5 انیمه‌‌ی جدید که زمستان امسال باید تماشا کنید • دیجی‌کالا مگ

[ad_1]

فصل زمستان دارد از راه می‌رسد. برای خیلی‌ها، زمستان یادآور سرما و سوز بیرون، و گرمای آرامش بخش داخل خانه است. فصل پنهان شدن زیر پتو و روز‌های کوتاه و شب‌های طولانی را سر کردن. اما برای انیمه‌بازها، زمستان فقط یک فایده دارد: دیدن انیمه‌های تازه! برای یک طرفدار دوآتشه‌ی انیمه، هیچ‌چیز آرامش‌بخش‌تر از تماشای انیمه‌های تازه در شب‌های طولانی زمستان نیست. به همین دلیل، در این مطلب به معرفی پنج انیمه‌ی تازه‌ای می‌پردازیم که قرار است زمستان امسال نمایش داده شوند. چایی و قهوه را آماده کنید و مطمئن شوید که اتاق‌تان گرم است، چون قرار است زمستان امسال را با این پنج انیمه بگذرانید!

۱. راهنمای شاهزاده‌ی نابغه برای نجات یک ملت از بدهی (Tensai Ouji no Akaji Kokka Saisei Jutsu/ The Genius Prince’s Guide to Raising a Nation Out of Debt)

راهنمای شاهزاده‌ی نابغه

 • خالق: تورو توبا
 • کارگردان: ماساتو تاماگاوا
 • شروع پخش: ۲۱ دی ۱۴۰۰

رئیس بودن گاهی وقت‌ها پردردسر می‌شود. دست‌کم شاهزاده‌ وین از انیمه‌ی «راهنمای شاهزاده‌ی نابغه برای نجات یک ملت از بدهی» که چنین نظری دارد، یک کشور برای او به ارث رسیده و مسئولیت سنگینی روی دوشش دارد. این امپراتوری کوچک‌ است و غم و ناراحتی زیاد دارد، دردسرهایش به فوایدش می‌چربد. شاهزاده وین می‌خواهد سرزمین امپراتوری‌اش را به مزایده بگذارد تا بتواند با خیال راحت استراحت کند و از زندگی لذت ببرد و مملکت‌داری و سیاست‌بازی را به اهلش بسپارد.

ولی رها کردن یک کشور آن‌قدری هم که به نظر می‌آید، راحت نیست. و هر وقت شاهزاده حرکتی انجام می‌دهد، متوجه می‌شود که همین باعث بهبود اوضاع کشور می‌شود! اصلا او چطور می‌تواند یک کشور عظیم را رها کند تا خودخواهانه مشغول زندگی پرعیش و نوش خودش شود؟ «راهنمای شاهزاده‌ی نابغه …» یک کمدی فانتزی تماشایی است که هرکسی می‌تواند با آن ارتباط برقرار کند. این انیمه نشان می‌دهد که قرار نیست هرچه زندگی به شما داد را در جهت منافع خودتان به کار گیرید، گاهی اوقات کمی از خودگذشتگی هم لازم است. این انیمه‌ را یوکوهاما انیمیشن لبرتوری تولید کرده و دی‌ ماه امسال پخش آن شروع می‌شود.

۲. شرق (Orient)

شرق

 • خالق: شینوبو اوهتاکا
 • کارگردان: تتسویا یاناگیساوا
 • تاریخ پخش: ۱۵ دی ۱۴۰۰

دنبال یک انیمه‌ی پرهیجان و اکشن می‌گردید؟ «شرق» مخصوص شماست. این انیمه داستان دو دوست به نام موساشی و کوجیرو است که از دوران کودکی با هم بوده‌اند. آن از همان زمان بچگی قسم می‌خورند که وقتی بزرگ شدند سامورایی‌های اهریمن‌کشی شوند. ولی در ظرف چند سال، این هدف به یک رویای محال تبدیل می‌شود، چرا که موجودات اهریمنی به جایگاه خدای‌گونه‌ای می‌رسند و سامورایی‌ها ضعیف‌تر از همیشه می‌شوند.

ولی این‌ها باعث سرخوردگی موساشی نمی‌شوند. او همچنان با افتخار از رویای خود برای سامورایی شدن می‌گوید و روی مهارت‌های خود کار می‌کند و منتظر زمانی مناسب برای هنرنمایی می‌شود. این در حالی است که دوستش کوجیرو کاملا ناامید می‌شود و این رویا را رها می‌کند. ولی کوجیرو هم یک تجربه‌ی نزدیک به مرگ را از سر می‌گذراند و همین باعث می‌شود که دوباره به فکر هدف خود برای سامورایی شدن بیافتد.

طرفداران مانگاهای شونن (مانگای مخصوص مخاطبان پسر بین ۸ تا ۱۸ سال) قطعا از «شرق» لذت می‌برند. چون هرچه بخواهند در آن هست. از دوستی و پشتکار گرفته تا نبردهای هیجان‌انگیز و مضمونی که خیلی‌ها در این سن با آن سروکله می‌زنند: تلاش برای پیدا کردن خود. این انیمه‌ی تماشایی از استودیو ای. سی. جی. تی را از دست ندهید.

۳. بخش ۲۴ توکیو (Tokyo 24th Ward)

بخش ۲۴ توکیو

 • خالق: ویو شیموکورا
 • کارگردان: نائوکاتسو سودا
 • تاریخ پخش: ۱۶ دی ۱۴۰۰

این انیمه در سکوت تولید شده و حتی داستانش هم کامل لو نرفته است، به نظر می‌رسد فرآیند تولیدش هم کاملا سازگار با محتوایش است. تا جایی که ما فهمیده‌ایم، «بخش ۲۴ توکیو» یک انیمه‌ی تریلر-رازآلود است و حول سه دوست می‌چرخد: رن، کوکی و شوتا. این سه دوست در یک جزیره‌ی مصنوعی در ساحل توکیو به دنیا آمده و بزرگ شده‌اند. و اگرچه هرکدام گذشته‌های متفاوت خود را دارند و از نظر شخصیتی کاملا با هم فرق دارند، ولی همیشه با هم بوده‌اند. ولی یک اتفاق باعث می‌شود ارتباط بین آن‌ها بهم بریزد.

یک بار، هر‌سه‌ی آن‌ها هم‌زمان با هم تماسی از یک دوست درگذشته دریافت می‌کنند که به آن‌ها می‌گوید: «آینده را انتخاب کنید.» حال این سه نفر مجبورند خانه‌ی خود و تمام ساکنانش را نجات دهند، ولی آیا در این مسیر قادر به حفظ دوستی بین خودشان هم خواهند بود؟ برای این سه نفر که هریک تفکر و نگاه متفاوت خود را دارند، رسیدن به چنین هدفی کار راحتی نخواهد بود. سخت می‌توانیم کنجکاوی خود نسبت به این انیمه‌ی مرموز و عجیب از استودیوی کلاور ورکس را فرو بنشانیم، بی‌صبرانه منتظر شروع پخش آن هستیم.

۴. باشگاه رایمن (Ryman’s Club)

باشگاه رایمن

 • خالق: آیمی یامائوچی
 • کارگردان: آیمی یامائوچی
 • تاریخ پخش: دی ماه ۱۴۰۰

آیا شما هم مثل ما فکر می‌کنید پاییز امسال انیمه‌ی ورزشی خیلی کم داشتیم؟ آیا حسابی هوس درام‌های جذاب و شیرین درباره‌ی ورزشکارهایی را کرده‌اید که کم‌کم به اهمیت حضور در یک تیم پی می‌برند و در عین حال، بر مشکلات شخصی خود غلبه می‌کنند؟ «باشگاه رایمن» همان چیزی است که دنبالش می‌گردید.

این انیمه حول چند کارمند می‌چرخد که بدمینتون هم بازی می‌کنند. داستان بیشتر روی میکوتو شیراتوری متمرکز است، یک نابغه‌ی بدمینتون که بعد از این که در یک رقابت معتبر شکست خورد، مدت‌هاست این ورزش را کنار گذاشته است. او با وجود استعداد فراوانی که دارد، بعد از این شکست دچار ترس شده و دیگر نمی‌تواند به سراغ این ورزش حرفه‌ای برود. در عوض شغلی در یک شرکت تولید نوشیدنی پیدا می‌کند. آن‌جا با شخصی به نام تاتسورو میازومی آشنا می‌شود، یک کارمند بسیار موفق که یکی از بهترین بازیکنان بدمینتون شرکت هم هست.

آیا میکوتو می‌تواند بر ترس خود غلبه کند و ظرفیت‌های پنهان خود را به رخ بکشد؟ بر خلاف انیمه‌های ورزشی دیگر، «باشگاه رایمن» تمرکز خود را معطوف به چند فرد بزرگسال (و نه نوجوان) کرده است و تلاش می‌کند علاوه بر تجربه‌های آن‌ها در حوزه‌ی ورزش، سری هم به زندگی روزانه و شخصی آن‌ها هم بزند. طرفداران انیمه‌های ورزشی و کمدی‌های کارمندی قطعا از این انیمه‌ی تازه‌ی استودیوی لیدن فیلمز لذت می‌برند.

۵. ساساکی و میانو (Sasaki and Miyano)

ساساکی و میانو

 • خالق: شو هاروسونو
 • کارگردان: شینجی ایشی‌هیرا
 • تاریخ پخش: ۲۰ دی ۱۴۰۰

این انیمه که از مانگایی به همین نام اقتباس شده، داستان شخصی به نام میانو است، پسری که زندگی آرام و بی‌دردسری دارد و اوقات خود را با مطالعه مانگاهای پسرانه می‌گذراند. بزرگ‌ترین ترس او این است که آیا پوست صورتش نرم هست یا نه. ولی یک روز این آرامش و سکوت از بین می‌برود و او با یک دانش‌آموز سال‌بالایی به نام ساساکی آشنا می‌شود. ساساکی کاملا تحت تاثیر میانو و روحیه‌ی احساسی او قرار می‌گیرد. با وجود این‌که ساساکی تلاش می‌کند به میانو نزدیک شود و دوستی‌شان را محکم‌تر کند، میانو کلا بی‌خبر است و متوجه نمی‌شود. او هنوز متوجه نشده است که داستان زندگی‌اش هم شبیه یکی از همان مانگاهایی شده است که همیشه می‌خواند.

«ساساکی و میانو» داستانی شیرین و دلنشین را روایت می‌کند و همچون میانو، قهرمان داستانش، خیلی دنبال حاشیه و هیاهو نیست. این انیمه‌ی زیبای استودیو دین دی ماه امسال در دسترس خواهد بود.

منبع: Collider

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *