تلاش می‌کند خود را بهتر کرده و غیرممکن‌ها را ثابت کند، همیشه اجراهایش را با هاله‌ای قابل قیاس آغشته می‌کند و باعث می‌شود دوست داشته باشید فیلم‌ها و اجراهایش را بارها و بارها تماشا کنید.

با چنین مهارت‌هایی، سخت نیست که بفهمیم چرا همبازی‌های ویترسپون چنین شیمی فوق‌العاده‌ای با او دارند. به طور کلی، ریس ویترسپون تعریف شیرینی سینما است و همیشه هم همینطور خواهد بود.

۶. تام هنکس

هنکس

اگرچه ممکن است هنکس چهره‌ی جذاب مرسوم ستارگان سینما را نداشته باشد، اما چیزی کاملا جذاب در مورد او وجود دارد. مطمئنا، بسیاری او را به خاطر نقش‌های خانوادگی‌ترش مانند وودی از فرنچایز «داستان اسباب‌بازی» (Toy Story) به یاد می‌آورند، اما موفقیت بزرگ هنکس ناشی از کار او در ژانر کمدی رمانتیک بود.

از فیلم‌های نوستالژیک دهه ۸۰ مانند فانتزی «اسپلش» (Splash) گرفته تا فیلم‌های موفق دهه ۹۰ او مانند «فارست گامپ» (Forrest Gump) که برنده اسکار هم شد، به نظر می‌رسد هنکس انگشتان پاهایش را بارها و بارها در حوضچه کمدی رمانتیک فرو می‌برد.

با این حال، نبوغ واقعی کمدی رمانتیک تام هنکس از کاری که او با نویسنده/کارگردان نمادین نورا افرون انجام داد خودنمایی کرد. هنکس با داستان محبوب زمستانی «بی خواب در سیاتل» (Sleepless in Seattle) و به دنبال آن رمان عاشقانه پاییزی دهه ۹۰ با نام «ایمیل داری» (You’ve Got Mail) شروع کرد.

هنکس مرد از خود راضی و مضطرب را مانند یک حرفه‌ای واقعی به تصویر کشید. اما علیرغم اینکه برخی از نقش‌های نوشته افرون روی کاغذ چقدر آزاردهنده هستند، مهارت‌های تام در به تصویر کشیدن دگرگونی رمانتیک این افراد خیالی می‌تواند لذت بخش باشد. وقتی شیمی‌ای که او با مگ رایان دارد را با توانایی‌هایش برای دادن ذره‌ای درخشش بیشتر به دیالوگ اضافه کنید، نتیجه یک جادوی سینمایی ناب است.

۵. ادی مورفی

مورفی

اگرچه بسیاری او را به خاطر مهارت‌های استادانه‌اش به عنوان یک کمدین می‌شناسند، اما ادی مورفی شاید یکی از دسته کم گرفته شده‌ترین بازیگران در ژانر کمدی-رمانتیک باشد. مورفی با بازی در فیلم‌های کلاسیک نمادینی مانند فرنچایز «سفر به آمریکا» (Coming to America) و «پروفسور دیوانه» (The Nutty Professor)، سبک جادویی خود را به هر یک از نقش‌هایش تزریق می‌کند.

اما جادوی واقعی این است که او را تماشا کنیم که با کمرنگ کردن عناصر اغراق‌آمیز شخصیت‌هایش، بر لحظه‌های واقع بینانه‌ی آن‌ها تمرکز می‌کند. هیچ فیلمی به او اجازه نمی‌دهد این کار را بهتر از جواهر بسیار دست کم گرفته شده «بومرنگ» (Boomerang) انجام دهد.

مورفی در نقش خود به عنوان مارکوس، جذابیت کاریزماتیک شخصیت را به خوبی مجسم می‌کند و در عین حال ویژگی‌های خودپسندانه این پسر بد کمدی رمانتیک را نیز تضعیف می‌کند. با این حال، زمانی که مورفی در کنار قدرت‌های مطلقی مانند هلی بری و رابین گیونز نقش‌آفرینی می‌کند، تبدیل او به عنوان مارکوس از فردی غیر قابل تحمل به بزرگسالی که کشف می‌کند عشق واقعی چه احساسی دارد، دیدنی است. در حالی که مورفی به اندازه سایر افراد حاضر در این لیست در کمدی-رمانتیک‌ها بازی نکرده است، بازی او در «بومرنگ» نشان می‌دهد که این روند باید تغییر کند.

۴. ریچارد گی‌یر

کی یر

ریچارد گی‌یر با چشم‌های مغرور و رویایی خود، ژانر کمدی رمانتیک را به چند روش تعریف کرد. او نه تنها در برخی از محبوب‌ترین فیلم‌های تمام دوران بازی کرد، بلکه پرده‌ی سینما را با زنان باورنکردنی شریک شد. از سوزان ساراندون گرفته تا وینونا رایدر، دبرا وینگر تا جنیفر لوپز، این فهرست ادامه دارد.

با این حال هیچ یک از آن‌ها نمی‌توانند بر همکاری او با جولیا رابرتس یگانه برابری کنند. از آنجایی که در تماشای گی‌یر بازیگری که معمولا رفتاری مغرور و خودسرانه دارد، چیزی بسیار مسحورکننده دیده می‌شود، بازی او در کنار بازیگری زیبا مانند رابرتس، آن‌ها را به جذاب‌ترین زوج‌های سینمایی تبدیل می‌کند.

جادویی‌ترین عنصر ریچارد گی‌یر توانایی او در بهتر شدن با افزایش سن است. او نه تنها یکی از معدود ستاره‌های سینماست که با باز کردن عرصه بر ویژگی‌های طبیعی پخته‌اش، موفق‌تر (و جذاب‌تر) شد، بلکه به نظر می‌رسید که بعد از «زن زیبا» (Pretty Woman)، نقش‌های عاشقانه‌اش برای تماشا جذاب‌تر شدند.

از فیلم‌هایی مانند «عروس فراری» (Runaway Bride) تا فیلم دلنشین «پاییز در نیویورک» (Autumn in New York) در رزومه کاری او، جای تعجب نیست که گی‌یر همچنان قلب بسیاری از طرفداران فیلم را تسخیر می‌کند.

۳. آدری هپبورن

هپبورن

آدری هپبورن با بازی در برخی از کلاسیک‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما، زمینه را برای تکامل ژانر کمدی رمانتیک مدرن فراهم کرد. هپبورن از اولین بازی‌اش در «تعطیلات رومی» (Roman Holiday) تا نقش‌آفرینی مسحورکننده‌اش به عنوان شخصیت اصلی «سابرینا» (Sabrina)، فانتزی یک شاهزاده خانم افسانه‌ای را با کیفیتی مدرن و در عین حال پیچیده به تصویر می‌کشد.

اما بازی جذاب او در نقش هالی گولایتلی در «صبحانه در تیفانی» (Breakfast at Tiffany’s) به همراه کار درخشانش در اقتباس سینمایی «بانوی زیبای من» (My Fair Lady) بود که او را به عنوان نمادی که امروز می‌شناسیم تثبیت کرد.

شاید جذاب‌ترین چیز در مورد فیلموگرافی کمدی-رمانتیک هپبورن، بازیگرانی باشد که او در کنارشان قرار می‌گرفت. از همفری بوگارت تا گرگوری پک، خواستگارهای عاشق‌پیشه‌ی هپبورن اغلب به همان اندازه که از نظر ظاهری خشن بودند، او نرم، جسور و در عین حال برازنده بود، که همین ویژگی‌ها آن‌ها را به یک زوج سرگرم کننده و جذاب تبدیل می‌کرد.

اما در اجرای درخشان آدری یک باور آرامش‌بخش وجود دارد که نادیده گرفتن آن سخت است. حتی بدبین‌ترین بینندگان هم می‌توانند اندکی درگیر شخصیت‌های رمانتیک بی‌شمار هپبورن شوند. زیرا آن‌ها، مانند خود هپبورن، ویژگی گرم و دوست داشتنی دارند.

۲. جولیتا رابرتز

رابرتز

با موهای پر پیچ و خم قرمز آتشین و لبخندی درخشان، گفتن اینکه رابرتس می‌تواند به هر فیلمی روشنی و گیرایی ببخشد، ساده‌ترین ادعای قرن است. زمانی که او در کنار همبازی مناسب قرار گیرد، نتیجه یک جادوی خالص فیلم است.

رابرتز از کار با ریچارد گی‌یر گرفته تا فیلم‌های احمقانه‌ترش مانند «میستیک پیتزا» (Mystic Pizza) و «عروسی بهترین دوست من» (My Best Friend’s Wedding)، از لحظه‌ای که وارد کادر فیلم می‌شود تا انتها، صحنه را در اختیار خود می‌گیرد.

در حالی که بیشتر فیلم‌بازان عاشق نقش‌های پر زرق و برق جولیا در کمدی-رمانتیک‌ها هستند، این شخصیت‌های طبیعی و دست‌کم‌گرفته‌تر او است که همچنان تاثیر ماندگاری بر تماشاگران بر جای می‌گذارد. از بازی او در نقش مگی دوست‌داشتنی در «عروس فراری» (Runaway Bride) گرفته تا تینکربل دل‌شکسته در «هوک» (Hook)، رابرتس همه آن‌ها را با آسیب‌پذیری‌هایی آغشته می‌کند که به راحتی می‌توان در سطوح مختلف با آن ارتباط برقرار کرد، حتی اگر پری باشند! به طور کلی، جولیا رابرتز صرف نظر از داستان عاشقانه‌ای که او در آن نقش دارد، هر یک از نقش‌های خود را فوق‌العاده زیبا، دوست‌داشتنی و خاطره‌انگیز می‌سازد.

۱. مگ رایان

رایان

مگ رایان با چهره‌ی معصوم و مهارت‌های کمدی‌اش، ملکه ابدی کمدی-رمانتیک‌های هالیوود است. از ستاره‌سازی‌هایش در «وقتی هری سالی را دید» (When Harry Met Sally) و «بی‌خواب در سیاتل» (Sleepless in Seattle) گرفته تا کارهای بعدی‌ در «ایمیل داری» (You’ve Got Mail) و «کیت و لئوپولد» (Kate and Leopold)، رایان رزومه‌ای از بازی در ژانر کمدی- رمانتیک دارد که بسیاری از بازیگران رویای آن را دارند.

با این حال، این فیلم‌های بی‌شمار در کارنامه‌ی هنری او نیستند که رایان رتبه برتر این فهرست را به خود اختصاص داده‌اند، بلکه یک واقعیت جامع است؛ مگ رایان تجسم کمدی رمانتیک فانتزی از سر تا پا است.

مگ رایان از مقادیر بی‌پایان استایل‌های راحت و از نظر بصری بی‌نقص گرفته تا مجموعه بی‌نهایت لیوان‌های قهوه، دختری است که بسیاری از بینندگان می‌خواهند جای او در میان زیباترین کمدی-رمانتیک‌ها باشند. کاراکترهای قهرمان‌ رایان در فروشگاه‌های عجیب کار می‌کنند، در طول کارائوکه آواز می‌خوانند، تبدیل به پرنسس‌های انیمیشنی می‌شوند و در تمام این مدت عاشق معشوقه‌هایی می‌شوند که آن‌ها را به خاطر نقص‌هایشان ستایش می‌کنند.

علی‌رغم تمام ویژگی‌های غیر واقع‌گرایانه‌اش، این شخصیت‌پردازی در فیلم‌های مگ رایان چیزی است که او را تبدیل به جواهری چشم‌نواز می‌کند و پاسخ به این سوال است که چرا تماشاگران تا سال‌ها بعد هرگز از دیدن آثار او دست نمی‌کشند.

منبع: slashfilm

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *